Komentarze
Terminarz
Od?wie?
41
Od 1999 roku Atletico nie potrafi wygrać derbowego meczu z Realem. Przed niedzielnym meczem hiszpańska prasa nie dawała żadnych szans ekipie prowadzonej przez Quique Floresa. Początek meczu odzwierciedlił gazetowe zapowiedzi, ale od stanu 2:0 Atletico grało z Realem jak równy z równym, momentami przejmując inicjatywę w spotkaniu.

Kapitalny mecz rozegrał Iker Casillas, który kilkukrotnie interweniował na najwyższym poziomie. Diego Forlan i spółka próbowali różnych sztuczek - potężnych strzałów z dystansu, podcinek w sytuacjach podbramkowych, technicznych uderzeń w kierunku okienka bramki mistrza świata, ale Casillas przez 90 minut bronił jak natchniony.

Na pochwały zasługuje również David De Gea, który mimo tego, że dwukrotnie kapitulował - po strzałach Carvalho i Oezila, aż trzynastokrotnie powstrzymywał uderzenia Królewskich. W 47. minucie pomogło mu szczęście, gdyż po niewiarygodnie potężnym strzale Higuaina, futbolówka trafiła w słupek.

Real wrócił na fotel lidera. Korespondencyjna walka pomiędzy zespołami Mourinho i Guardioli wchodzi w zaawansowaną fazę. Do bezpośredniego starcia obu potęg dojdzie już wkrótce. 28 listopada na Camp Nou zobaczymy najpewniej najlepsze piłkarskie widowisko ostatnich lat - już dawno obie ekipy nie prezentowały tak magicznego futbolu jak w tym sezonie.

90. min. +4 Koniec meczu!

90. min. Znów De Gea! 20-latek broni strzał Benzemy. Mimo puszczenia dwóch goli, David De Gea może zaliczyć dzisiejszy występ do bardzo udanych

89. min. Sergio Ramos marnuje doskonałą okazję. Wspaniałe dośrodkowanie w pole karne, ale prawy obrońca Królewskich przestrzelił, będąc pięć metrów od bramki!

89. min. Zaskakujący strzał Ronaldo, ale De Gea znów kapitalnie broni!

87. min. Odważna ofensywna akcja Marcelo, który zapędził aż pod samą bramkę Atletico. Strzelił mocno, ale De Gea po raz kolejny wychodzi zwycięsko z pojedynku z rywalem

84. min. Kolejna pewne interwencja De Gei. 20-latek tym razem zatrzymał strzał Mesuta Oezila

82. min. Piłkarze gości już chyba pogodzili się z niekorzystnym dla nich wynikiem. Real spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska, czeka na ostatni gwizdek sędziego

79. min. Bardzo efektowna indywidualna akcja Aguero. Argentyńczyk strzelił mocno, ale żaden z piłkarzy Atletico nie znalazł jeszcze recepty na świetnie dysponowanego dziś Ikera Casillasa

73. min. Kapitalny strzał Reyesa, który o centymetry minął bramkę Realu. Atletico wciąż walczy, wciąż wierzy w korzystny wynik. Czasu coraz mniej, a defensywa Królewskich wciąż bardzo szczelna

68. min. Coraz mniej akcji ofensywnych z obu stron. Gra toczy się głównie w środkowych sektorach boiska

63. min. Wyśmienita kontra Realu. Mesut Oezil otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, pognał na bramkę, uderzył, ale De Gea kapitalnie wybił piłkę na rzut rożny

60. min. Pech Diego Forlana. Urugwajczyk fantastycznie uderzył na bramkę Casillasa, ale piłka trafia w słupek i wychodzi poza pole karne Realu!

56. min. Tempo meczu powoli siada. Emocji też coraz mniej. Miejmy jednak nadzieję, że piłkarze obu drużyn uraczą nas jeszcze kilkoma bramkami

52. min. Kolejna bomba Ronaldo, która ląduje w koszyczku De Gei. Bramkarz Atletico łapie już trzecie uderzenie gwiazdy Realu

50. min. Kolejny strzał Cristiano Ronaldo. Uderzenie mocne, ale prosto w bramkarza Atletico

47. min. Cóż za cudowna akcja Realu! Oezil dograł kapitalną piłkę do Higuaina, a ten uderzył od razu, z woleja. Argentyńczykowi wyszła prawdziwa petarda, nieprawdopodobna bomba, która trafiła w słupek bramki Atletico. 10 centymetrów w prawo i mielibyśmy murowanego gola sezonu!

46. min. Zaczynamy drugą część meczu

Kiedy w 19. minucie meczu Real strzelał swoją drugą bramkę, praktycznie wszyscy kibice zasiadający na Santiago Bernabeu mogli już czuć się stroną zwycięską. Jednak Atletico pokazało, że nie zamierza spuszczać głów - od razu ruszyło na rywala i miało kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. Na ich nieszczęście w bramce Realu stoi Iker Casillas, który jak na razie spisuje się rewelacyjnie.

45. min. Koniec pierwszej połowy meczu

40. min. Ewidentny faul w polu karnym na di Marii. Sędzia znów nie decyduje się wskazać na wapno

38. min. Potężna bomba Ronaldo zza pola karnego. Piłka wylądowała jednak w trybunach stadionu Santiago Bernabeu

36. min. Kapitalne uderzenie Reyesa, które cudownie zatrzymuje Casillas! Bramkarz reprezentacji Hiszpanii odbił strzał lecący w samo okienko swojej bramki

34. min. Od kilkunastu minut Atletico dyktuje tempo meczu. Real niezbyt często przedostaje się pod bramkę gości

32. min. Dośrodkowanie w pole karne Realu, tam najwyżej wyskoczył Ujfalusi, ale jego strzał głową minął bramkę Casillasa

30. min. Strzał głową jednego z piłkarzy Atletico świetnie broni Casillas, po chwili ręką w polu karnym zagrywa Xabi Alonso, ale gwizdek sędziego milczy!

30. min. Doskonała okazja przed Forlanem! Urugwajczyk nie zdecydował się w porę na strzał i dość łatwo zaprzepaścił swoje szanse na gola

29. min. Odważna próba Ronaldo z dystansu. Piłkarz Realu pomylił się o 3-4 metry

25. min. Kolejna nieśmiała akcja Atletico. Odwieczny rywal Realu angażuje w swoją ofensywę zbyt małą liczbę piłkarzy. Osamotniony Forlan ma duże problemy z walką z obrońcami drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho

23. min. Dla Cristiano Ronaldo jest to 50. spotkanie w barwach Realu. Portugalczyk zdążył już strzelić dla Królewskich 45 goli.

19. min. 2:0! Mesut Oezil trafia do bramki z rzutu wolnego. De Gea spodziewał się dośrodkowania, Oezil jednak uderzył bezpośrednio na bramkę i całkowicie zaskoczył golkipera Atletico

17. min. Bardzo szybka kontra Atletico, świetne dośrodkowanie w pole karne, ale Forlanowi zabrakło centymetrów by przeciąć lot piłki i oddać strzał na bramkę

15. min. Kolejna szansa dla Realu, z ostrego kąta strzelał Higuain, ale De Gea bardzo dobrze broni nogami

13. min. Goool! Ricardo Carvalho. To już drugi gol stopera w tym sezonie. Kapitalne podanie Di Marii do Higuaina, ten od razu wyłożył piłkę Portugalczykowi, który nie mógł nie trafić w sytuacji sam na sam!

11. min. Mocne uderzenie zza pola karnego. Tym razem De Gea broni pewnie

8. min. Piłka wpada do bramki Atletico, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. Piłkę uderzał Higuain, De Gea wypluł futbolówkę przed siebie, a pierwszy dopadł do niej Khedira. Niemiec nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce, ale w momencie uderzenie piłki przez Argentyńczyka, Khedira był zdecydowanie na pozycji spalonej

5. min. Szybka odpowiedź graczy Atletico - dwa strzały piłkarzy gości zostały zablokowane przez obrońców Realu. Przez chwile było groźnie pod bramką Casillasa

3. min. Bardzo mocne uderzenie głową Pepe, ale De Gea bardzo umiejętnie łapie trudny strzał. ?Dziecko w bramce? - jak piszą o bramkarzu Atletico hiszpańskie media na razie spisuje się bardzo pewnie

1. min. Pierwsza efektowna akcja Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dośrodkował w pole karne, ale obrońcy gości zdołali oddalić zagrożenie spod własnej bramki

Przed meczem: W bramce Atletico młody, utalentowany De Gea, który obchodzi dziś 20. rocznicę urodzin

Przed meczem: W meczu przeciwko Atletico zabraknie na ławce rezerwowych Jerzego Dudka. Polski bramkarz nabawił się dość groźnej kontuzji pleców. Nie wiadomo ile potrwa leczenie Polaka.