Terminarz
Od?wie?
36
Zobacz pogrom na Zczuba.tv

Almeria została przez Barcelonę upokorzona. Każda akcja podopiecznych Guardioli kończyła się albo "tylko" groźnym strzałem, albo - i to sytuacja częstsza - golem.

Po meczu było już praktycznie po 20 minutach gry. Najpierw - w 17 minucie - fenomenalny Messi w swoi stylu pokonał Alvesa, po chwili - w 19 minucie - dość przypadkową akcję na bramkę zamienił Iniesta. Gdy gola samobójczego dołożył Acasiete, gracze Almerii chcieli już zapewne zejść do szatni i ukryć twarze w dłoniach. A tu trzeba było dalej mierzyć się z rozpędzonym rywalem. Barcelona litości nie okazywała i jeszcze przed przerwą za sprawą Pedro i Messiego podwyższyła na 5:0.

Druga połowa tu już raczej trening w wykonaniu Barcy. Goście oddali pola Almerii, pozwalali jej rozgrywać piłkę, dojść do kilku sytuacji, a sami ograniczali się do nielicznych kontrataków. Nielicznych, ale jakże skutecznych. Dwa gole strzelił jeszcze wprowadzony po przerwie Bojan, hat-trick skompletował Messi - ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:0. Bramkarz Almerii Diego Alves (jeden z najlepszych fachowców w lidze) załamany łapał się za głowę - takiego upokorzenia nie przeżył zapewne już bardzo dawno.

Zwycięstwo pozwoliło Barcelonie wyprzedzić Real w tabeli ligi hiszpańskiej, ale tylko na chwilę. Dwie godziny później 'Królewscy" ograli Athletic Bilbao 5:1. W tabeli wciąż więc prowadzi Real (32 punkty), za nim Barcelona (31), na trzecim miejscu Villarreal (24). A już w poniedziałek 29 listopada kibiców czekają Derby Europy - Barcelona zagra z Realem.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. Sędzia kończy mecz kilka sekund przed upływem regulaminowego czasu gry. Zaoszczędził Almerii dalszych upokorzeń.

87. min. Tempo spadło, nikomu już nie zależy na niczym. Ewentualnie Villa może jeszcze chcieć zdobyć bramkę.

81. min. Co ciekawe, trener Almerii nie dokonał żadnej zmiany. Może piłkarze rezerwowi zastrzegli, że na boisku się nie pojawią w trakcie takiego lania?

80. min. Villa przestrzelił w sytuacji sam na sam.

77. min. Na trybunach gwizdy, kibice wychodzą.

73. min. GOL dla Barcelony! Messi wypatrzył wbiegającego w pole karne Bojana i obsłużył go asystą, której nie można było nie wykorzystać - młody piłkarz Barcelony uderzył obok wybiegającego Alvesa.

67. min. GOL dla Barcelony! Strzał lewą nogą wprost w Alvesa. Piłka nabiera nieprzyjemnej rotacji, bramkarz wypuszcza ją z rąk - tam czai się Messi, który nie marnuje takich okazji. Dobitka z dwóch metrów i 7:0!

66. min. Po rzucie różnym wybita piłka trafia do Piattiego, który strzela potężnie - trafia jednak w gąszcz nóg.

63. min. GOL dla Barcelony! Zamieszanie w polu karnym, Messi przejmuje piłkę, zagrywa do Bojana, który przepycha dwóch obrońców i techniczną podcinką pokonuje Diego Alvesa - 6:0!

60. min. Szarża Messiego powstrzymana i Almeria zaczyna mozolnie konstruować kolejną akcję.

58. min. Piatti podbija piłkę kilka razy i wreszcie uderza z powietrza lewą nogą z narożnika pola karnego - Valdes wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na poprzeczkę. Piękny strzał, piękna interwencja.

55. min. Na boisku Bojan - zmienił Pedro.

52. min. Teraz próba Almerii - strzał z połowy boiska miał zaskoczyć Valdesa, ale minął bramkę Barcy o dobrych kilka metrów. Po chwili kolejna szansa gospodarzy, ale Valdes broni pewnie. Barcelona zostawia rywalom sporo miejsca, nie forsuje już tempa, jest pewna zwycięstwa.

48. min. Villa też szuka swojej bramki w tym meczu. Jego strzał zza pola karnego zbyt lekki.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy - Almeria rozbita, rozgromiona, znokautowana.

39. min. Barcelona nie odpuszcza, idzie na rekord!

37. min. GOL dla Barcelony! To już pogrom, nokaut, rozwałka... Pedro zbiega z prawego skrzydła w pole karne, podaje sprytnie między dwoma obrońcami do Messiego, ten strzela z pięciu metrów - trafia w Alvesa, ale dobija już skuteczniej. 5:0!

35. min. GOL dla Barcelony! 4:0! Pedro dostał podanie z głębi pola, ruszył za piłką, ubiegł Alvesa (który jakoś tak bez przekonania wychodził z bramki i spokojnym strzałem podwyższył wynik.

30. min. Barcelona bawi się piłką, Almeria załamana.

26. min. GOL dla Barcelony! Samobój... Maxwell wpada w pole karne, dośrodkowuje mocno po ziemi na piąty metr, a tam nogę dokłada Acasiete, który zamiast wybić piłkę, wbija ją do własnej bramki.

24. min. Almeria próbuje zagrać agresywniej, ale Barcelona nic sobie z tego nie robi - na ostrzejszą grę rywali odpowiada jeszcze szybszą wymianą piłki.

21. min. Mogło być 3:0. Villa do Messiego, Argentyńczyk odgrywa krótko do Villi, który strzela nad poprzeczką bramki rywali.

19. min. GOL dla Barcelony! Iniesta! Dużo przypadku w tej akcji - Xavi podaje do Iniesty, ten dogrywa w pole karne, a piłka, po odbiciu od obrońców, wraca pod jego nogi. Iniesta wykorzystuje zrządzenie losu i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi Almerii - dwie minuty, dwie bramki i 2:0.

17. min. GOL dla Barcelony! Fenomenalny Messi! To był gol w jego stylu - podanie do Villi, ten odgrywa na jeden kontakt, a Messi strzela lewą nogą z około 18 metrów w długi róg bramki Alvesa. Piłka wpada do siatki tuż przy słupku - 1:0 dla Barcy.

13. min. Iniesta do Villi, ten wycofuje do Messiego - strzał zablokowany.

9. min. Trwa napór Barcy, na razie jednak bez skutku bramkowego.

5. min. Podopieczni Guardioli grają dziś w rezerwowych, pistacjowych trykotach.

4. min. Barcelona rozgrywa piłkę w środku pola. Krótkie, szybkie podania zmuszają rywali do ciągłego biegania za piłką.

2. min. Już szansa dla Barcy! Villa ograł dwóch obrońców i strzelił z ostrego kąta, ale Diego Alves zdołał odbić piłkę - podobnie jak poprawkę Villi. Ale Barcelona w natarciu.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Barcelona ma szansę, by jeszcze tego wieczoru awansować na pozycję lidera ligi hiszpańskiej - i to nie tylko na kilkadziesiąt minut. Musi pokonać Almerię i liczyć, że Real Madryt nie zdobędzie w meczu z Athletic Bilbao (początek o 22:00) kompletu punktów.