Komentarze
Terminarz
Od?wie?
28
W spotkaniu z Osasuną kibice nie zobaczyli Barcelony grającej przez całe 90 minut z polotem i fantazją przypisywanej jej przy okazji większości spotkań Primera Division i Ligi Mistrzów. Pampeluńczycy postawili twarde warunki mistrzom Hiszpanii, tworząc bardzo gęste zasieki przed własnym polem karnym.

Piłkarze Guardioli przez większość spotkania nie potrafili znaleźć recepty na sforsowanie skomasowanej i doskonale zorganizowanej linii obrony piłkarzy Osasuny. Gdy zawodziły mocne dośrodkowania w pole karne, indywidualne akcje Messiego, zawodnicy Barcy postanowili uśpić czujność rywali rozgrywając piłkę na ich połowie przez kilka minut, po czym przeprowadzali błyskawiczny szturm na bramkę Ricardo.

To przyniosło skutek w 73. minucie meczu. Wtedy to do bramki gości trafił Zlatan Ibrahimović. Ten fakt mocno osłabił koncentrację Pampeluńczyków, którzy wcześniej z minuty na minutę dawali coraz większą wiarę planom wywiezienia ze stolicy Katalonii jednego punktu. Niestety dla nich w 89. minucie zawodów Barcelona strzeliła kolejnego gola, którego autorem był duet Iniesta - Bojan. Ten pierwszy doskonałym podaniem obsłużył młodszego kolegę, który nie miał piłki z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce rywala.

90. min. +4 Koniec meczu

90. min. +3 Niezła akcja Osasuny, ale ostatecznie Valdes bardzo pewnie interweniuje

89. min. 2:0! Kopia akcji z 73 minuty. Kilka bardzo dokładnych podań, bardzo dokładne podanie wszerz boiska do wychodzącego na pozycje Bojana. Młody napastnik z wielkim spokojem umieszcza piłkę w siatce. Po meczu!

83. min. Ależ akcja Messiego! Argentyńczyk minął dwóch rywali, oddał techniczne uderzenie na bramkę rywala, ale piłka zatrzymała się na słupku i wyszła na aut bramkowy

78. min. Barcelona nie ustaje w atakach na bramkę rywala. Piłkarze Guardioli zdają sobie sprawę, że by być pewnym zwycięstwa należy postarać się o kolejną bramkę, zamiast bronić wyniku 1:0

73. min. Goool! Barcelona wychodzi na prowadzenie! Świetna akcja gospodarzy, doskonałe dogranie w poprzek pola karnego do Ibrahimovicia, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce rywala!

70. min. Kolejna szansa dla gospodarzy. Pierwszy strzał został zatrzymany przez bramkarza, próbującego dobijać piłkę Pedro, ubiegł Flano

63. min. Piękna główka Toure, piłka o centymetry mija słupek bramki Ricardo!

59. min. Powinno być 1:0 dla Barcelony! Świetna kontra mistrzów Hiszpanii, podanie do Toure, który miał za zadanie tylko przyłożyć odpowiednio piłkę do nogi, ale... pomocnik nie sięgnął futbolówki

58. min. Barcelona wciąż bez pomysłu na sforsowanie skomasowanej obrony Osasuny. Do końca meczu jeszcze ponad pół godziny. Czy piłkarze Barcelony przełamią niemoc i trafią w końcu do siatki Ricardo?

53. min. Ależ okazja Messiego! Aż dziw, że Argentyńczyk nie skierował piłki do siatki! Świetnie podanie z głębi pola do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Messiego, ale najlepszy piłkarz Barcy... nie trafił czysto w futbolówkę!

48. min. Świetna akcja Iniesty, który będąc w polu karnym w towarzystwie pięciu rywali zdołał oddać strzał. Uderzenie to było jednak zbyt lekkie by zaskoczyć bramkarza

46. min. Pedro zastępuje na placu gry bezproduktywnego w pierwszej połowie Henry'ego

46. min. Zaczynamy drugą część meczu

45. min. Koniec pierwszej połowy. Barcelona wbrew przewidywaniom męczy się z rywalem z Pampeluny. W zasadzie po pierwszych 10 minutach meczu, to rywale powinni prowadzić. Oprócz Leo Messiego nie widać w drużynie Guardioli nikogo, kto mógłby zagrozić bramce Ricardo. Czy w drugiej połowie będziemy świadkami żywszej gry ze strony zawodników Barcy? O tym przekonamy się już za kilkanaście minut

42. min. Należy pochwalić ekipę Pampeluńczyków za doskonałą dyscyplinę taktyczną w defensywie. Jak na razie Osasuna bardzo umiejętnie broni dostępu do swojej bramki. Barcelona miała bardzo niewiele okazji do strzelenia gola

35. min. Zwichrowany celownik ma dzisiaj Ibrahimović. Kolejny strzał Szweda, który nie znalazł drogi do bramki Ricardo

30. min. Kolejna składna akcja Barcy, ale strzał Ibrahimovicia zablokowany przez Josetxo

27. min. Niezła akcja Barcelony. Kilkanaście podań z pierwszej piłki, próbka magi Messiego, odegranie do Busquetsa, który próbował miękkiego dogrania w pole karne. Skończyło się na strachu dla piłkarzy gości

25. min. Osasuna bardzo mądrze broni się na własnej połowie. Piłkarzom Guardioli bardzo ciężko jest przedrzeć się pod bramkę Ricardo

20. min. Okres przewagi piłkarzy Osasuny. Jak dotąd Barcelona nie przypomina drużyny, która w ostatnich kolejkach rozbijała swoich rywali. Jednak doświadczenie uczy rozsądku - jedna składna akcja mistrzów Hiszpanii może w moment zmienić rezultat spotkania

16. min. Ależ było blisko! Henry próbował lobować bramkarza rywala, ale Ricardo zdążył dobiec do bramki. Skończyło się na rzucie rożnym

12. min. Kolejna dobra akcja gości. Akcja skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne, które bardzo umiejętnie przecina Puyol

10. min. Kolejne pięć minut spokojne w wykonaniu obu drużyn. Barcelona nie śpieszy się ze strzeleniem gola. Czyżby czekała na błędy obrony Osasuny?

5. min. Dwie świetne akcje Osasuny! Zawodnicy z Pampeluny mogli prowadzić 1:0. Najpierw Vadocz uderzał z bardzo bliska na bramkę, ale jego strzał świetnie zatrzymał Valdes. Minutę później strzał Masouda powędrował obak bramki

2. min. Barcelona od razu ruszyła do ataku. Pierwsze zagranie Messiego do Ibrahimovicia, ale Szwed traci futbolówkę

Przed meczem: Trener Osasuny José Antonio Camacho spytany jak powstrzymać Messiego odpowiedział: To bardzo trudne pytanie. Naprawdę, bardzo trudne...