Terminarz
Od?wie?
39
Derby Barcelony na Zczuba.tv

Nie ma mocnych na podopiecznych Guardioli. Tym razem o sile kosmicznego stylu gry Barcelony przekonała się czwarta drużyna ligi - Espanyol. W derbowym meczu gospodarze polegli 1:5, ale mogą udać się na odnowę biologiczną z podniesionymi głowami. Walczyli jak mogli, po prostu mogli zbyt mało. Dziś Barcy nie pokonałby nikt.

Espanyol ruszył z werwą od pierwszego gwizdka, grał pressingiem, z wielką agresją i ambicją. Piłkarsko był jednak słabszy i już po dziesięciu minutach przekonał się, że będzie ciężko nie zostać dziś zmiecionym. Wtedy jeszcze Messi nie trafił do pustej bramki, ale Barcelona było coraz bliższa celu. Na dobre rozegrała się w 19. minucie, kiedy to Pedro wykorzystał perfekcyjne podanie Messiego. Dziesięć minut później było praktycznie po meczu - do siatki w dość przypadkowych okolicznościach, chociaż po ładnej akcji, trafił Xavi.

Espanyol broni nie składał, grał z otwartą przyłbicą, ale tym samym narażał się na szybkie akcje rywali. Jedna z nich - piętnaście minut po przerwie - zakończył się trzecim golem, znów po akcji Messi - Pedro. Chwilę później gospodarze zdobyli bramkę, ale tylko na tyle było ich stać.

Na znacznie więcej było z kolei stać rozochoconych wirtuozów w czerwono - granatowych trykotach. Szczególnie Villę, który wcześniej mniej widoczny, dwukrotnie doskonale wyszedł na pozycję, dwukrotnie został idealnie obsłużony przez kolegę i dwukrotnie pokonał Kameniego.

5:1 dla Barcelony to wynik całkowicie zasłużony, ale wstydu gospodarzom nie przynosi. Podjęli walkę i polegli. Tak jak wszyscy ostatnio w starciach z liderem ligi hiszpańskiej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Bojan, który wszedł cztery minuty temu, próbował jeszcze podwyższyć wynik. Z największym trudem strzał obronił Kameni.

89. min. Pochwalić trzeba Espanyol za ambicję. 1:5 a oni wciąż walczą.

84. min. GOL dla Barcelony! Xavi wypatrzył Ville, podał mu prostopadle, a Hiszpan, choć z problemami, pokonał w sytuacji sam na sam Kameniego.

76. min. GOL dla Barcelony! Kolejna fenomenalna asysta Messiego. Argentyńczyk zaczarował obronę, sam na sam z bramkarzem wyszedł Villa, który bez problemów podwyższył na 4:1. Barcelona nie tylko nadal wygrywa, szykuje się kolejny pogrom.

75. min. Pique marnuje sytuację sam na sam.

72. min. Valdes na posterunku - Barcelona odetchnęła.

70. min. Espanyol nabrał wiatru w żagle! Musi jednak uważać na szybkie akcje Barcelony!

63. min. GOL dla Espanyolu! Niesamowity sprint Osvaldo, który przebiegł z piłką pół boiska, wpadł w pole karne i strzałem lewą nogą w długi róg pokonał Valdesa. Gospodarze jeszcze walczą!

60. min. GOL dla Barcelony! Znów Pedro! Messi miał zbyt dużo miejsca w środku pola, rozegrał piłkę z Pedro, uderzył na bramkę, Kameni odbił piłkę przed siebie, ale zbyt blisko, by zażegnać niebezpieczeństwo. Dopadł do niej Pedro i strzelił do pustej bramki.

55. min. Barcelona wciąż w natarciu.

51. min. Iniesta strzela z miejsca z około 20 metrów. Kameni wyciągnął się jak struna i obronił ten strzał.

50. min. Pedro zbyt altruistycznie próbował zakończyć sytuację sam na sam. Powinien strzelać, ale podał do Messiego. Podanie przeciął wracający obrońca gospodarzy.

48. min. Barcelona zaprzepaściła dobrą szansę. Wychodziła z akcją czterech na czterech, ale zamiast podania prostopadłego, Xavi zdecydował się na drybling, po którym musiał wycofać piłkę do tyłu.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Villa zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w dogodnej sytuacji i wreszcie został zablokowany.

44. min. Koronkowa akcja Barcelony, piłka trafia w pole karne, Pique próbuje sztuczki technicznej, która co prawda nie wychodzi, ale piłka i tak trafia do Villi. Hiszpan pudłuje z kilkunastu metrów.

41. min. Nie było próby strzału.

40. min. Messi przewracany na 30. metrze. Żółta kartka dla Marqueza. To czwarta kara indywidualna dla piłkarza Espanyolu w tym meczu.

37. min. Przerwa w grze, która przyda się wszystkim. Pedro faulowany leży na boisku, piłkarze łapią oddech. Nic dziwnego, tempo jest niesamowite.

35. min. Callejon próbował pokonać Valdesa - ten udowadnia, że jest bramkarzem klasy światowej.

33. min. A Espanyol wciąż swoje, wciąż odważnie, wciąż do przodu... wciąż bez wyciągnięcia wniosków?

30. min. GOL dla Barcelony! Pedro w polu karnym tańczy z piłką, odgrywa do Messiego, który podcinką zagrywa na prawe skrzydło, gdzie Xavi z pierwszej piłki zagrywa przed bramkę. Futbolówka odbija się... od nogi jednego z graczy Barcelony, wraca do Xaviego, który tym razem zachowuje się bardziej egoistycznie i pięknym płaskim strzałem w długi róg z ostrego kąta pokonuje Kamieniego.

27. min. Villa z dystansu - piłka po plecach obrońcy wychodzi w aut. Powinien być rzut rożny, ale sędzia źle ocenił tę sytuację.

23. min. Espanyol nie zamierza składać broni. Wściekle atakuje, ale naraża się na kontrataki.

22. min. Valdes pewnie broni strzał z rzutu wolnego.

19. min. GOL dla Barcelony! Piękna akcja Barcelony! Pedro dostaje długie podanie z linii obrony w okolice środka boiska. Odgrywa z pierwszej piłki do Messiego i rusza niczym pocisk na bramkę Espanyolu. Messi zagrywa mu idealną piłkę między dwóch obrońców, Pedro wyprzedza rywali i spokojnym strzałem obok wychodzącego z bramki Kameniego daje Barcelonie prowadzenie.

14. min. Gra wciąż szybka, agresywna. Wkradają się jednak błędy w poczynania gospodarzy, co może się skończyć tragicznie.

10. min. To się nie zdarza... Messi nie trafia na pustą bramkę! Alves przejął piłkę po błędzie obrony Espanyolu, zagrał do Argentyńczyka, a ten kompletnie zlekceważył sytuację.

8. min. Messi przedziera się przez linię obronną rywali, ogrywa dwóch rywali i strzela na bramkę - wprost jednak w bramkarza. Barcelona przejęła inicjatywę. A mecz może się podobać!

6. min. Osvaldo wychodzi sam na sam... spalony! Protesty gospodarzy - niesłuszne.

4. min. Rzut rożny dla Barcelony, wstrzelenie piłki w pole karne, zamieszanie i strzał przewrotką Busquetsa - minimalnie niecelny! Ależ początek meczu.

3. min. Mocne otwarcie Espanyolu, który rzucił się na rywali jak wygłodniały pies na krwisty stek. Pressing, ostra gra, wślizgi, już pierwszy strzał, z którym radzi sobie Valdes.

1. min. Grają!

Przed meczem:

Od momentu zajęcia fotela lidera ligi hiszpańskiej, po efektownej wygranej z Realem w Derbach Europy, Barcelona wydaja się nie do powstrzymania. Wygrała 3:0 Osasuną, 5:0 z Realem Sociedad, teraz szykuje się do udowodnienia, kto króluje w Barcelonie. Derby rządzą się jednak swoim prawami, dlatego możemy spodziewać się bardzo ciekawego spotkania.