Komentarze
Od?wie?
45
Zobacz skrót meczu na Zczuba.tv

Dla obu zespołów był to test przed startującymi już w najbliższy weekend rozgrywkami ligowymi. Trenerzy dali pograć niemal wszystkim zawodnikom. W Barcelonie na boisko nie wyszli tylko Victor Valdes i Xavi. Katalończycy przeważali od samego początku, ale nie potrafili tego przełożyć na bramki.

Dopiero w 47. minucie udało im się pokonać bramkarza Milanu. Adriano dynamicznie wszedł z lewej strony, piłkę lecącą wzdłuż końcowej linii przeciął David Villa i wpakował ją do siatki.

Zaledwie 20 minut cieszyli się z prowadzenia gracze Barcelony. W 68. minucie fantastyczną bramkę zdobył Filipo Inzaghi. Do końca meczu zawodnicy obu drużyn nie byli w stanie zmienić rezultatu i o tym, kto zdobędzie Puchar Joana Gampera rozstrzygnąć musiały rzuty karne. Te lepiej wykonywali Katalończycy, którzy wygrali konkurs jedenastek 3:1.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

3:1 Pinto broni strzał Jankulowskiego i Barcelona zdobywa zdobywa Puchar Joana Gampera.

1:0 Messi

90. min. +4 Koniec meczu. Remis oznacza, że o zwycięstwie zdecydują rzuty karne.

90. min. +3 Messi wywalczył rzut wolny 20 metrów od bramki Romy. Sam poszkodowany zdecydował się wykorzystać rzut wolny. Argentyńczyk technicznym strzałem uderzył ponad murem, ale piękną paradą popisał się Roma.

90. min. Sędzia dolicza jeszcze trzy minuty.

87. min. Kolejna okazja dla Barcelony, ale Roma broni strzał głową Messiego.

81. min. Gorąco pod bramką Barcelony. Milan przez chwilę zagrał pressingiem, Pinto w ostatniej chwili wybija za linię boczną.

77. min. Wielka owacja po raz kolejny dla Ronaldinho, ale już ostatnia w tym meczu. Brazylijczyk schodzi z murawy, w jego miejsce Merkel.

70. min. Ależ okazja Barcelony. Pedro strzela z ośmiu metrów, ale fantastycznie broni Flavio Roma.

68. min. Remis! Cudowny gol Inzaghiego! Napastnik dostał bardzo długie podanie i z powietrza bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki Pinto. Bramkarz Barcelony tylko wzrokiem odprowadził piłkę.

61. min. Puyol ostro fauluje Seedorfa. Pirlo strzela z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie. A w Barcelonie hokejowa zmiana, Guardiola wprowadza czterech nowych piłkarzy: Keita, Busquets, Pique, Messi, Pedro na boisku.

57. min. Inzaghi i Oduami weszli w Milanie w miejsce Borriello i Huntelaar. Włosi grają aktywniej w ataku, ale nadal nieskutecznie.

54. min. Kolejna próba prostopadłego podania do Villi, ale tym razem Amelia nie dał się zaskoczyć i przytomnie przeciął podanie. Momentalna odpowiedź Milanu, ale w bramce Barcelony bez zarzutu zachował się Pinto i wybił piłkę na aut.

48. min. Kilka zmian w obu zespołach. W weszli Milanie Jankulowski i Seederf, a Barcelonie Krkić oraz Dani Alves.

47. min. Gol!!! Adriano wchodzi dynamicznie lewym skrzydłem, zagrywa wzdłuż linii końcowej, tuż przed bramką kierunek lotu piłki przecina David Villa. Amelia jest bez szans.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa.

45. min. Przerwa: Bez bramek w pierwszej połowie. Przez większość czasu przeważała Barcelona, częściej zapędzała się pod pole karne rywala, ale do strzelenia bramki zabrakło dokładności.

42. min. Groźne starcie Boatenga z Puyolem. Hiszpan próbował przeskoczyć nad robiącym wślizg rywalem, ale niefortunnie wylądował mu na udzie. Miejmy nadzieję, że piłkarz Milanu zbytnio nie ucierpiał.

40. min. Villa wychodzi na czystą pozycję, ale znów jest minimalnie na spalonym. To już trzeci raz w tym meczu.

36. min. Kontra Milanu. Sędzia "przecina" podanie Maxwella, Borriello przejmuje piłkę i pędzi na bramkę Barcelony, ale w okolicach pola karnego zatrzymują go obrońcy.

29. min. Znów okazja Barcelony i znów spalony. Tym razem minimalnie zbyt szybko do piłki podanej za plecy obrońców ruszył Villa.

26. min. Ależ okazja Barcelony. Dośrodkowanie z prawej strony przeciął Ibrahimović, a piłka znalazła się w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jak pokazały telewizyjne powtórki, arbiter miał rację.

24. min. Milan na razie zepchnięty do defensywy. Częściej atakuje Barcelona, od dobrych pięciu minut praktycznie nie schodzi z połowy rywala.

19. min. Zbyt lekki strzał Ibrahimovicia. Amelia nie miał z nim najmniejszych problemów.

17. min. Barcelona coraz częściej zagraża obronie Milanu, ale brakuje jej piłkarzom skuteczności. Maxwell miał dobrą okazję do strzału, ale zamiast tego postanowił przedryblować jeszcze jednego rywala. Nieskutecznie.

14. min. Milan wymienił kilka podań w środku pola, piłka trafiła do Boatenga, który zdecydował się na strzał z ponad 40 metrów. Bardzo niecelny, piłka wyleciała za linię boczną.

11. min. Groźna akcja lewą stroną Villi. Nowy nabytek Barcelony dynamicznie wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili zatrzymali go obrońcy Milanu, którzy wybili piłkę za linię końcową.

6. min. David Villa strzelił z prawego narożnika pola karnego, ale wysoko ponad poprzeczką bramki Amelii.

4. min. Na razie sporo gry w środku pola. Piłkarze obu drużyn popisują się sztuczkami technicznymi, ale składnych, zespołowych akcji na razie nie wiele.

1. min. Gramy!

19:47 Wypełniony po brzegi stadion Camp Nou wielką owacją powitał piłkarzy obu drużyn. Kibice na telebimach oglądają specjalnie przygotowany miks akcji Ronaldinho z czasów jego gry w Barcelonie.

19:46 Mecz rozpocznie się już wkrótce. Piłkarze czekają jeszcze w tunelu na sędziów i zaraz pojawią się na murawie.

19:45 Barcelona ligowy sezon zacznie w sobotę od wyjazdowego meczu z Racingiem Santander. Milan również w sobotę u siebie podejmie Lecce.

19:42 W wyjściowej jedenastce AC Milan znaleźli się: Amelia - Bonera, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Pirlo, Ambrosini, Boateng, Huntelaar, Borriello i Ronaldinho.

19:41 Barcelona wyjdzie następującą jedenastką: Pinto - Adriano, Puyol, Milito, Abidal, Dos Santos, Iniesta, Maxwell, Jeffren, Ibrahimovic i Villa.

19:38 Na Camp Nou wraca Ronaldinho. Brazylijczyk grał w Barcelonie pięć lat, w 2006 roku wygrał z "Dumą Katalonii" Ligę Mistrzów. Gdy wybiegł na przedmeczową rozgrywkę fani Barcelony zgotowali mu gorące przyjęcie.

19:36 Trwa rozgrzewka przed starciem czołowych ekip Primera Division i Serie A. Zarówno dla Barcelony jak i AC Milan to ostatni sprawdzian przed startującymi w najbliższy weekend rozgrywkami ligowymi w Hiszpanii i we Włoszech.