Primera Division. Real wygrywa w Santander i jest liderem

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
31
Zwycięstwo Realu nie było ani przez chwilę zagrożone, choć w 16. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Canales strzelał wówczas z daleka na pustą bramkę, jednak piłka o centymetry minęła słupek.

Real wyszedł na prowadzenie już siedem minut później, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. Został on podyktowany za faul Moratona na Portugalczyku, a obrońca Racingu otrzymał za to przewinienie żółtą kartkę.

W drugiej połowie inicjatywa należał głównie do piłkarzy "Królewskich". Gospodarze rzadko strzelali na bramkę, a Real podwyższył prowadzenie dzięki udanej zmianie wykonanej przez Manuela Pellegriniego.

W 66. minucie na boisko wszedł Guti, a dziesięć minut później popisał się on piękną asystą do Higuaina. Argentyńczyk uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Coltortiego. Guti także mógł się wpisać na listę strzelców, ale jego strzał kilka minut później trafił w poprzeczkę.

Real dzięki temu zwycięstwu powrócił na fotel lidera tabeli, ale za tydzień czeka go arcyważne spotkanie z FC Barceloną. "Gran Derbi", które zostanie rozegrane na Santiago Bernabeu może zadecydować o tym, kto zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

92. min. Po dwóch minutach doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie. Pewne zwycięstwo Realu, który powraca na fotel lidera Primera Division.

90. min. Ręką w polu karnym zagrywał obrońca gospodarzy, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego. Chwilę później na boisku pojawia się debiutant z Realu - Marcos Alonso zmienia strzelca drugiej bramki Higuaina.

86. min. Gonzalo Higuain szarżuje lewym skrzydłem, idealnie dośrodkowuje w pole karne, a tam do piłki dopada Ronaldo. Portugalczyk z najbliższej odległości strzela jednak nad poprzeczką

80. min. Guti, który po wejściu na boisko zaliczył juz asystę, mógł dobić gospodarzy. Jego strzał zza pola karnego trafia jednak w poprzeczkę.

76. min. Rzut rożny dla Realu, ale piłka bita przez Gutiego pewnie złapana przez bramkarza gospodarzy. Chwilę później jest już 2:0 dla gości!!! Z głębi pola podawał Guti do Higuaina, a ten wychodzi na sytuację sam na sam i pewnie pokonuje Coltortiego.

73. min. Na boisku pojawia się legenda Realu Madryt - Raul. Zmienił on Rafaela van der Vaarta

66. min. Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy - schodzi Mohammed Tchite, w jego miejsce Ivan Bolado. Boisko opuszcza także Munitis, a za niego Oscar Serrano

61. min. Pierwsza zmiana w Realu - w miejsce mało produktywnego w środku pola Granero wchodzi Guti

57. min. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Realu, ale strzał głową Granero nad poprzeczką. Chwilę później żółta kartka dla Torrejona za faul na Ronaldo

53. min. Podanie z głębi pola do uciekającego Tchite, ale Casillas wybija mu wślizgiem piłkę spod nóg. Z tej akcji i tak nic by nie było, gdyż sędzia uznał, że Tchite był na spalonym

50. min. Strzał Arany zza pola karnego pewnie złapany przez Ikera Casillasa

46. min. Sędzia rozpoczął właśnie drugą część spotkania. Od ataków zaczęli gospodarze, ale nie są w stanie przebić się przez linię pomocy Realu

II połowa

46. min. Po minucie doliczonego czasu gry sędzia kończy pierwszą połowę, która była pod kontrolą Realu Madryt

44. min. Holender wciąż jest opatrywany poza boiskiem, a jego "pogromca" chwilę później dostaje żółtą kartkę za faul na Gago

41. min. Brutalne starcie Diopa z van der Vaartem w powietrzu. Holender kopnięty butem w twarz pada na ziemię, a z jego policzka leci krew. Gra zostaje przerwana, gdyż piłkarzowi gości musi zostać udzielona pomoc medyczna

35. min. Jeden gol dla Realu to chyba za mało. "Królewscy" wciąż napierają na bramkę gospodarzy. Co chwila uzyskują w ten sposób rzuty rożne lub oddają strzały na bramkę. Jeden z nich w wykonaniu Gago z dystansu, przechodzi nad bramką

31. min. Rzut rożny dla Realu - piłka trafia do van der Vaarta. Ten wspaniale drybluje przed polem karnym, zwodzi obrońców i strzela z obrotu na bramkę Racingu. Uderzenie jednak zbyt słabe, by zaskoczyć Coltortiego.

23. min. JEST GOL DLA GOŚCI!!!!! Sam poszkodowany pewnie wykonał jedenastkę, strzelając mocno tuż obok słupka. Bramkarz Coltorti rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

22. min. RZUT KARNY DLA REALU!!!!!! Cristiano Ronaldo upada w polu karnym po starciu z Moratonem. Obrońca Racingu został ukarany żółtą kartką

20. min. Rzut wolny dla Realu z dalekiej odległości. Ronaldo strzela w mur, a dobitka w jego wykonaniu odbita przez obrońcę i wychodzi na róg. Dwa rzuty rożne bez efektu.

16. min. Wymarzona sytuacja dla Racingu!!!!! Wychodzący z bramki Casillas wybija piłkę spod nóg rywala, ale futbolówka trafia do Canalesa. Młody piłkarz strzela z daleka na pustą bramkę, ale tuż obok słupka

11. min. Wykonawcą rzutu wolnego Canales. Strzela nad murem, ale też około metra nad poprzeczką bramki Ikera Casillasa

9. min. Żółty kartonik dla Raula Albiola za zagranie piłki ręką. W efekcie rzut wolny dla Racingu sprzed pola karnego

2. min. Już w 2. minucie mogło być 1:0 dla gości. Rzut wolny wykonywany przez Granero z daleka, piłkę głową odbija obrońca Santander, a bramkarz gospodarzy z wielkim trudem wybija piłkę

1. min. Mecz właśnie się rozpoczął - na stadionie w Santander piękna pogoda. Real tym razem gra na czarno.

Przed meczem:

Racing Santander przed tym spotkaniem zajmuje 17. miejsce, a więc ostatnie, które gwarantuje bezpieczne utrzymanie w Primera Division. Z pewnością będzie chciał wyrwać Realowi choćby punkt, by przybliżyć się do pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Real z kolei musi wygrać, jeśli do Gran Derbi na Santiago Bernabeu chce przystąpić z takim samym dorobkiem punktowym, jak FC Barcelona.

Barcelona gromi Athletic - Messi zmierza po koronę »