Komentarze
Terminarz
Od?wie?
30
Chwilę przed rozpoczęciem meczu piłkarze Realu znali już wynik Barcelony, która dzięki dwóm trafieniom Messiego ograła Real Saragossa i wskoczyła na fotel lidera ligi, spychając zeń Real właśnie.

Motywacji więc "Królewskim" nie brakowało, a najwięcej ochoty do gry przejawiali Ronaldo, Higuain i Oezil i to oni podzielili między siebie sześć zdobytych goli. Wyjątkowy mecz zagrał szczególnie Portugalczyk, który za każdym dotknięciem piłki siał popłoch w szeregach rywali - równie dobrze mógł strzelić osiem bramek, skończyło się na czterech.

Racing nie istniał, nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Casillasa. Dopiero pod koniec meczu, gdy było już 0:6, Real dopuścił do kilku sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Diop.

Real grał jak za galaktycznych czasów, piłka "chodziła" od nogi do nogi, Di Maria posyłał prostopadłe podania, a w polu karnym rywali wymieniona na początku trójka robiła, co chciała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1 i Real triumfalnie powrócił na pozycję lidera ligi hiszpańskiej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +1 Koniec meczu. Real gromi Racing 6:1!

88. min. Spokojniejsza końcówka meczu. Real już się nie wysila, by zdobywać kolejne gole, a Racing od dawna pogodzony jest z wysoką porażką.

81. min. Benzema znów blisko, tym razem jednak źle przyjął piłkę i obrońcy zdołali ją wybić.

77. min. Indywidualną akcję Benzemy przerwał dopiero bramkarz gości.

73. min. GOL dla Racingu! Diop! Gol kompletnie z niczego. Piłka nagle znalazła się pod nogami Diopa, a ten huknął z ponad 25 metrów, czym kompletnie zaskoczył Casillasa. Piłka odbiła się jeszcze w locie od jednego z piłkarzy. Honorowe trafienie dla gości.

67. min. Na boisku pojawił się Benzema.

64. min. SZÓSTY GOL DLA REALU! Piękne podanie Alonso, Oezil przyjął trudną piłkę, ograł obrońcę i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości! 6:0!

60. min. Blisko szóstej bramki był Oezil, ale minimalnie się pomylił.

55. min. Do piłki podchodzi Ronaldo i.... GOL! spokojny, bramkarz zmylony. Czwarta bramka Ronaldo w tym meczu!

54. min. Karny dla Realu!

50. min. GOL dla Realu! Ronaldo! Podaje Di Maria, Portugalczyk ładnie przyjmuje piłkę i strzela nie do obrony.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy, która praktycznie przesądziła o losach meczu.

40. min. Wreszcie jakaś akcja Racingu, ale strzał Francisa zablokowany.

35. min. Ronaldo bliski podwyższenia wyniku, tym razem jednak lepszy bramkarz gości.

32. min. Goście próbują pograć piłką, ale nie mają nic do powiedzenia w starciu z rewelacyjnie dysponowanym Realem.

27. min. GOL dla Realu! To już pogrom. Znów szybka akcja, znów podanie do prawego skrzydła, piłkę przejmuje Oezil i zagrywa wzdłuż bramki wprost pod nogi Ronaldo, a ten po raz drugi nie miał problemów z pokonaniem bramkarza - 3:0! A ledwie minutę wcześniej Di Maria minimalnie przestrzelił po pięknej przewrotce z około 18 metrów.

23. min. Oezil powstrzymywany w polu karnym. Niemiec gra bardzo aktywnie, ma ochotę na zdobycz bramkową.

19. min. Real wciąż w natarciu - kolejne bramki wiszą w powietrzu.

15. min. GOL dla Realu! Piękna akcja "Królewskich"! Podanie na prawe skrzydło do Higuaina, ten wyprzedza ogrywa obrońcę i mocno dośrodkowuje w pole karne. Tam do piłki dopada wbiegający Ronaldo i z bliska nie daje szans bramkarzowi Racingu - 2:0!

13. min. Rozochocony Higuain bliski przejęcia piłki i wyjścia sam na sam z bramkarzem. Zabrakło niewiele.

10. min. GOL dla Realu! Di Maria fantastycznie obsłużył Higuaina prostopadłym podaniem z własnej połowy boiska, Argentyńczyk wyprzedził obrońców i z wielkim spokojem, strzałem w długi róg bramki, dał Realowi prowadzenie - 1:0!

8. min. Ronaldo zakręcił dwoma graczami Racingu i uderzył z około 30 metrów - ponad bramką.

5. min. Real próbuje, na razie jednak dobra gra gości w formacji obronnej.

20:02 Zaczynamy!

Przed meczem:

Real stracił pozycję lidera na rzecz Barcelony, która pokonała 2:0 Real Saragossa. Obie bramki zdobył Leo Messi - czytaj relację z tego meczu.

Wystarczy jednak, że Real pokona dziś Racing, a odzyska prowadzenie w tabeli ligi hiszpańskiej. Nie czeka go zadanie najtrudniejsze - Racing w siedmiu meczach zgromadził tylko siedem punktów i zajmuje 16 miejsce. Real dotychczas zdobył 17 oczek.