Primera Division. Atletico - Barcelona 2:1. Pierwsza porażka Blaugrany w sezonie!

2 : 0
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
37
Niedzelne spotkanie w Madrycie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie kibice byli świadkami doskonałej gry z obu stron. Atletico od początku zaatakowało na bramkę Valdesa, wierząc, że eksperymentalne ustawienie piłkarzy Barcelony w obronie ułatwi im zadanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie zawodów bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z siatki. Po doskonałej akcji Reyesa i strzale Diego Forlana Atletico wyszło na prowadzenie.

Kolejny cios otrzymała Barcelona 13 minut później. Przepiękny strzał z rzutu wolnego Simao całkowicie zaskoczyć Viktora Valdesa. Bramkarz mistrza Hiszpanii nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Kiedy w 27. minucie meczu do siatki rywala trafił Zlatan Ibrahimović, wydawało się, że Barcelona wróci do gry. Wiele wskazywało na to, że podopieczni Guardioli pójdą za ciosem i szybko doprowadzą do remisu. Nic podobnego nie miało jednak miejsca. Atletico mądrze się broniło, raz po raz wyprowadzając bardzo groźne akcje. Diego Forlan i spółka bez trudu utrzymali korzystny wynik do końca pierwszej odsłony meczu.

W drugiej połowie Atletico skupiło się w większości na grze defensywnej. Mądrze ustawiony blok defensywny obnażył wszystkie słabości Barcelony w ataku. Ani Messi, ani Xavi nie potrafili znaleźć recepty na dobrze przesuwających się w obronie zawodników gospodarzy. Efektem takiej gry była wszechobecna nuda, stagnacja, która towarzyszyła poczynaniom obu ekip już do ostatniego gwizdka.

Atletico wygrało ten mecz zasłużenie. Barcelona przegrała pierwszy mecz w tym sezonie Primera Division. Jej przewaga nad Realem zmalała do dwóch oczek.

90. min. +3 Koniec meczu! Zasłużone zwycięstwo Atletico i pierwsza porażka w sezonie Barcelony! Podopieczni Guardioli bez kilku kontuzjowanych piłkarzy pierwszego składu nie stanowiła monolitu. Tym samym przewaga Blaugrany nad Realem Madryt maleje do dwóch punktów

90. min. Messiii! Minimalnie obok bramki! Pech Argentyńczyka, po jego strzale piłka minęła słupek, ale nie z tej strony co trzeba

86. min. Zagranie ręką w polu karnym Atletico Messiego. Ale to nie to co Maradona. Tym razem sędzia zauważył cały incydent...

81. min. Jak dotąd wciąż emocji. Być może w ostatnich 10 minutach piłkarze obu drużyn ruszą do ataku?

78. min. Ależ było blisko! Strzał Ibrahimovicia głową minimalnie minął słupek bramki De Gei!

75. min. Szansa dla Atletico, ale skończyło się tylko na zagrożeniu pod bramką Valdesa. Duże zamieszanie w polu bramkowym i wybicie piłki na rzut rożny

69. min. Tiago wreszcie doczekał się swojej kary indywidualnej. Obok jego nazwiska w protokole sędziowskim również pojawi się adnotacja - żółta kartka

67. min. Brutalny faul Maxwella na Reyesie - uderzenie łokciem. Obrońca Barcelony obejrzał przed chwilą zasłużoną żółtą kartkę

64. min. Niezła akcja Atletico, ale Puyol interweniuje jak profesor

62. min. Druga połowa meczu niestety różni się poziomem od pierwszej odsłony. Miejmy nadzieję, że końcówka meczu przyniesie nam więcej emocji niż początek tej partii spotkania

60. min. Strzelec drugiej bramki dla Atletico Simao ukarany żółtą kartką

57. min. Świetna akcja Aguero, który przedryblował w polu karnym Puyola. Strzał Argentyńczyka zatrzymuje Valdes!

55. min. Duże zamieszanie pod bramką Atletico. Żaden piłkarz Barcelony nie potrafił skierować piłkę do siatki. Wreszcie po kilkudziesięciu sekundach oblężenia, gospodarze wychodzą z całej sytuacji obronną reką

50. min. Kolejna seria przewinień. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła wyraźnie dominuje Tiago. Aż dziw, że nie obejrzał jeszcze żółtego kartonika

47. min. Jak na razie dwa faule na zawodnikach Barcelony były jedynym wartym odnotowania wydarzeniem.

46. min. Rozpoczynamy drugą część meczu

45. min. +1 Uderzenie Messiego prosto w bramkarza. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę

42. min. Strzał Puyola głową, De Gea odbija futbolówkę przed siebie, ale żaden z piłkarzy Barcelony nie mógł dobić piłki - sędzia przerwał wcześniej grę z powodu faulu

40. min. Chwilowy przestój w grze. Kilka fauli i pozycji spalonych

35. min. Przepiękny strzał Aguero, który z 16. metra próbował przelobować Valdesa. Zabrakło kilkudziestu centymetrów...

34. min. Dwa strzały Ibrahimovicia w przeciągu zaledwie 100 sekund. Pierwsza próba to strzał głową, druga: potężna bomba prawą nogą. W obu przypadkach górą rezerwowy golkiper gospodarzy!

30. min. Szybka odpowiedź Atletico! Strzał Aguero, który odbił się od jednego z obrońców Barcy, mógł zaskoczyć Valdesa. Bramkarza mistrza Hiszpanii uratowało szczęście

27. min. Mamy bramkę kontaktową! 2:1. Zamieszanie w polu karnym po niezbyt udanej interwencji De Gei i Szwed wpycha piłkę do pustej bramki. Mecz powoli się rozkręca!

25. min. Rzut rożny dla Barcelony. Jak na razie podopieczni Guardioli są bezradni w akcjach ofensywnych

22. min. Goool! Simao Sabrosa! 2:0 dla gospodarzy. Świetnie wykonany rzut wolny, Valdes nie miał szans!

18. min. Powinno być 2:0 dla Atletico! Fatalne zachowanie Aguero, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala zamiast strzelać, próbował podać do kolegi. Piłka zamiast trafić do Forlana, poturlała się pod nogi Puyola, który natychmiast wyekspediował ją za pole karne

16. min. Uderzenie z dalszej pozycji lewą nogą Messiego pewnie chwyta De Gea

14. min. Twarde starcie w polu karnym Barcelony. Gwizdek sędziego milczy, gramy dalej

11. min. Messi próbował oddać strzał z dystansu, ale w porę został zablokowany

9. min. 1:0! Gol dla Atletico! Wyśmienite zachowanie Reyesa, który obsłużył dokładnym podaniem Forlana i precyzyjny strzał Urugwajczyka dają prowadzenie gospodarzom!

8. min. Zmiana w zespole Barcelony. Za kontuzjowanego Keity wchodzi Pedro

4. min. Za chwilę będziemy świadkami pierwszej zmiany w zespole Guardioli. Kontuzję złapał Keita

3. min. Ibrahimović złapany na spalonym

2. min. Pierwsza gafa bramkarza Atletico. De Gea próbował złapać piłkę, ale zrobił to niedokładnie. Gdyby Ibrahimović w porę zorientował się, że może dojść do piłki i oddać strzał, byłoby 1:0

1. min. Rozpoczynamy spotkanie w Madrycie

Przed meczem: Defensywa mistrzów Hiszpanii została zdziesiątkowana przez plagę kontuzji. Urazy wykluczają z gry Daniego Alvesa, Erica Abidala, Yaya Toure i Dymitra Czygrynskiego, a dodatkowo zawieszeni są Rafa Marquez i Gerard Pique. Guardiola dysponuje więc w tej chwili trzema obrońcami (Carles Puyol, Gabi Milito i Maxwell), dlatego zmuszony jest sięgnąć do drużyny rezerw.