Terminarz
Od?wie?
30
Bramki z meczu zobacz na Z Czuba.tv

Barcelona początkowo miała trudności z konstruowaniem składnych akcji. Katalończycy dominowali, ale nie potrafili przełożyć przewagi na bramki. Przeszkadzał im padający deszcz, śliska murawa. Dopiero w 17. minucie strzelecką niemoc przełamał Leo Messi.

Jeszcze przed przerwą walczący o utrzymanie w Primera Division piłkarze Tenerife wykorzystali fatalny błąd defensywy Barcelony i zdobyli wyrównujacą bramkę.

W drugiej połowie trener Pep Guardiola nie kalkulował. Dokonał kilku zmian w składzie, które nastawiły jeszcze bardziej ofensywnie jego drużynę. W 63. minucie bramkę na 2:1 strzelił Krkić, 14. minut później na 3:1 podwyższył Pedro i było jasne, że tego meczu nie przegra. Tuż przed ostatnim gwizdkiem swoją drugą bramkę strzelił Leo Messi.

Barcelona na dwie kolejki przed końcem ustanowiła nowy punktowy rekord ligi. Katalończycy mają na swoim koncie aż 93 punkty zdobyte w 36. kolejkach. To jeden punkt więcej niż zdobył dotychczasowy rekordzista - Real w sezonie 1996/1997.

90. min. +3 Sędzia kończy mecz, Barcelona utrzyma po tej kolejce na pewno przewagę nad Realem.

90. min. Goooool! Messi! Druga bramka Argentyńczyka, świetne długie podanie od Alvesa. Aragoneses bez szans

84. min. Znów gorąco pod bramką Tenerife. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę wbiegającego Keity, ale ten nie trafił.

79. min. Nino strzela, ale ze spalonego i sędziowie nie uznają bramki. A byłaby fantastyczna odpowiedź piłkarzy Tenerfie.

77. min. Goool! Barcelona prowadzi już 3:1. Messi podawał, zkiksował Cicilio, do piłki dopadł Pedro i strzelił trzeciego gola dla Barcelony.

74. min. Xavi precyzyjnie strzela z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, ale piłkę wypiąstkował Aragoneses.

67. min. Pedro wychodził sam na sam, ale z równowagi wytrącił go obrońca i piłka uderzyła tylko w oczną siatkę. Barcelona dominuje - ponad 70 procent czasu spędziła przy piłce.

63. min. Goooool! Barcelona prowadzi 2:1. Dani Alves świetnie zagrał między obrońców do Krkicia, który nie miał problemów z pokonaniem Arragonesesa.

59. min. Barca atakuje, przeważa, ale razi nieskutecznością. Tenerife rzadko, ale odpowiada kontratakami. Strzelał Juanlu, ale wprost w ręce Valdesa.

54. min. Świetne prostopadłe podanie Xaviego, ale bramkarz Tenerife minimalnie szybszy od Bojana Krkicia.

51. min. Boisko nie sprzyja Barcelonie. Od samego początku meczu z nieba nieprzerwanie leje się deszcz, piłkarze ślizgają się na murawie. Z daleka uderzał Keita, ale nad bramką.

48. min. Barcelona chce szybko strzelić bramkę, gra jednak dość niefrasobliwie. Po złym podaniu Keity, piłkę stracił Puyol, ale tym razem obyło się bez konsekwencji.

46. min. Guardiola dokonuje zmiany, wzmacnia atak swojej ultraofensywnej drużyny - za Gerarda Pique wchodzi Pedro.

45. min. Messi z rzutu rożnego wprost na głowę Ibrahimovicia, Szwed odegrał do Krkicia, ale ten spudłował. Sędzia kończy pierwszą połowę.

44. min. Barcelona próbowała odpowiedzieć, ale najpierw spudłował Ibrahimović, a chwilę później akcji nie był w stanie skutecznie zakończyć Messi.

39. min. Gol dla Tenerife! Świetna kontra zespołu z Teneryfy, piłkę w polu karnym dostał Martinez i nie dał szans Victorowi Valdesowi. Błąd obrońców Barcelony, którzy wcześniej nie przerwali ataku gości.

35. min. Barcelona zmarnowała kolejne dwie wyborne okazje do podwyższenia prowadzenia. Znów zawiódł Ibrahimović.

30. min. Znów dobre dośrodkowanie do Ibrahimovicia, ale Szwed nie opanował piłki na śliskej murawie.

26. min. Tenerife zamknięta na swojej połowie, Barcelona ma grę pod kontrolą. Katalończycy wymianiają podania w okolicach środka pola i z rzadka grożą prostopadłym podaniem. Na razie nie są skuteczni.

21. min. Messi znów groźnie uderzał, ale minimalnie chybił. Argentyńczyk zbiegł z prawego skrzydła do środka i uderzył tuż koło lewego słupka.

17. min. Gol Messiego! Alves dośrodkował w pole karne, Ibrahimovic zgrał głową do Messiego, który zmieścił piłkę między słupek i bramkarza.

13. min. Dani Alves wbiega w pole karne, chciał zagrać do wbiegającego w pole karne Krkicia, ale podał zbyt mocno.

12. min. Ibrahimović strzela z lewego skrzydła, ale bramkarz Tenerfie nie miał problemów ze złapaniem piłki.

10. min. Po pierwszych defensywnych minutach, Tenerife zaczęła odważniej atakować Katalończyków. Puyol z dużym trudnem wybija na rzut rożny. Goście nie potrafią jednak wykorzystać stałego fragmentu gry.

6. min. Pierwsza groźniejsza akcja Tenerife. Piłkę w polu karnym dostał Alfaro, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

5. min. Tenerife muruje bramkę. Jedynie Kome nie angażuje się w akcje destrukcyjne. Na razie ta taktyka przynosi rzultaty.

3. min. Pierwsza groźna akcja Barcelony. Xavi wbiegł w pole karne, dośrodkowuje, ale tylko rzut rożny

1. min. Rozpoczęli. W Katalonii dziś deszczowo, ale nie powinno to Barcelonie dziś w grze przeszkadzać. Piłkarze Teneryfy w tym sezonie na wyjeździe wygrali tylko jedno spotkanie.