Primera Division. FC Barcelona wygrała ze Sportingiem Gijon

Terminarz
Od?wie?
27
Koniec

90. min. Okazja dla Sportingu zmarnowana. Rzut wolny tuż przed linią pola karnego został rozegrany tak, że strzał piłkarza gości zablokowali obrońcy Barcelony.

88. min. Po strzale Iniesty piłka odbiła się rykoszetem od nóg obrońców. Wyszła za linię, ale Cuellar przez moment nie był pewien, czy nie zmierza do siatki.

85. min. David Villa zaczyna się bawić. Przed momentem próbował strzelić gola, tuż po obróceniu się po przyjęciu jej tyłem do bramki i lobując Cuellara. Uderzył trochę obok słupka.

79. min. A jednak było groźnie. Do dośrodkowania wyskoczył obrońca Sportingu i Dani Alves. Obaj na siebie wpadli, a piłka poturlała się w stronę bramki i wyszła poza boisko tuż obok słupka.

77. min. Barcelona kontroluje mecz. Nic wielkiego nie powinno się zdarzyć. Gospodarze koncentrują się na utrzymywaniu piłki, a nie na strzelaniu kolejnych goli.

71. min. Barcelona po strzeleniu gola gra z dużą swobodą. Iniesta w polu karnym zagrywał do Villi, ale napastnik jest zbyt niski by doskoczyć do takiego dośrodkowania.

67. min. Ależ okazja dla Sportingu. Lora wbiegł w pole karne. Gdy wbiegał, miał obrońcę na plecach. Gdy składał się do strzału, ten już wybijał mu piłkę. Gdyby zdecydował się wcześniej, Valdes miałby duże kłopoty.

61. min. Xavi po raz drugi w tym meczu próbuje strzału z dystansu. W pierwszej połowie został zablokowany. Teraz uderzył nad poprzeczką.

56. min. Sporting próbuje odrobić straty jak umie. Moran próbował strzelić z 30 m ale uderzył wysoko nad bramką Valdesa.

49. min. Gol dla Barcelony W końcu gospodarzom się udało. Sastre minimalnie spóźnił się z wyjściem i nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystali Dani Alves i Villa. Ten pierwszy idealnie podał, a ten drugi w sytuacji sam na sam nie dał szans Cuellarowi.

47. min. Pierwsza akcja Barcelony po przerwie i strzał Iniesty łapie Cuellar.

46. min. Znów grają.

Przerwa

44. min. Świetne prostopadłe podanie Iniesty do Villi, ale były napastnik Valencii za bardzo chciał strzelić gola i trafił w boczną siatkę. Bojan, który stał przed pustą bramką, tylko rozłożył ręce.

42. min. Groźny strzał Keity i Cuellar broni, choć obrońcy zasłaniali mu strzelca.

40. min. Po dośrodkowaniu Iniesty nie ma gola dla Barcelony głównie dlatego, że skaczący do główki Puyol wpadł na Busquetsa. Po chwili bramkarz Cuellar został ukarany żółtą kartką za ociąganie się z wybiciem piłki. Sporting gra na czas już w pierwszej połowie!

37. min. Jeśli już grają dokładnie to maja pecha. Bojan minął obrońcę, wbiegał w pole karne i... poślizgnął się.

32. min. Nie widać żeby Barcelonie brakowało Messiego, ale gospodarze są na razie niedokładni. Villa z kilkunastu metrów strzelił obok słupka.

27. min. Powtórka sytuacji sprzed dwóch minut tylko po drugiej stronie boiska. Bojan Krkić przebieg w kontrze kilkadziesiąt metrów, minął dwóch obrońców, ale trzeci wybił piłkę na rzut rożny.

25. min. Sporting nie daje za wygraną i groźnie kontratakuje. Barralowi w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę.

21. min. Ależ dynamiczna akcja Andresa Iniesty. Pomocnik Barcelony na skrzydle minął dwóch rywali doszedł do końcowej linii, ale rozpędził się za bardzo i zanim zdążył dośrodkować wybiegł z piłką za linię.

15. min. Zamieszanie w polu karnym Barcy, ale znów skończyło się na dwóch próbach zagrania głową przez napastników gości i wybiciu.

9. min. Gabriel Milito błyskotliwie przerzucił pół boiska, a podanie trafiło do wbiegającego w pole karne Sportingu Iniesty. Jego strzał świetnie obronił Cuellar. Bramkarz Sportingu ma już na koncie dwie doskonałe interwencje.

6. min. David Villa próbował z ostrego kąta zaskoczyć Cuellara, ale bramkarz Sportingu dobrze obronił strzał napastnika.

4. min. Pierwsza akcja Sportingu zakończyła się rzutem rożnym. Łatwo wybili go jednak obrońcy Barcelony.