Niespodzianka w Primera Division. FC Barcelona - Mallorca 1:1

Terminarz
Od?wie?
60
Zobacz remis Barcy na Zczuba.tv »

Kolejne punkty w sezonie straciła Barcelona, remisując na Camp Nou z Reallem Mallorką 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał niezawodny Argentyńczyk Lionel Messi, który wystąpił w... złotych butach, dla uczczenia zdobycia nagrody o tej nazwie dla najlepszego strzelca w Europie w poprzednim sezonie. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał uderzeniem głową Emilio Nsue.

Drużynę z Majorki prowadzi Duńczyk Michael Laudrup, który w latach 1989-1994 był zawodnikiem Dumy Katalonii i występował wspólnie z trenerem gospodarzy Josepem Guardiolą.

Guardiola po meczu nie krył rozczarowania wynikiem. - Nie ma dla nas usprawiedliwienia. Mamy problemy z wykorzystywaniem okazji, które sobie stwarzamy. Dziś już po pierwszej połowie powinniśmy bezpiecznie prowadzić, a tak straciliśmy dwa cenne punkty - podkreślił szkoleniowiec Barcelony.

Barcelona jest czwarta, Real - trzeci, a dwóch potentatów wyprzedzają Villarreal i Valencia. Każdą z drużyn w czołowej czwórce dzieli od kolejnej jeden punkt.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +3 Ale Mallorca się nie poddaje i też atakuje. Tu każdy może jeszcze strzelić gola, ale raczej nie strzeli go nikt.

90. min. +2 Ostrzeliwanie bramki Mallorki trwa w najlepsze. Tym razem Jeffren.

90. min. Cztery minuty doliczone. Teraz Valdes musiał wykazać się interwencją.

89. min. Jeffren wchodzi za Milito.

87. min. Zaczyna się ostrzał bramki gości.

86. min. Żółta kartka dla Pereiry, który zatrzymał kontratak. A Mallorca jest coraz bliższa wejścia z piłką do własnej bramki.

85. min. Ratinho ratował się faulem na Inieście i dostał za to żółtą kartkę.

84. min. Cały czas Nolito szaleje na lewym skrzydle. Teraz próbował strzelić gola z zerowego kąta. Bramkarz bez problemu obronił. Trzeba jednak przyznać, że wychowanek Barcelony kompleksów nie ma.

83. min. Nolito wykonał tak kombinacyjną akcję, że sam się gdzieś w jej trakcie zgubił. Ale początek był niezły.

82. min. Messi podbija sobie piłkę kolanem w polu karnym, ale w końcu jego zabawa się kończy. Barcelona coraz bliżej straty punktów.

80. min. Nolito wykazuje ogromną ochotę do gry, ale nic istotnego na razie nie zrobił.

78. min. Zmiana w Barcelonie. Za Pedra wchodzi chyba ucieszony, choć niezwykle przerażony, Nolito ze szkółki Barcelony. Ma jednak już 24 lata.

77. min. Bojan wpada w pole karne, dostaje podanie od Pique, ratuje piłkę przed wyjściem poza boisko i natychmiast uderza. W słupek. A na boisku leży Pedro.

74. min. Odgwizdana ręka Messiego. Argentyńczyk protestuje, powtórki pokazują, że miał rację. Przyjął piłkę na klatkę.

73. min. I trzeba przyznać, że Perreira bardzo aktywnie włącza się do ataków od pierwszej chwili. Może on jeszcze sprawić Barcelonie zagrożenie w ostatnich minutach spotkania.

71. min. Perreira zastępuje Castro, który ma już na koncie żółtą kartkę.

68. min. Messi rozpoczął kontratak, potem piłka trafiła do Daniego Alvesa, a ponowne odegranie do Messiego było już niezwykle niecelne.

67. min. Pedro wpada w pole karne, ale piłka jest już za daleko. Skoro nie może dostać piłki, postanawia chociaż drasnąć butem Aouate. Bez kartki.

66. min. Coraz ciekawiej z jednej i z drugiej strony, choć bardziej obiecujące są teraz ponownie ataki Katalończyków.

65. min. Żółta kartka dla Castro, który wolał nie ryzykować kontrataku gospodarzy.

64. min. Wreszcie kontratak Barcelony. Tym razem dogodna sytuacja z drugiej strony.

63. min. I kolejna szansa Mallorki! Tym razem myli się Kevin.

62. min. Wrzutka z kornera i De Guzman miał wyśmienitą okazję do strzelenia gola. Piłka przelatuje jednak nad poprzeczką.

61. min. Goście próbują zaskoczyć gospodarzy strzałem z dystansu. Z połowy boiska. Lekko zaskoczony Valdes wybija na rzut rożny.

58. min. Po raz kolejny gospodarze kręcą piłkarzami gości na ich własnym terenie. Messi po kilku zwodach i wywalczeniu sobie miejsca strzela, ale piłka trafia w boczną siatkę. Tym razem Messi jest już nie na żarty wściekły.

55. min. Mallorki znowu nie ma, a kiedy jest, to już próbuje grać na czas. Kibice gwiżdżą.

52. min. Żółta kartka dla Webo za kopnięcie Keity w twarz.

49. min. Bojan wdarł się w pole karne, ale nie udało mu się zwieńczyć akcji golem. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i spokojnie wpadła w ręce bramkarza.

47. min. Uderzenie głową minęło nieznacznie bramkę Mallorki. Druga połowa zaczyna się jednak bardzo sennie.

46. min. Cavenaghi doznał prawdopodobnie jakiegoś urazu i po przerwie zastąpił go Webo.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Drugi rzut rożny dla Mallorki. Tym razem udaje się jednak wybić piłkę, choć zawodnicy gości znowu wyskakiwali dość wysoko.

44. min. Messi znowu tańczy z piłką w polu karnym, zamiast uderzać. Czarów było za duże i z dobrej akcji nie zostało nic.

43. min. 1:1! Niesamowite, N'Sue! Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne, N'Sue wyskakuje nad niemrawymi obrońcami i uderza głową! Na stadionie cisza. Pewnie nie wierzą nawet kibice gości.

42. min. Pierwsza akcja Mallorki zakończona uderzeniem. I to jakim! Valdes musiał się wyciągnąć, żeby obronić strzał Cavenaghiego.

41. min. Bojan zdecydował się uderzyć sprzed pola karnego. Przełożył piłkę, użył siły i wykopał piłkę w ostatni rząd trybun.

39. min. Abidal wrzucił Keicie piłkę za plecy, Keita pokazał wygimnastykowanie ciała i zdołał całkiem nieźle uderzyć. Gdyby piłka leciała nieznacznie inaczej, mielibyśmy naprawdę ładną bramkę.

37. min. Bojan popisał się bardzo ładnym, technicznym uderzeniem, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

35. min. Chyba niektórym graczom Barcelony też już się nie chce krzywdzić przeciwników. Zwalniają ataki tuż pod bramką, Bojan przed chwilą właściwie oddał piłkę rywalowi stojąc kilka metrów od bramki.

33. min. Kolejna akcja Messiego. Argentyńczyk znakomicie wrzucił piłkę na głowę Abidala, ale ten nie zdołał strzelić gola.

29. min. Trochę ciężko się nawet na to patrzy. Trudno nie współczuć Mallorce, która nie potrafi wyjść z własnej połowy, a gdy już jej się udaje, kompletnie nie wie, co miałaby z tą piłką począć po drugiej stronie.

26. min. Messi po raz kolejny wykonał fenomenalną robotę w polu karnym i wydawało się, że mógł zakończyć tę akcję bramką, ale wolał się pobawić i nie dobijać jeszcze przeciwników.

24. min. Barcelona nie zwalnia, pod bramką Aouate jest ciągle gorąco. Już teraz widać, że bramki w tym meczu powinny jeszcze paść. I że raczej nie strzelą ich goście.

21. min. 1:0! Messi! Długo czekać nie trzeba było. Pedro fantastycznie odegrał piętą przed polem karnym, oszukując tym samym dwóch obrońców, a dzięki temu niepilnowany Messi uderzył natychmiast tuż przy słupku.

19. min. Podania dalej krążą w polu karnym Mallorki, czekając tylko, aż jakaś niezwykłej urody akcja zostanie w końcu zakończona wkopaniem piłki do bramki.

17. min. Znakomita akcja Messiego z Abidalem, ale dobrze wychodzi bramkarz Mallorki, który przecina podanie i wybija piłkę.

13. min. Kevin ostro sfaulował Bojana i dostał za to żółtą kartkę.

11. min. Messi nadal biega gdzie chce i między kim chce. Wciąż jednak nie ma z tego żadnych realnych korzyści poza optycznymi.

8. min. Messi tańczył z trzema obrońcami w polu karnym, ale choć początkowo udało mu się ich oszukać, to później sam odbił piłkę od własnej nogi i goście wznawiali grę od bramki.

7. min. Tym razem Messi za bardzo próbował zaczarować. Nie zrozumiał się z kolegami i posłał podanie w próżnię.

6. min. Kolejna znakomita szansa Barcelony. Trener Michael Laudrup już ma bardzo smutną minę.

5. min. Bojan dostał dobrą piłkę, przebiegł kilkanaście metrów i świetnie uderzył. Aouate bardzo dobrze wybił jednak piłkę na róg.

3. min. Można było się spodziewać - gospodarze nie dają rywalom chwili wytchnienia. Atak za atakiem.

1. min. Pedro chciał strzelić gola na samym początku meczu. Uderzenie nie było jednak zbyt mocne.

19:00 Kibiców gospodarzy na pewno ucieszy informacja, że pierwszy raz po kontuzji Leo Messi wystąpi w podstawowym składzie Barcelony. Piłkarze są już na boisku, za chwile spotkanie się rozpocznie.

18:55 Gospodarze zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Goście są na pozycji jedenastej.