La Liga. Real Madryt - Getafe. Pewne zwycięstwo Realu na rozpoczęcie ligi - to jest Twój LIVE (ZAPIS RELACJI)

• poniedziałek, 20 sierpnia 2018
  • KONIEC

Od zwycięstwa Real Madryt rozpoczął zmagania w hiszpańskiej La Lidze. Na własnym stadionie Królewscy pewnie pokonali w niedzielę Getafe 2:0. Więcej w naszym pomeczowym podsumowaniu.

La Liga. Real Madryt - Getafe. Pewna wygrana Realu, dobry występ Bale'a

• 90. min. + 2

Koniec meczu!

• 90. min. + 1

Angel strzela z przewrotki, ale w sam środek bramki. To pierwsze celne uderzenie gości w tym spotkaniu.

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 88. min.

Real kontroluje mecz, nic tu się raczej już nie zmieni.

• niedziela, 19 sierpnia 2018
  • 85. min.

Centra Kroosa, z którą radzą sobie obrońcy Getafe.

• 84. min.

Brzydki faul Djene na Marcelo w okolicach narożnika pola karnego. Do bramki jakieś dwadzieścia metrów. Kroos szykuje się do dośrodkowania.

• 82. min.

Real stara się grać w piłkę, Getafe ogranicza do przeszkadzania.

• 80. min.

Dwie żółte kartki w jednej akcji. Koszą bez zawahania piłkarze Getafe. Kartki dla Cabrery i Gonzaleza.

• 78. min.

Zmiana w Realu: Vazquez za Bale'a.

• 77. min.

Gonzalez odpycha w polu karnym Asensio. Piłkarz Realu domaga się podyktowania karnego, ale Javier Estrada Fernandez nakazuje grać dalej.

• 76. min.

Kontra Getafe, z prawego skrzydła na dalszy słupek zagrywa Alejo, gdzie o centymetry spóźnia się z wykończeniem Angel.

• 74. min.

Pomyłka Kroosa, który nie zauważył, że ma za plecami Angela. Błąd Niemca czystym wślizgiem naprawił Nacho.

• 72. min.

Zmiana w Realu: Modrić za Ceballosa.

• 71. min.

Bale! Ależ niewiele zabrakło Walijczykowi. W swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę i zakręcił futbolówkę w okolice okienka. Minimalnie obok bramki.

• 70. min.

Ciężko przedostać się gościom w pole karne Realu, więc Arambarri decyduje się na strzał z dystansu. Bardzo niecelny.

• 68. min.

Marcelo spóźnił się ze wślizgiem i Alejo wyłożył się jak długi. Zasłużona żółta kartka dla Brazylijczyka.

• 66. min.

Próbuje odważniej zaatakować Getafe, m.in. po to na boisku pojawił się Mata, król strzelców poprzedniego sezonu Segunda Division, ale Real dobrze dziś broni.

• 64. min.

Zmiana w Getafe: Alejo za Portillo.

• 62. min.

Mata z żółtą kartką za staranowanie Nacho.

• 60. min.

Marcelo do Benzemy, który plecami do bramki wystawia piłkę do strzału Asensio. Technicznie, boczną częścią stopy próbował pokonać Sorię Asensio, ale nie dał się zaskoczyć golkiper Getafe.

• 58. min.

Zmiana w Getafe: Mata za Ndiaye.

• 56. min.

Zmiana w Realu: Casemiro za Isco.

• 54. min.

Słupek ratuje Getafe! Dwójkowa akcja Marcelo z Asensio zakończona przed tego drugiego potężną bombą w obramowanie bramki.

• 51. min.

Fatalny błąd Djene, który dał odebrać sobie piłkę przed własnym polem karnym. Asensio zakręcił potem stoperem Getafe i dograł płasko na dziesiąty metr, gdzie mocnym strzałem przy słupku akcję wykończył Gareth Bale!

• GOOOOOOL

50. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Realu!!!

• 48. min.

Djene fauluje Benzemę. Musi uważać środkowy obrońca Getafe, ma już dziś na koncie jedną żółtą kartkę.

Gramy! Oba zespoły bez zmian rozpoczynają drugą część spotkania.

• PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko, więc wraca i nasza relacja.

• PRZERWA

Real prowadzi do przerwy z Getafe 1:0 po golu Daniego Carvajala. Królewscy dominują i mają mecz pod całkowitą kontrolą.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 44. min.

Piłka w siatce po strzale Ramosa, ale gola nie ma. Kapitan Realu wcześniej zapaśniczym chwytem powalił na ziemię Cabrerę.

• 42. min.

Djene wyciął ostro Benzemę. Kolejna kartka dla zawodnika Getafe.

• 40. min.

Ndiaye w walce z Carvajalem pomógł sobie łokciem, za co dostał żółtą kartkę.

• 37. min.

Traci piłkę pod własnym polem karnym Marcelo, jego błąd naprawia jedna Kroos. Brazylijczyk rehabilitować się jednak nie zamierza, bo zalicza drugą stratę po dosłownie kilku sekundach. Na jego szczęście i tym razem bez konsekwencji.

• 35. min.

W golach może i są póki co gorsi, ale w faulach zawodnicy Getafe zdecydowanie prowadzą - 10:1.

• 33. min.

Wybijają piłkę po centrze z rożnego obrońcy Getafe, ale okazję do kontrataku marnują. Waleczny Marcelo wyłuskał futbolówkę jednemu z rywali i ta błyskawicznie wróciła w pole karne gości. Z prawej strony piłkę podciął nad bramkarzem Benzema, ale na linii bramkowej nikt tej akcji nie zamknął. Nawet gdyby piłka w siatce się znalazła, Francuz był wcześniej na spalonym, więc nie mają czego żałować Królewscy.

• 32. min.

Indywidualny rajd Karima Benzemy. Wywalczył Francuz rzut rożny.

• 30. min.

Groźna strata Realu, ale Ramos wyprzedza Molinę i gospodarze wracają do cierpliwego budowania ataku pozycyjnego.

• 27. min.

Atak Moliny na nogi Kroosa kończy się żółtą kartką. Tradycyjnie piłkarze Getafe nie przebierają w środkach - to najczęściej faulująca drużyna w pięciu najmocniejszych ligach europejskich.

• 25. min.

Benzema przepuścił piłkę do Asensio, który bez przyjęcia uderzył w kierunku okienka bramki. Zabrakło pół metra do szczęścia, ale pomysł jak najbardziej niezły.

• 23. min.

82 proc. posiadania piłki po stronie Realu. Pełna kontrola Królewskich, przynajmniej na tym etapie spotkania.

• 21. min.

Daleki przerzut Asensio na lewe skrzydło do Bale'a. Walijczyk ruszył do linii końcowej i dośrodkował przed bramkę, gdzie błąd popełnił Soria. Golkiper za lekko wypiąstkował piłkę i Carvajal główką przelobował bramkarza gości.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Real obejmuje prowadzenie!!!

• 17. min.

Dominuje Real. Kolejna wrzutka Marcelo, tym razem za głęboka i piąstkuje Soria.

• 14. min.

Poprzeczka ratuje Getafe! Centra Marcelo, Bale wyprzedził Gonzaleza i uderzeniem głową posłał piłkę na obramowanie bramki.

• 11. min.

Getafe skupione na obronie, w końcu mówimy o drużynie, która w poprzednim sezonie La Ligi była w pierwszej piątce, jeśli chodzi o zespoły z najszczelniejszą defensywą. W tej chwili podopieczni Pepe Bordelasa wymieniają średnio dwa podania na minutę.

• 8. min.

Walijczyk ma być nowym liderem Realu i póki co widać, że się nim czuje. Bierze na siebie ciężar gry, większość akcji przechodzi jego stroną boiska.

• 6. min.

Przedarł się na prawym skrzydle Bale, dograł płasko w pole karne prawą nogą, ale poradzili sobie z tym zagraniem defensorzy Getafe.

• 4. min.

Kapitalny strzał Bale'a, ale jeszcze lepsza robinsonada Sorii! Piłka zmierzała w samo okienko. Nieprawdopodobny wręcz refleks golkipera Getafe.

• 2. min.

Królewscy spokojnie rozgrywają piłkę i szukają wolnych przestrzeni na skrzydłach.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na boisku. Zaraz pierwszy gwizdek.

• Składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie:

Real: Navas - Marcelo, Ramos, Nacho, Carvajal - Isco, Kroos, Ceballos - Asensio, Benezema, Bale

Getafe: Soria - Cabrera, Djene, Gonzalez, Suarez - Ndiaye, Maksimović, Shibasaki, Arabarri, Portillo - Molina

• Sezon 2018/2019 będzie dla La Ligi wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii hiszpańscy sędziowie korzystać mogą z systemu VAR. Droga powtórek wideo do La Ligi była jedna długa i wyboista, a gdyby nie afera korupcyjna w federacji, być może system wciąż nie byłby obecny na boiskach La Ligi.

Nowy sezon w Sport.pl - La Liga. VAR, mimo przeciwności losu, debiutuje w Hiszpanii. Po drodze korupcja i zmiany w RFEF

La Liga długo czekała na VAR, ale wraz z rozpoczęciem sezonu 2018/2019 powtórki wideo na stałe zagoszczą na hiszpańskich stadionach. Wprowadzenie systemu do jednej z najlepszych lig świata nie należało jednak do zadań łatwych. Wszystko przez skorumpowane władze krajowej federacji (RFEF), które długo blokowały możliwość pojawienia się VAR-u w Hiszpanii.

• Real Madryt rozpoczyna tym sezonem erę post-Cristiano. Portugalczyk po dziewięciu latach spędzonych w stolicy Hiszpanii tego lata opuścił Real na rzecz Juventusu. Jaki pomysł na drużynę bez jej największej gwiazdy ma Julen Lopetegui? Odpowiedź w naszym tekście z cyklu "Nowy sezon w Sport.pl".

Nowy sezon w Sport.pl. La Liga. Real Madryt rozpoczyna erę post-Cristiano

Real Madryt rozpoczyna w tym sezonie nowy etap, poprzedzony największymi sukcesami w historii klubu. Już bez liderów projektu w postaci Cristiano Ronaldo i Zinedine'a Zidane'a, za to z nowym szkoleniowcem i wieloma niewiadomymi, w tym tą najważniejszą, kryjącą odpowiedź na pytanie, czy Królewscy w erze post-Cristiano mogą być równie konkurencyjni, jak wtedy, gdy z Ronaldo w składzie zdominowali piłkarską Europę.

• To pierwszy ligowy, a drugi o stawkę mecz Królewskich pod wodzą nowego trenera - Julena Lopeteguiego. Wcześniej w tym tygodniu, w środę, Real przegrał z Atletico 2:4 w starciu o Superpuchar Europy.

• W niedzielny wieczór Real Madryt podejmie na Estadio Santiago Bernabeu Getafe w ramach 1. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Początek spotkania o godz. 22.15.