Terminarz
Od?wie?
36
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

Mecz zaczął się od sensacyjnego prowadzenia gospodarzy. Weteran europejskich boisk David Trezeguet precyzyjnym strzałem głową pokonał Casillasa już w trzeciej minucie. Zaskoczony Real przez pierwszy kwadrans nie potrafił stworzyć choćby jednej dogodnej sytuacji. Z czasem przejął inicjatywę, mógł doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie, ale aktywni Ronaldo i Di Maria byli nieskuteczni.

Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków "Królewskich", które przyniosły skutek już w 52. minucie. Di Maria wykorzystał błąd Calatayuda i dał kolegom sygnał do ataku. Mourinho nie zadowalał remis, Portugalczyk wprowadził na boisko Benzemę, co było bardzo dobrym posunięciem. Francuz asystował przy obu golach Ronaldo. Najpierw Portugalczyk dobił jego strzał, działo się to w 82 minucie, a cztery minuty później dołożył nogę do bardzo ładnego podanie Francuza i zapewnił liderowi tabeli trzy punkty.

Ronaldo, warto odnotować, zdobył w ostatnich czterech meczach ligi hiszpańskiej 10 goli! Daje to fantastyczną średnią 2,5 gola na mecz. Real utrzyma pozycję lidera bez względu na wynik meczu Barcelona - Sevilla.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu - Real wygrywa 3:1 i bez względu na wynik meczu Barcelona - Sevilla utrzymuje fotel lidera.

90. min. +1 Sędzia przedłuża mecz o cztery minuty.

90. min. Ronaldo mógł skompletować hat-tricka! Ograł bramkarza i nie trafił do pustej bramki.

86. min. GOL dla Realu! Drugie trafienie Ronaldo! Podanie do Benzemy, ten wpada w pole karne, podnosi głowę, wycofuje piłkę do wbiegającego Portugalczyka, który z kilku metrów strzałem pod poprzeczkę zapewnia Realowi trzy punkty. 3:1!

82. min. GOL dla Realu! Akcja Marcelo, podanie do Benzemy, który z pierwszej piłki uderza wprost w Calatayuda - ten odbija piłkę pod nogi Ronaldo, który z najbliższej odległości pakuje ją do siatki. 1:2!

77. min. Ronaldo przedziera się środkiem pola, strzela jednak zbyt słabo, by zaskoczyć Calatayuda.

76. min. Na boisku Karim Benzema. Zmienił Pepe. Mourinho walczy o trzy punkty.

71. min. Higuain uderza z 20 metrów po ziemi, piłka mija słupek bramki gospodarzy o około metr.

67. min. Znajdujący się ostatnio w rewelacyjnej formie Di Maria raz po raz nęka rywali.

64. min. Bardzo niebezpieczne wejście Alonso! Nakładka i zasłużona żółta kartka.

60. min. Po bramce wyrównującej Real ruszył do ataku.

57. min. Real, mówiąc kolokwialnie, ciśnie. Di Maria znów był blisko zdobycia bramki!

52. min. GOL dla Realu! Di Maria przejmuje piłkę po błędzie bramkarza gospodarzy i mocnym strzałem doprowadza do wyrównania! 1:1!

50. min. Kolejny strzał Ronaldo, znów bez sukcesu.

46. min. Początek drugiej połowy!

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Końcówka połowy zdecydowanie dla Realu - brakuje jednak "Królewskim" skuteczności w polu karnym rywali.

44. min. Piłka wędrowała jak po sznurku, trafiła w końcu do Marcelo, który uderzył z 18 metrów - obok bramki.

40. min. Ależ wejście Thomerta! Dostał świetne prostopadłe podanie, ograł jednego z obrońców i zabrakło mu kilku centymetrów, by oddać strzał.

38. min. Kamera na Mourinho - Portugalczyk nerwowo obserwuje poczynania podopiecznych, na razie jednak nie wstaje z ławki.

36. min. Dwójkowa akcja Marcelo - Ronaldo zakończona przez obrońców Herculesa.

34. min. I znów akcja Realu, ale Ronaldo zabrakło tym razem egoizmu, bo w dogodnej sytuacji zdecydował się na podanie. Nic z tej akcji nie wyszło.

33. min. Świetna interwencja Calatayuda ratuje gospodarzy.

26. min. Teraz okazja dla Realu, ale strzał Ronaldo lewą nogą nad poprzeczką.

24. min. Ależ szansa dla Herculesa! Wrzutka w pole karne, odegranie tuż przed bramkę do Trezegueta, a ten z trzech metrów trafia głową w rozpaczliwie interweniującego Casillasa! Real w opałach.

18. min. Kolejne próby Realu kończą się przed polem karnym rywali.

15. min. Rzut wolny dla Realu - strzał trochę obok słupka.

10. min. Akcja Ronaldo lewą stroną, dośrodkowanie, Hercules radzi sobie wybijając piłkę na rzut rożny.

7. min. Lekko zszokowany Real nie potrafi na razie zagrozić bramce rywali.

3. min. GOL DLA HERCULESA! Trezeguet! Dośrodkowanie Cortesa z prawej strony boiska trafia wprost na głowę Francuza, który precyzyjnym strzałem w samo okienko pokonuje Casillasa! 1:0!

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

Drużyna z Alicante z dziewięcioma punktami na koncie zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. Jednak piłkarze beniaminka zanotowali kilka świetnych spotkań m.in. pokonując w 2. kolejce na wyjeździe mistrza Hiszpanii Barcelonę, a także wygrywając w 5. kolejce na własnym stadionie z Sevillą 2:0.

Lider tabeli po 8. kolejkach - Real Madryt - przystąpi do meczu z Herculesem osłabiony brakiem m.in. Kaki, Fernando Gago i Ezequiela Garaya, którzy są kontuzjowani - czytaj więcej.