Puchar Króla. Barcelona rozniosła Real Betis. Hat-trick Messiego

Od?wie?
34
Zobacz mecz Barcelony na Z Czuba.tv »

Po meczu:

Jak słynne ostatnio polskie koleje kataloński pociąg ruszył z opóźnieniem. Albo to Betis wystartowała za szybko i z czasem nie wytrzymał tempa. Trzeba oddać piłkarzom z Sewilli, że podnieśli rękawicę, od początku grając ambitnie i szukając swoich szans w szybkich kontrach. Czasem zabrakło precyzji, może szczęścia, ale ono wcale nie "spółkowało" z Barceloną. Gdyby tak było, wynik byłby dwucyfrowy. Pierwsze skuteczne trafienie po serii tych spudłowanych zaliczył Leo Messi. Wbił rywalom gola do szatni na minutę przed końcem pierwszej połowy.

Betis wcale nie podłamane zaczęło jeszcze mocniej niż w pierwszej połowie. Ale po dwóch - trzech akcjach to Barca zaczęła naciskać, zmuszając kolejnych piłkarzy do przechodzenia do defensywy i bronienia własnego pola karnego. Katalończycy długo nie mogli się przez ten szczelny mur przedrzeć, ale jak już zaczęli... Wyraźnie bawiąc się piłką, ale też mając oczy wokół głowy kończyli akcje bajkowo. I wielokrotnie. Najpierw dwukrotnie i indywidualnie Messi, potem przy pomocy kolegów - Pedro i Keita.

Barcelona zrobiła pierwszy bardzo pewny krok w kierunku awansu do półfinału Pucharu Króla. Druga nogę może dostawić za tydzień - w spotkaniu rewanżowym. Ciekawie będzie wówczas wyglądać rywalizacja Villareal - Sewilla. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 3:3. Pozostałe ćwierćfinałowe mecze: Almeria - Deportivo La Coruna (20:00), Real Madryt - Atletico Madryt (22:00) w czwartek.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Sędzie decyduje się zakończyć spotkanie bez dodatkowych minut! Pogrom Barcelony, która pewnie awansuje do półfinału Pucharu Króla.

86. min. Messi już więcej goli w tym meczu nie zdobędzie. Opuszcza boisko, w jego miejsce Jeffren. Na ławce są już także Pedro i Villa.

83. min. Barcelona dobija rywala! 5:0!!! Z główki trafia Keita, dośrodkowywał właściwie tuż pod bramkę Casty Iniesta.

82. min. Alves przed szansą na samodzielne strzelenie gola - pogrzebane przez dobre wyjście z bramki Casto.

76. min. Nokaut!!! 4:0Pedro wykorzystuje zamieszanie w polu karnym. Najpierw o piłkę zaciekle musiał walczyć Alves, ale podjął dobrą decyzję, zauważył niekrytego Pedro i do niego właśnie posłał piłkę. Casto znów mógł tylko patrzeć jaki ślad zostawia piłka na murawie...

73. min. GOL GOL GOL GOL GOL MESSI MESSI MESSI INCREIBLE LEO MESSI - krzyczy komentator w hiszpańskiej telewizji. hat trick Leo Messiego. Barcelona już jedną, pewnie postawioną nogą w półfinale. Nieudana pułapka ofsajdowa kosztowała Betis stratę gola. Messi urwał się obrońcom i w starciu sam na sam Casto nie miał szans.

67. min. Dobre zachowanie Casto - wyjście z bramki ratuje Betis przed pogromem. Samotnie wpuszczony w pole karne był Alves.

65. min. Castro w polu karnym Barclony. Strzał jednak wysoko nad poprzeczką.

63. min. Chwilę później bramkarz Betis był już bezrady. Taniec Messiego z piłką - obroty, piruety i zwody, wykończone nie tak mocnym, ale precyzyjnym strzałem podwyższa wynik na 2:0.

60. min. Maxwell nie wykorzystuje niezłej okazji. Dobra interwencja Casto.

55. min. Busquets dostaje żółta kartkę. Faulowany Iriney.

53. min. Obrońcy Betis bardzo szczelnie zamknęli dostęp do własnej bramki. Ani z lewego, ani z prawego skrzydła piłkarze Barcelony nie mogą dobić się do pola karnego rywali.

48. min. Piłka utrzymuje się pod bramką faworytów. Tym razem nie trafia w bramkę Molina.

47. min. Pinto wściekły na swoich obrońców! Gdyby Castro nie uderzył prosto w golkipera Barcelony, wynik byłby już wyrównany.

46. min. Rusza druga połowa! A z nią stoper sędziego!

45. min. Piłkarze Betis nie zwieszają głów! Jeszcze jeden wydawało sie desperacki strzał oddał Castro, ale trafia idealnie w schodzące się w rogu słupek i poprzeczkę bramki! Tak kończymy pierwszą połowę.

44. min. Gol do szatni!!! Kto jeśli nie zdobywca Złotej Piłki??? Lyonel Messi daje Barcelonie prowadzenie 1:0!! Ale nie byłoby trafienie gdyby nie wymiana podań między Iniestą i Villą. Przerzucenie akcji z lewego na prawe skrzydło pozwoliło pokonać obrońców Betis i wreszcie celnie trafić. I przybliżyć się do półfinału Pucharu Króla.

43. min. Iniesta prostopadle podaje do Villi, ale Hiszpan uderza ze spalonego

38. min. Coraz więcej pracy bramkarz Barcy. Sevilla z każdą kolejną niewykorzystaną szansą odważniej poczyna sobie pod bramką faworytów.

36. min. Pinto ratuje Barce!!! Fantastyczna ofensywna akcja Betis kończy się groźnym strzałem z kilku metrów Isidoro. Zawodnicy pierwszoligowej Sevilli przeszli przez obronę lidera Primera Division jak przez wykarczowany las!

33. min. I znów fantastycznej wrzutki Pedro w środek pola karnego nie wykorzystuje Villa. Chwilę później pudłuje też Xabi.

28. min. Rzut wolny dla Barcelony! Villa nie wykorzystuje okazji i o podwójnie!! Bezpośredni strzał z wolnego broni golkiper Betis. Za chwilę dobitka Villi o centymetry mija bramkę rywali.

26. min. W kolejnej szybkiej akcji Betis próbuje strzelać już zza pola karnego, ale Castro strzela wysoko nad poprzeczką.

24. min. Messi w polu karnym Betis! Brakuje jednak precyzji...

22. min. Betis o włos od pierwszej bramki! Dużo szczęścia miał Pinto, gdy kontratakujący Molina przeszedł Pujola i groźnie strzelił z lewy róg bramki. Poszarpał tylko siatkę...

20. min. Żóltą kartkę ujrzał Iriney za faul na Alvesu. Wykonuje Iniesta, ale próba daleka od ideału.

18. min. Betis szuka swoich szans w kontrach, ale tym razem sędziowie odgwizdują spalony.

16. min. Messi dostaje podanie na środek, daleko od pola karnego. Tak jak daleko od bramki leci uderzona przez niego piłka.

14. min. No i jak na złość - w momencie, gdy to piszemy groźny strzał oddaje Villa. Najgroźniejszy był jednak dla słupka, który ratuje skórę Betisowi.

11. min. Jeśli ktoś spodziewał się, że Betis położy się na murawie, przeciera oczy ze zdziwienia. Piłka z trudem dociera pod karne którejkolwiek z drużyn.

5. min. Zmieniamy zdanie! Obie drużyny zaczynają z impetem! Po indywidualnej akcji Casto groźnie strzela na bramkę Barcy. Ale dobrze interweniuje Pinto.

2. min. Pierwszy strzał Villi. Choć strzał to za mocne słowo, bo bardziej przypominało to podanie. Niemniej, Barca od przejmuje inicjatywę.