Terminarz
Od?wie?
31
Zobacz bramki z meczu Real Saragossa - FC Barcelona na Z czuba tv

Pierwsza połowa toczyła się w szybkim, ale jednak naturalnym dla ligi hiszpańskiej tempie. Messi już w czwartej minucie pokazał, że to może być jego dzień, wykorzystując dośrodkowanie Pedro. Real Saragossa nie miał w pierwszej połowie czym straszyć utytułowanych rywali, ale nie barykadował się też we własnym polu karnym.

Dopiero druga część meczu przyniosła niespotykane nawet w pełnej fajerwerków lidze hiszpańskiej emocje. Show w 65. minucie rozpoczął Messi, przedzierając się niczym Maradona przed laty przez całą połowę rywali i kończąc akcję precyzyjnym strzałem w długi róg.

13 minut później Messi znów ukąsił. Tym razem uderzył z 16. metrów w górny róg bramki rywali. Wynik mógł być wyższy, ale seryjnie dogodne sytuacje marnował Ibrahimovic. Zemściło się to w 85. i 89. minucie - dwa razy sam na sam z Valdesem wyszedł Colunga i dwa razy nie dał Hiszpanowi szans.

Nerwy Guardioli ukoił znów Messi. Wpadł w pole karne, ograł dwóch rywali, po czym został powalony przez trzeciego. Jedenastkę, chyba z litości, egzekwował Ibrahimovic i tym razem się nie pomylił. 4:2 i trzy punkty jadą do Katalonii.

Barcelona zrównała się punktami w tabeli ligi hiszpańskiej z Realem Madryt, ale wciąż jest tylko wiceliderem, bo lepszy stosunek bramkowy ma ich odwieczny rywal.

Tak relacjonowalismy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Koniec niesamowitej drugiej połowy! Barcelona wygrywa 4:2 i goni Real.

90. min. +1 GOL dla Barcelony! Ibrahimovic wykorzsytał karnego, którego wypracował Messi ogrywając wcześniej dwóch rywali w polu karnym i dając się powalić dopiero trzeciemu. W zasadzie jest to czwarty gol Messiego, tylko w statystykach zapisze się Szwed.

89. min. GOL dla Saragossy! Bliźniacza akcja! Znów podanie z głębi pola do Colungi, ten znów szybszy od obrońców i znów bardziej chytry od Valdesa - już tylko 2:3!

85. min. GOL dla Saragossy! Colunga dostał podanie z własnej połowy, wyprzedził obrońców i posłał piłkę po ziemi w długi róg bramki Valdesa. Gol obciąża konto Ibry - igrał z przysłowiem o niewykorzystanych sytuacjach całą drugą połowę. I się doigrał.

83. min. Ibrahimovic jakby przytłoczony przez Messiego. Nic mu nie wychodzi. Stara się, jest aktywny, ale znów pudłuje w dogodnej sytuacji. To tylko uwydatnia wielkość Messiego.

78. min. GOL dla Barcelony! Messi, Messi, Messi! Po raz trzeci genialny Argentyńczyk trafił do siatki. Podawał mu Iniesta na 16 metr. Messi przyjął piłkę, zrobił krok w lewo i z niezwykłą lekkością oddał strzał w prawy róg bramki. Łatwość, z jaką przychodzi mu zdobywanie bramek jest wręcz niewytłumaczalna. On gra w inną dyscyplinę.

76. min. Ibrahimovic...tym razem nie trafił na pustą bramkę z pięciu metrów. Łapie się za głowę...Pedro, który mu idealnie podawał - też.

70. min. Teraz Barcelona może grać swoje. Wymienia podania, bawi się piłką i raz za razem groźnie podaje do któregoś z napastników. Ciężko być teraz piłkarzem Saragossy.

65. min. GOL dla Barcelony! Kapitalna, genialna akcja Messiego! Przejął piłkę na linii środkowej, nie dał się przepchnąć rywalowi, ograł w biegu dwóch kolejnych, w polu karnym znów wygrał przepychankę z obrońcą, potem zakręcił nim jak karuzelą, wyszedł na czystą pozycję i precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi! Maradonie łezka się w oku zakręci.

59. min. Eliseu wymanewrował trzech obrońców rywali i świetnie wyłożył piłkę na 17. metr. Tam czekał już Lafita, ale uderzył beznadziejnie. Zmarnowana doskonała sytuacja.

52. min. Teraz okres przewagi Realu. Trzy rzuty rożne nie dały jednak efektu. Piłka ostatecznie ląduje w rękach Valdesa.

49. min. Ibrahimovic znów na spalonym. Kolejna szansa zmarnowana.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Na koniec pierwszej połowy Messi uderza w mur z rzutu wolnego. Teraz 15 minut przerwy.

41. min. Messi przedzierał się w pole karne, powstrzymał go dopiero trzeci obrońca. Tylko rzut rożny.

36. min. Podanie na wolne pole do Ibrahimovica przecięte w ostataniej chwili. Mogło być groźnie.

30. min. Ibrahimovic uderzył głową tuż obok bramki. A stał trzy metry od słupka.

26. min. Alves strzelił z kilkudziesięciu metrów około kilkadziesiąt metrów ponad bramka.

22. min. Świetna akcja Barcelony. Pedro wpadł w pole karne, dośrodkował, obrońców ściągnęli na siebie Messi i Ibrahimovic, a niepilnowany Toure uderzył z kilku metrów tuż obok bramki.

18. min. Ależ szansa dla Saragossy! Eliseu znalazł się praktycznie sam na sam z Valdesem, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu obrońca Barcelony.

14. min. Saragossa próbuje zamknąć Barcę na własnej połowie, ale kilka szybkich podań pozwala Katalończykom wyjść z kontrą. Tym razem nieskutecznie.

10. min. Dani Alves jest szybki, ale nie aż tak. Prawie idealne podanie na prawe skrzydło prawie na świetną akcję zamienił Brazylijczyk. Zabrakło centymetrów.

4. min. GOL dla Barcelony! Fatalny błąd obrońców Saragossy! Wybita za krótko piłka wpada pod nogi rywali, szybkie podanie na lewe skrzydło do Pedro, ten precyzyjnie dogrywa na głowę Messiego. Będący w takiej formie Argentyńczyk trafiłby z dwa razy większej odległości.

3. min. Szansa gospodarzy. Piłka płasko bita w pole karne zatrzymuje się na nogach obrońców Barcelony.

1. min. Rozpoczęli. Piłkę przejmuje Barcelona.

Przed meczem:

Real bije w tym sezonie rekord za rekordem: sobotnie zwycięstwo nad Sportingiem Gijon było ich dziewiątym z rzędu w lidze hiszpańskiej.
Zespół z Madrytu ustanowił też inny rekord ektraklasy Hiszpanii. Sobotnia wygrana była ósmym meczem z rzędu, w którym Real strzelał co najmniej trzy bramki (łącznie aż 30).
Będący w takiej formie Real nie pozostawia Barcelonie wyboru - jeśli chce ona sięgnać po tytuł mistrza, musi wygrywać mecz za meczem, a więc także ten dzisiejszy z Saragossą.