Terminarz
Od?wie?
36
Zobacz bramki Realu i Villarreal na Z czuba.tv »

Real od początku zbudował sobie dość wyraźną przewagę. Choć do 66. minuty tablica wyników pokazywała rezultat 3:2, to przebieg spotkania wskazywał, że to gospodarze są bliżsi kolejnych trafień. Zawodnicy z Madrytu w pełni wykorzystali finezję i niesamowite umiejętności swoich największych asów: Ronaldo i Higuaina. Pierwszy co chwila inicjował groźne akcje, Argentyńczyk dwukrotnie je wykończył.

Obrona Żółtej Łodzi Podwodnej była dziś dziurawa jak szwajcarski ser. Gospodarze wykorzystali to bez skrupułów. Wiele podań z pierwszej piłki otwierało drogę do bramki ofensywnym piłkarzom Królewskich. Efekt? Siedem bramek dla gospodarzy (sędzia niesłusznie nie uznał jednego gola Ronaldo) - wynik galaktyczny, w pełni oddający klasę zespołu Pellegriniego. Jeśli Real powtórzy swoją koncertową grę w meczu przeciwko Lyonowi, może być spokojny o awans.

90. min. +2 Koniec meczu!

88. min. Real nadal atakuje. Przed chwilą Lopez w ostatniej chwili ubiegł Ronaldo, wybił piłkę i zatrzymał akcję Krolewskich

87. min. Sześć goli dla Realu! Po faulu na Ronaldo w polu karnym, pewnym egzekutorem rzutu karnego został Xabi Alonso!

84. min. Gol dla Realu, Ronaldo minął bramkarza i trafił do siatki, ale wcześniej asystent sędziego zasygnalizował pozycję spaloną Portugalczyka. Chyba niesłusznie...

79. min. Goool! 5:2! Ronaldo wbiegł na pełnej szybkości ze skrzydła przed pole karne, oddał piłkę Kace, a ten plasowanym uderzeniem zaskoczył golkipera gości. To jest pogrom!

78. min. Ronaldo stanął przed szansą strzału na bramkę Lopeza. Portugalczyk dobrze przyjął piłkę, obrócił się w strone bramki, ale obrońca uniemożliwił mu oddanie uderzenia

73. min. Real bliski strzelenia piątej bramki! Kaka znalazł się w sytuacji sam na sam z Lopezem, ale bramkarz gości był bliżej piłki. Interweniował na raty - za pierwszym razem odbił piłkę nogą, po czym złapał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo

71. min. Goool dla Realu! Po raz kolejny Higuain. Ronaldo wyśmienicie wypuścił lewą stroną Marcelo, ten dograł po ziemi do Argentyńczyka a ten z bardzo bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki! 4:2!

66. min. 3:2! Villarreal nie składa broni! Strzelcem gola Nilmar. Napastnik strzelał z około 11 metrów, nie dał szans Casillasowi - uderzył precyzyjnie, tuż przy prawym słupku bramki Realu. Obrona Realu była bezradna, zawodnicy Villarreal rozklepali defensywę gospodarzy, zagrali z nią jak z dziećmi

62. min. Kolejna wyśmienita akcja gospodarzy. Długie, górne podanie do Ronaldo, ten przedryblował obrońcę, oddał piłkę Higuainowi a Argentyńczyk próbował precyzyjnym strzałem zmieścić piłkę przy słupku. Zabrakło 30-40 centymetrów

58. min. Cudowna akcja Realu. Kilkanaście podań, szybkie tempo rozgrywania piłki i finezja doprowadziły do pozycji strzeleckiej Marcelo. Brazylijczyk strzelił z całej siły, ale wysoko nad bramką

54. min. 3:1! Przepiękna akcja Królewskich! Długie, prostopadłe podanie do Ronaldo, ten z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne prosto na noge Higuaina, a napastnik Realu strzelił nie do obrony - płasko i bardzo mocno

52. min. Po dośrodkowaniu Ramosa, w polu karnym padł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zamiast walczyć o pozycję do oddania strzału próbował naciągnąć sędziego na faul. Gwizdek arbitra milczy

50. min. Niezła akcja Rubena, próba strzału, ale dobry blok obrońcy Realu. Rzut rożny dla gości

47. min. Pierwszy korner w drugiej połowie dla drużyny Realu

46. min. Rozpoczynami drugą część meczu

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy

45. min. Niezbyt pewna interwencja Casillasa. Nieporozumienie między nim a obrońcami mogło skończyć się golem dla Villarreal. Wszystko skończyło się na strachu

41. min. Piękna parada Casillasa. Hiszpan odbił piłkę po rykoszecie. Niesamowity refleks

39. min. Kaka miał szansę na kolejną bramkę! Brazylijczyk nieźle znalazł się w polu karnym ale uderzył fatalny. Po strzale z około 12 metrów piłka powędrowała w trybuny

37. min. Niezły strzał Granero, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Lopeza. Jesteśmy świadkami świetnego meczu. Oby tak dalej!

34. min. Villarreal nabrało pewności siebie. Coraz częściej przesuwa się na połowę Realu i stwarza zagrożenie pod bramką Casillasa

32. min. Potężne uderzenie Ronaldo z dystansu, ale Lopez kapitalnie interweniuje! Portugalczykowi nie udało się po raz drugi wpisać na listę strzelców

31. min. 2:1! Mecz rozkręca się z minuty na minutę. Senna potężnie huknął z rzutu wolnego. Podobnie jak w meczu Ligi Europejskiej nie dał szans bramkarzowi rywala. Jeszcze nic straconego dla drużyny Żółtej Łodzi Podwodnej

21. min. Ronaldo po raz 12. w tym sezonie wpisuje się na listę strzelców. Dorobek Kaki jest trzykrotnie mniejszy. Gol po rzucie karnym to 4. gol dla Brazylijczyka

20. min. 2:0! Rzut karny dla Królewskich po faulu na Higuainie. Kaka pewnym egzekutorem jedenastki. Dwa szybkie ciosy Realu, Villarreal na deskach!

18. min. Gol dla Realu! Cristiano Ronaldo! Portugalczyk huknął z rzutu wolnego nie do obrony!

15. min. Pierwszy kwadrans gry przebiegał pod dyktando druzyny Realu. Goście skupiają się wyłącznie na defensywie, co przynosi efekty - oprócz uderzenia Marcelo, piłkarze Pellegriniego nie stworzyli sobie klarownych sytuacji pod bramką Lopeza

12. min. Niezła akcja Realu, podanie do Marcelo w pole karne, ten próbował strzału w długi róg, ale pewnie na linii bramkowej interweniuje Lopez

6. min. Real od początku przejął inicjatywę. Villarreal na razie zmuszony grać częściej na swojej połowie

5. min. Próba dogrania w pole karne Villarreal kończy się na stracie futbolówki. Marcelo niefortunnie przyjmował piłkę i zniweczył wcześniejsze staranie kolegów

3. min. Na pierwszy plan wychodzi Ronaldo. Kilka dryblingów Portugalczyka - nie zawsze udanych, ale w większości efektownych

1. min. Zaczynamy mecz na Santiago Bernabeu

Przed meczem: - Do meczu z Lyonem nasza praca szła zgodnie z planem. Z powodu jednej porażki nie możecie pisać, że wszystko to katastrofa - odpiera zarzuty "Marki" Pellegrini, o którego zwolnieniu z końcem sezonu pisał ostatnio dziennik. Dziś Pellegrini ma szanse dowieść swoich racji