Primera Division. Real wygrał w Almerii i wciąż jest w grze o tytuł

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
35
Real miał w tym meczu jeden cel - wygrać. Bez względu na styl, wynik czy kartki. Bowiem tylko zwysięstwo dawało Realowi przedłużenie szans na walkę o tytuł.

I Królewscy wywiązali się z zadania. Początek meczu był w ich wykonaniu niemrawy, nie mogli złapac rytmu gry. Dodatkowo już w 13. minucie stracili gola - Crusat pokonał Casillasa po asyście Uche, byłego gracza Wisły Karków.

Stracony gol podrażnił Real, a konkretnie Cristiano Ronaldo, który wziął ciężar gry na siebie. Portugalczyk już w 26. minucie przedryblował trzech rywali i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Alvesa. Wynik 1:1 nie zmienił się do końca pierwszej połowy mimo kilku okazji Realu, w tym doskonałej Higuaina z 30. minuty.

W drugiej połowie Real znów rozkręcał się powoli. Stwarzał sytuacje, ale dopiero w 56. minucie był bliski zdobycia gola - piłkę po strzale Higuaina wybił z linii bramkowej obrońca. Co się odwlecze, to nie uciecze - w myśl tej zasady w 69. minucie Real dopiął swego. Van der Vaart przyjął podanie Higuaina na 17. metrze i płaskim, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Jeszcze kilka okazji Real w tym meczu miał, choćby Beznzema, który wszedł za Higuaina w 87. minucie. Almeria natomiast próbowała jedynie strzałów z dystansu, z którymi problemów nie miał Casillas. Wynik nie uległ już zmianie. Real pokonał Almerię 2:1 i traci w tej chwili do Barcelony trzy punkty. Aby prześcignąć odwiecznego rywala Królewscy muszą wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i liczyć na to, że Barca straci punkty w co najmniej dwóch spotkaniach.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Real wygrywa i wciąż jest w grze o tytuł.

90. min. +2 Minimalny spalony Kalu Uche. A wydawało się, ze były gracz Wisły pogrzebie nadzieje Realu na walkę o tytuł.

90. min. Wprowadzony chwilę wcześniej za Higuaina Benzema uderzał z kilkunastu metrów lewą nogą - mocno i płasko, z tą jednak różnicą od van der Vaarta, że nie tak precyzyjnie. Gola zatem nie ma.

86. min. Rozpaczliwe próby Almerii sprowadzają się do wymęczonych strzałów z kilkudziesięciu metrow. Gospodarze są bezsilni. Inna sprawa, że Real też nie zachwyca.

82. min. Ronaldo przedzierał się w polu karnym, ale nie dał rady dwóm obrońcom Almerii.

78. min. Schodzi Guti - w jego miejsce na boisku pojawia się Lassana Diarra.

74. min. Almerii nie brak ducha walki, próbuje się odgryzać Realowi, ale chyba nie starcza argumentów pilkarskich.

69. min. Gol dla Realu. Chwilę wcześniej świetną okazję miała Almeria, ale strzał wybronił Casillas. Real wyszedł z szybką akcją, Higuain dograł do van der Vaarta na 17. metr, a Holender uderzył nie zastanawiając się długo. Piłka leciała płasko, mocno i precyzjnie, więc Alves nie miał szans - 2:1 dla Realu. Królewscy wracają do walki o mistrza.

65. min. Kolejna okazaj Realu. Higuain rozgrywa piłkę z Ronaldo, ale ten trafia w boczną siatkę

61. min. Marcelo wyszedł sam na sam z Alvesem i próbował zaskoczyć go technicznym strzałem. Alves wyczuł jednak intencje rywala i wybił strzał ofiarnie rzucając się pod jego nogi..

60. min. Próba gry "z klepki" Realu w polu karnym Almerii, zabrakło dokładności.

56. min. Bardzo ładna akcja Realu. Higuain podał na prawe skrzydło do Ronaldo, ten odegrał do Argentyńczyka już w polu karnym - napastnik Realu strzelił wprost w Alvesa, po czym dobijał piłkę do pustej bramki...z której wybił ją jeden z obrońców. Było blisko.

54. min. W ekwilibrystyczny sposób swoją drużynę ratuje jeden z obrońców Almerii - przewrotką wybił piłkę z pola karnego.

51. min. Blisko był Alonso po rzucie rożnym, ale jego noga minęłą się z piłką o kilkanaście centymetrów.

50. min. Początek połowy dla Realu, ale to tylko przewaga optyczna. Na razie bez groźnych akcji, strzałów.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Początek należał do Realu, ale stracona bramka podcięła gościom skrzydła. Potem jednak do gry wziął się Ronaldo i Real wyrównał, a mógł nawet prowadzić - gdyby mocniej w 30. minucie uderzył Higuain.

43. min. Próba van der Vaarta z dystansu - strzał w środek bramki bez trudu wyłapuje Alves.

37. min. Gra straciła trochę tempo. Uspokoiła się Almeria, uspokoił się Ronaldo.

33. min. Zamiesznie pod bramką Realu - Casillas broni strzał z dosłownie metra.

30. min. Dobrą okazję wypracował sobie w polu karnym Higuain mijąjąc ładnym zwodem obrońcę - uderzył jednak lżej niż chwilę wcześniej Ronaldo, dzięki czemu Alves zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

29. min. Real w natarciu. A raczej - Ronaldo w natarciu. Portugalczyk wziął na siebie ciężar gry i wyręcza wszystkich kolegów z linii pomocy i ataku. Uderza, drybluje, fauluje - sam chce wygrać mecz.

26. min. GOL dla Realu. Genialna akcja Ronaldo: dostał piłkę na 30. metrze i ruszył przed siebie. Ograł dwóch graczy, drugim zwodem wypchnął się trochę ze światła bramki, ale skorygował to bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem lewą nogą w długi róg bramki Alvesa. Mamy remis.

24. min. Od momentu utraty gola do głosu zaczęła dochodzić Almeria. Mecz się wyrównał. Real próbuje strzałów z dystansu - ale podobnie jak w Gran Derbi - nic z nich nie wynika.

20. min. Z najwyższym trudem Casillas ratuje Real od utraty drugiego gola - świetnie strzelał Cisma, ale jeszcze lepiej bronił Hiszpan.

14. min. GOL dla Almerii. Uche dostał świetne podanie na wolne pole, zabrał się z piłką w pole karne i dośrodkował płasko wzdłuż linii bramkowej. Tam dopadł do piłki Crusat i z najbliższej odległości pokonał Casillasa. 1:0 dla gospodarzy.

9. min. Ronaldo uderza z 30. metrów z rzutu wolnego. Płaski ale mocny strzał sprawił bramkarzowi gospodarzy niemały problem. Niebezpieczeństwo jednak zażegnane.

5. min. Początek meczu zdecydowania dla Realu. Na bramkę gospodarzy sunie akcja za akcją. Almeria nie może wyjść z własnej połowy boiska. Piłkarze Realu popisują się za to sztuczkami technicznymi - niewiele z nich jednak wynika.

3. min. Bramkowa sytuacja Realu. Strzał z 20. metrów broni jednak Alves.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:
W środę przewodząca rozgrywkom Barcelona pokonała 3:0 Deportivo La Coruna. Powiększyła dzięki temu przewagę w tabeli nad drugim Realem do sześciu punktów. Jesli Real chce nawiązać jeszcze walkę z mistrzem Hiszpanii musi pokonać dziś Almerię. Każda strata punktów oznaczać będzie ograniczenie szans na tytuł do minimum.