Liga hiszpańska. Czternaste z rzędu zwycięstwo Barcelony

Terminarz
Od?wie?
34
Zobacz bramki na Zczuba.tv

To był dla Barcelony wyjątkowo łatwy mecz. Zazwyczaj rywale przyjeżdżają na Camp Nou tylko się bronić - i tak było też tym razem - ale stawiają sobie za cel walkę, agresywną grę - a tego zabrakło. Od początku piłkarze Racingu spuścili głowy i czekali na wyrok. Dziś były nim trzy bramki.

Już w drugiej minucie trafił Pedro, który wykazał się największym sprytem w polu karnym i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Messi - pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Villi. W drugiej połowie trzeciego gola dołożył Iniesta - dość szczęśliwym strzałem z szesnastu metrów wykończył koronkową akcję Villi i Pedro.

Racing zagroził bramce rywali raptem kilka razy, ale skoncentrowany Valdes nie dał się zaskoczyć. Barcelona mogła wygrać wyżej, nie zależało jej jednak na forsowaniu tempa, stąd ostatnie 20 minut wynudziło kibiców zgromadzonych na Camp Nou i przed telewizorami.

Bez względu na wynik niedzielnego meczu Realu, Barcelona pozostanie liderem tabeli.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Koniec meczu. Barcelona - Racing 3:0.

89. min. Iniesta powinien strzelić drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

85. min. Obie drużyny najchętniej zeszłyby już do szatni. A kibice poszli do domu, bo nie dzieje się już prawie nic...

81. min. Kolejna zmiana w Barcelonie - Bojan za Pedro.

76. min. Messi ograł rywala w polu karnym, zszedł na prawą stronę i strzelił wprost w bramkarza rywali.

71. min. Wreszcie coś się dzieje - strzał Villi z ostrego kąta broni Tono, po chwili atak Racingu i dobra interwencja Valdesa.

68. min. Boisko opuszcza Xavi - wchodzi za niego Keita.

64. min. Okres niezbyt porywającej gry. Barcelona długo rozgrywa piłkę, nie próbuje penetrować obrony rywali prostopadłymi podaniami.

60. min. Spokojna gra Barcelony. Już im się nie śpieszy. Racing z kolei nie ma argumentów, by zagrozić rywalom.

55. min. GOL dla Barcelony! Villa wbiega w pole karne, zagrywa do Pedro, który piętą wycofuje na szesnasty metr - Iniesta z pierwszej piłki uderza w środek bramki, piłka jednak odbija się od jednego z obrońców i wpada do siatki obok zaskoczonego Tono.

49. min. Sporo szczęścia miał Valdes - techniczny strzał zza pola karnego Gonzaleza przelatuje minimalnie nad poprzeczką.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy - pewne prowadzenie Barcelony.

44. min. Świetna interwencja Valdesa! Przenosi nad poprzeczką strzał głową z pięciu metrów.

42. min. Wiele o meczu mówi statystyka posiadania piłki - blisko 80 procent dla Barcelony!

40. min. Rzut wolny dla Barcy - groźny strzał Messiego i świetna obrona Tono.

38. min. Wreszcie groźna akcja Racingu, ale boczny sędzia dopatrzył się spalonego przy dośrodkowaniu na długi słupek.

33. min. GOL dla Barcelony! Messi pewnie wykorzystuje jedenastkę po faulu na Villi. To jego 19. gol w tym sezonie.

31. min. Messi pięknie obsłużył Adriano podaniem w pole karne, ale ten nie potrafił w wyśmienitej sytuacji pokonać Tono.

27. min. Kolejna groźna akcja gospodarzy - Pedro zagrał wzdłuż linii bramkowej, a wbiegający Puyol minął się z piłką o centymetry.

24. min. Krótkie rozegranie w trójkącie Messi - Pedro - Villa, ale połapali się w tym wszystkim obrońcy.

20. min. Barcelona naciera - rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie... i nic z tego. Barca znów buduje atak pozycyjny.

16. min. Teraz dobra interwencja Valdesa - wybija poza pole karne groźny strzał z ostrego kąta.

13. min. Barcelona ma przewagę, prowadzi grę. Rywale ograniczają się do przeszkadzania.

7. min. Racing próbuje odrobić straty, ale czyni to dość nieporadnie. Barcelona spokojna.

2. min. GOL dla Barcelony! Klasyczna Barcelona! Szybka wymiana podań w polu karnym, Messi lobuje bramkarza, a piłkę do bramki z najbliższej odległości klatką piersiową wpycha Pedro!