Liga hiszpańska. Barcelona wygrała z Xerez.

Terminarz
Od?wie?
44
Zobacz bramki z meczu Barcelona - Xevez »

Początek meczu na Camp Nou należał do Xevez. Zapał gości szybko ostudził Jeffren, który otwrzył konto bramkowe Barcelony już w 14. minucie. Na 2-0, po składnej akcji całego zespołu, podwyższył Henry, który tego wieczoru wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Na odpowiedź Xevez nie musieliśmy długo czekać. Minutę po golu Francuza kontakowego gola zdobył Bermejo, który atomowym strzałem pod poprzeczkę pokonał Valdesa. Do połowy na tablicy widniał wynik 2-1.

Druga połowa rozpoczeła się od trzech wspaniałych okazji dla Xerez. Sam Bermejo mógł dwa razy pokonać Valdesa, ale bramkarz Barcy wyszedł z tych pojedynków zwycięsko. Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Po kolejnej ładnej akcji i szybkiej wymianie piłki w środku pola na 3-1, z najbliższej odległości, podwyższył Ibrahimović.

Od tej pory mecz się uspokoił. Barcelona kontrolowała sytuację, od czasu do czasu groźnie atakując, głównie za sprawą Messiego. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Mecz był bardzo ostry. Piłkarze Xerez otrzymali 10 żółtych kartek i 2 czerwone (w 2 ostatnich minutach meczu po brutalnych faulach na Messim i Bojanie). Ze strony Barcy żółty kartonik obejrzał tylko Krkić.

Barcelona dzięki zwycięstwu utrzymała prowadzenie w tabeli.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

90. min. +2 Koniec meczu na Camp Nou. Barcelona inkasuje 3 punkty.

90. min. +2 Kolejna czerwona kartka. Dostaje ją Orellana za brutalny faul na Bojanie. Bardzo brutlanie kończy się ten mecz.

90. min. +1 Tym razem faulowany Ibrahimović.

90. min. Czerwona kartka dla Alustizy za brutlany faul na Messim. Argentyńczykowi nic się nie stało.

89. min. Leo Messi próbował z rzutu wolnego z 25 metrów. Za lekki strzał ląduje w rękach bramkarza gości.

88. min. Żółty kartonik dla Moreno.

86. min. Sam na sam z Renanem wychodzi Ibrahimović, ale strzela prosto w bramkarza.

85. min. Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, od czasu do czasu oddając inicjatywę Xerez. Ale drużyna trenera Gorosito nie wierzy już chyba w zmianę rezultatu.

83. min. Messi strzela gola, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Nadal 3-1.

76. min. Messi przedryblował trzech obrońców, chciał przelobować Renana, ale został zablokowany.

74. min. Boisko opuszcza Henry. W jego miejsce wchodzi Bojan.

72. min. Maxwell podaje do Henry'ego, ale Francuz strzela wysoko nad bramką.

69. min. Potężnie sprzed pola karnego strzelał Yaya Touré. Nad bramką Renana.

68. min. Xavi prostopadle do Ibrahimovica, ale ten jest blokowany. Rzut rożny dla Barcelony.

64. min. Po bramce na 3-1 tempo meczu leko spadło.

61. min. Messi przedarł się przez dwóch obrońców w środku pola, ale strzelił prosto w ręce bramkarza Xerez.

57. min. GOL dla Barcelony Yaya Touré pomknął lewą stroną, a Ibrahimović pewnie skończył akcję. Niewykorzystane sytuację Xerez brutalnie się zemściły.

53. min. Bardzo zły dzień mają obrońcy Barcy. Duże zamieszanie w polu karnym wyjaśnia jednak Valdes.

51. min. Messi wchodzi na boisko. Wielka owacja na Camp Nou

50. min. Prostopadłe podanie do Armenterosa, ale ten nie opanował piłki. Barcelona wyszła na drugą połowę bardzo zdekoncentrowana. Trzy dobre okazje Xerez w przeciągu pięciu minut.

49. min. Druga wspaniała okazja dla Xerez! Bermejo mógł strzelić drugiego gola, ale z bliska trafia głową prosto w ręce Valdesa.

48. min. Błąd Valdesa przy wybijaniu piłki. Bramkarz Barcy naprawia jednak swój błąd i w dobrym stulu broni strzał napastnika Xerez.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Na Camp Nou oglądamy bardzo ładny mecz. Jest to możliwe, nawet jak Messi ogląda go z ławki rezerwowych. Zapraszamy po przerwie.

41. min. Tym razem szansa dla Xerez. Valdes wychodzi i z trudem łapie piłkę tuż przed napastnikiem. Było groźnie.

38. min. Piłkarze Guardiolii z polotem wymieniają podania w środku boiska. Jeśli tylko zbliżą się do pola karnego, jest bardzo groźnie. Trzecia bramka wisi w powietrzu.

33. min. Znowu Henry. Wbiegł w pole karne, zmylił obrońcę i wspaniale zagrał piętą do Maxwella. Ten jednak na minimalnym spalonym.

32. min. Xerez nie może wydostać się z własnej połowy. Barca bardzo groźnie atakuje.

30. min. Teraz Barca w natarciu. Ibrahimovic w polu karnym, ale Renan wygarnia mu piłkę spod nóg.

25. min. GOL dla Xerez! Jeszcze nie zdążyliśmy otrząsnąć się po wspaniałej akcji Barcy, a już mamy odpowiedź. Kontra Xerez, podanie na wolne pole dostaje Bermejo, który z pełną siłą posyła piłkę pod porzeczkę. Valdes bezradny. 2-1 - Xerez wciąż w grze.

24. min. GOL dla Barcelony! Prostopadłe podanie Keity do Ibrahimovica, Szwed mógł strzelać, ale oddał piłkę do Henry'ego, który pewnie kieruję ja do pustej bramki.

22. min. Ładny rajd Puyola prawą stroną, ale obrońcy wybijają piłkę. Barcelona zaczyna łapać swój rytm gry.

17. min. Żółty kartonik dostaje Aythami

14. min. Gol dla Barcelony! Jeffren. Pomocnik Barcy dostał podanie do Xaviego, poślizgnął się, leżąc zdążył jeszcze się obrócić, ograć obrońcę i strzelić na bramkę. Dziwna bramka, ale jest 1-0 dla Barcy.

11. min. Pierwsza wspaniała szansa Henry'ego! Francuz przegrywa pojedynek z Renanem. Dobra interewencja bramkarza Xerez.

9. min. Lewą stroną próbował Keita, ale Gioda wybija piłkę na rzut różny.

7. min. Wydaje się, że ostatni zespół Primera Division wcale nie przestraszył się wielkiego rywala. Xerez gra bardzo odważnie w pierwszych minutach.

6. min. Ostre wejście Henry'ego i rzut wolny dla Xerez z prawej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne i pierwsza groźna okazja dla gości, ale obrońcy Barcelony blokują strzał.

4. min. Ładne prostopadłe podanie do Henry'ego, ale Francuz był na minimalnym spalonym.

3. min. Pierwsze nieśmiałe ataki Xerez. Valdes łapie piłkę.

17.55 Obie drużyny są już na boisku. Nad Barceloną piękne niebieskie niebo.

Przed meczem: To będzie trudny mecz dla Barcelony. Po środowej porażce z Interem, Barca musi wygrać, żeby dalej liczyć się w wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. Xerez jest ostatni w tabeli, ale ciągle ma szansę na utrzymanie w Primera Division. Ale musi zacząć zdobywać punkty.

Guardiola da w tym meczu odpocząc Messiemu, który zasiądzie na ławce rezerwowych. Na boisko w pierwszym składzie wybiegną Czyhrynski i Henry.