Primera Division. Barcelona wygrała z Valencią

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
42
Po bardzo słabej pierwszej połowie i wspaniałej drugiej, Barcelona pokonała lidera Primera Division i zrównała się z Valencią liczbą punktów. Nie było jednak łatwo, a przebieg spotkania dowodzi, że tegoroczny sezon ligi hiszpańskiej może być dużo bardziej wyrównany niż poprzedni, zdominowany przez dwóch gigantów.

Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Valencii, udokumentowana bramką Pablo z 38. minuty. Napastnik gości mógł kilka minut później pogrążyć Barcę, jednak trafił prosto w Valdesa. O wspaniałej grze przyjezdnych świadczyły m.in statystki - już dawno nikt na Camp Nou nie potrafił dłużej utrzymywać się przy piłce niż Messi i spółka. Gospodarze nie mieli pomysłu na grę.

Piłkarze Guardioli wzięli się do pracy od początku drugiej połowy. Już w 48. minucie wspaniałą akcję dwójkową rozegrali między sobą dwaj mistrzostwie świata - Xavi i Iniesta. Ten drugi pewnym strzałem wyrównał wynik meczu, a kibice w końcu mogli się cieszyć z powrotu starej dobrej Barcelony.

Od tego pory Duma Katalonii dominowała w każdym aspekcie gry. Nieskuteczni byli jednak Villa i Messi, którzy przegrywali pojedynki z dobrze tego dnia dysponowanym Cesarem. Bramkarz gości nie miał jednak nic do powiedzenia w 63. minucie. W prawej strony dośrodkował Xavi, najwyżej w polu karnym wyskoczył Puyol i mocnym strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Więcej bramek w meczu na szczycie siódmej kolejki Primera Division nie padło, jednak Barcelona miała jeszcze kilka doskonałych szans. 2:1 to najniższy możliwy wymiar kary.

Dzięki zwycięstwu nad liderem piłkarze Guardioli zrównali się liczbą punktów z Valencią. Obie drużyny mają na koncie 16 oczek.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Barcelona pokonuje Valencię 2:1 i zrównują się z nią liczbą punktów.

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty.

89. min. Valencia jeśli chce pozostać liderem musi zaryzykować. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

88. min. Z boiska schodzi Keita. Na placu gry melduje się Abidal.

82. min. Villa nie zaliczy tego meczu do udanych. Opuszcza boisko. Za niego wchodzi Pedro.

80. min. W ostatnich kilku minutach gra się uspokoiła. Barcelona nie chce szarżować i spokojnie kontroluje sytuację.

74. min. Leo Messi i David Villa dziś nie błyszczą. Cuda w środku pola wyprawia Iniesta, który raz po raz czaruje kibiców na Camp Nou. Barcelona przeważa, a Valencia nie jest w stanie odpowiedzieć.

68. min. Genialne podanie Iniesty do Villi, król strzelców mundialu przegrywa jednak pojedynek z Cesarem. Gdyby nie bramkarz Valencii mogło być już po meczu.

65. min. Tym razem blisko był Messi. Valencia przeżywa bardzo trudny okres.

63. min. 2:1 DLA BARCELONY! Z prawej strony dokładnie dośrodkował Xavi, najwyżej w polu karnym wyskoczył Puyol i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Valencii. Czyżby gościom starczyło sił tylko na pierwszą połowę meczu?

59. min. Villa z najbliższej odległości mocno strzelał głową, ale fenomenalną paradą popisał się Cesar. Nadal 1:1

58. min. Obraz gry zmienił się diametralnie. Valencia nie istnieje, Barcelona swobodnie rozgrywa piłkę. Druga bramka wisi w powietrzu!

54. min. Messi miał przed sobą tylko Albę i Cesara, jednak zagubił się w dryblingu.

51. min. Znowu groźnie pod bramką Cesara! Tym razem próbował Villa, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Przez pierwsze 6 minut drugiej połowy Barcelona stworzyła więcej sytuacji podbramkowych, niż przez całe pierwsze 45 minut. Valencia w głębokiej defensywie.

49. min. I już mogło być 2:1! Keita nie trafił jednak czysto w piłkę.

47. min. GOL DLA BARCELONY! Kapitalna akcja dwójkowa Iniesta - Xavi - Iniesta, zakończona przez Hiszpana pewnym strzałem obok bezradnego Cesara. Wspaniały początek pierwszej połowy dla Barcy!

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Valencia.

Valencia potwierdza, że jest w stanie walczyć w tym roku o mistrzostwo Hiszpanii. Przez całą pierwszą połowę przeważała na Camp Nou, czego efektem była bramka Pablo. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć wynik meczu na 2:0, jednak trafił prosto w Valdesa. Gospodarze również mieli swoje szanse, szczególnie w końcówce. Jeśli Barcelona w drugiej połówce nie obudzi się, katalońscy kibice będą musieli przygotować się na kolejne rozczarowanie.

45. min. +1 Oblężenie bramki Cesara. Tym razem to Valencia miała dużo szczęścia. Goście jednak dotrwali do gwizdka oznajmiającego koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.

45. min. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić bardzo szybko, jednak Messi mając przed sobą pustą bramkę zdecydował się na jeszcze jeden zwód. Został zablokowany przez obrońcę. Zdecydowanie najlepsza okazja Barcelony.

41. min. Powinno być 2:0! Sam na sam przed Valdesem na 12 metrze znalazł się ponownie Pablo, ale strzelił prosto w katalońskiego bramkarza. Duży błąd w defensywnie gospodarzy.

38. min. GOL DLA VALENCII! Z lewej strony w pole karne wpadł Mathieu, podał do Pablo, któremu nie pozostało nic innego, jak pokonać Valdesa. Wspaniała akcja francuskiego obrońcy!

37. min. Strzału z ostrego kąta próbował David Villa. Obok bramki.

32. min. Organizacja gry defensywnej Valencii imponuje. Nawet jeśli Iniesta bądź Xavi błysną świetnym podaniem, obrońcy gości momentalnie są przy przeciwnikach.

30. min. Valencia króluje w środku pola i ma 54% posiadania piłki. Czy ktoś pamięta podobną sytuację na Camp Nou?

29. min. Valencia blisko strzelenia bramki po rzucie rożnym. Tylko boczna siatka.

28. min. Ładnie wypuszczony został Villa, ale Cesar zdążył zameldować się przy piłce przed napastnikiem Barcy.

26. min. Z woleja próbował Soldado, ale była to trudna pozycja. Następca Davida Villi w Valencii przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

21. min. Pierwsza wspaniała szansa Barcelony! Dani Alves pięknie uruchomił Villę, ten jednak zamiast strzelać chciał odegrać do Messiego. Zarówno podanie, jak i dobitkę Hiszpana wybyli obrońcy Valencii. Było blisko.

20. min. Przez pierwsze 20 minut zupełnie niewidoczny jest Messi.

16. min. Dobra akcja Dani Alvesa, który wywalczył rzut rożny dla Barcy. Swoją szansę miał Pique, jednak nie zdołał dojść do piłki.

15. min. Na boisku są dwa dobre zespoły, ale strzałów na bramkę brakuje.

9. min. Trener Unai Emery zaskoczył wszystkich doborem wyjściowej jedenastki, która na razie dominuje na oczach katalońskich kibiców. Barcelona jednak potrafi groźnie kontrować. Xavi na spalonym.

7. min. Z prawej strony boiska groźnie, po ziemi dośrodkował Soldado. Gdyby nie Pique... Drugi korner dla gości.

6. min. Piłkę rozgrywa Valencia i na razie robi to dość swobodnie. Nietypowy obrazek na Camp Nou.

4. min. Barcelona na razie niedokładnie. Pierwszy rzut rożny dla Valencii, jednak bez zagrożenia pod bramką Valdesa.

1. min. Gramy. Przy piłce gospodarze.

Przed meczem: Piłkarze Guardiolii ligowy sezon rozpoczęli słabo. Na swoim stadionie zdążyli już przegrać z beniaminkiem z Alicante, a w ostatniej kolejce niespodziewanie tylko zremisowali na Camp Nou z Mallorką.

Valencia spisuje się w tym sezonie nadspodziewanie dobrze. Po 6 kolejkach zgromadziła na koncie już 16 punktów, co oznacza pozycję lidera tabeli.

W największym hicie 7. kolejki Guardiola nie będzie ryzykował. Na boisko Barcelona wybiegnie w najsilniejszym zestawieniu.

Barcelona: Valdes - Maxwell, Puyol, Pique, Alves - Busquets, Xavi, Keita - Iniesta, Messi, Villa

Valencia:Cesar - Mathieu, Navarro, Costa, Bruno - Banega, Albelda, Fernandes, Alba, Pablo - Soldado