FC Barcelona - Valencia. Barcelona wygrała w hicie, ale w końcówce było nerwowo - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 14 kwietnia 2018

Koniec! Barcelona pokonała Valencię 2:1 i wykonała kolejny krok w stronę mistrzostwa Hiszpanii.

Kontra Barcelony zmarnowana koncertowo przez Denisa Suareza! Mogło być po meczu.

• 87. min.

Masę szczęścia miał Parejo. Uderzył z jedenastu metrów i już wydawało się, że ter Stegen spokojnie złapał piłkę. Futbolówka przeszła jednak jakimś cudem Niemcowi pod pachą i w ślamazarnym tempie wtoczyła się do bramki.

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kontaktowe trafienie Valencii.

• 85. min.

Rzut karny dla Valencii!

• 80. min.

Zmiana w Valencii: Zaza za Rodrigo.

• 78. min.

Kolejna zmiana, tym razem w drużynie gospodarzy: Dembele za Coutinho.

• 77. min.

Barcelona gra z dużą lekkością, Valencia nie wygląda już na zespół, który byłby w stanie na Camp Nou powalczyć o korzystny rezultat.

• 72. min.

Zmiany w Valencii: Pereira za Guedesa i Vietto za Minę.

• 68. min.

Barcelona w ostatnim kwadransie przypomina Barcelonę z najlepszych lat. Iniesta pozazdrościł Messiemu i również spróbował strzału wolejem. Neto uderzenie obronił, choć nie bez trudu.

• 63. min.

Ależ strzał Messiego! Dośrodkowanie na szesnasty metr, a Messi uderza z powietrza i posyła piłkę tuż nad poprzeczką. Cóż to byłby za gol!

• 59. min.

Dobry okres gry w wykonaniu Barcelony. Z szesnastego metra obok bramki strzelił przed chwilą Coutinho. Brazylijczyk dzisiaj zasługuje na miano zawodnika meczu.

• 55. min.

Piłkarze Valencii oddali dzisiaj ponad dwa razy więcej strzałów od rywali (11 do 5), ale nie przekłada się to na wynik. Barcelona, jak to ma w zwyczaju za kadencji Ernesto Valverde, może nie czaruje, ale jest efektywna.

• 52. min.

Umtiti wyprzedził rywala i dopadł do dośrodkowanej przez Coutinho piłki. Silne uderzenie głową i mamy 2:0.

• GOOOOOOL

51. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Barcelony!

• 49. min.

Rodrigo posyła piłkę obok ter Stegena, ale sprzed linii bramkowej futbolówkę wybija Pique.

Wracamy na Camp Nou i zaczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

Barcelona prowadzi do przerwy z Valencią 1:0 po golu Luisa Suareza. Nie jesteśmy niestety świadkami wielkiego widowiska na Camp Nou, choć spotkanie z pewnością należy do wyrównanych.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Faul za faulem w ostatnich minutach pierwszej części spotkania.

• 41. min.

Kongdobia prosi się o drugą żółtą kartkę. Wyprostowanymi nogami zaatakował Paulinho. Uratowało go to, że wejście nie miało dużego impetu i siła wejścia mimo wszystko skoncentrowała się na piłce, nie na nogach rywala.

• 39. min.

Chociaż to mecz na szczycie La Ligi, na boisku wielkiego wrzenia nie obserwujemy.

• 37. min.

Nie potrafią upilnować na lewym skrzydle Guedesa Katalończycy. Portugalczyk groźnie dogrywał na piąty metr, gdzie bardzo niecelnie główkował Mina.

• 36. min.

Messi pada w polu karnym po zderzeniu z Paulistą. O faulu nie może być mowy, gramy dalej.

• 33. min.

Odpowiedź Valencii. Rodrigo zablokowany na 10. metrze. Wyrównany mecz na Camp Nou.

• 31. min.

Messi próbował pokonać Neto uderzeniem głową. Rzadko to spotykany obrazek w przypadku Argentyńczyka, jednak trzeba przyznać, że zabrakło niewiele.

• 27. min.

Dobrze podłączył się na lewej flance Jordi Alba, ale jego dogranie w pole karne pozostawiło sporo do życzenia.

• 23. min.

Znowu groźnie pod bramką Barcelony. Błąd ter Stegena przy wyprowadzeniu piłki i w sytuacji sam na sam znajduje się Rodrigo. Kapitalnie interweniuje niemiecki golkiper, parując futbolówkę na poprzeczkę.

• 20. min.

Ależ szansa Valencii! Pique interweniuje na tyle niefortunnie, że oddaje piłkę Guedesowi. Portugalczyk od razu oddał strzał, jeszcze po drodze rykoszet i futbolówka minimalnie mija bramkę Katalończyków.

• 18. min.

Znowu szczęścia uderzeniem z dystansu szukał Guedes. Nie dał się zaskoczyć ter Stegen.

• 17. min.

Przycisnęli gospodarze wyraźnie uskrzydleni zdobytą bramką.

• 15. min.

Idealne podanie Coutinho, który wypatrzył wbiegającego za obrońców Suareza. Napastnik Blaugrany uderzył technicznie boczną częścią stopy i nie zostawił żadnych szans Neto.

• GOOOOOOL

14. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Barcelona prowadzi!!!

• 12. min.

Sporo walki, Barcelona zyskuje teraz trochę oddechu, bo cofnęła się delikatnie Valencia.

• 10. min.

Paulinho wycięty ostro przez Kongdobię. Zasłużona żółta kartka, a gdyby arbiter sięgnął po czerwoną, pomocnik Valencii również nie mógłby mieć pretensji.

• 7. min.

Pique dostaje żółtą kartkę za taktyczny faul przerywający kontratak gości.

• 6. min.

Świetna akcja Iniesty i podanie przed bramkę do niepilnowanego Suareza. Fatalnie skiksował reprezentant Urugwaju!

• 4. min.

Huknął Guedes z szesnastego metra, sprawdzając czujność ter Stegena. Niemiec potwierdził, że nie śpi i skutecznie odbił piłkę do boku.

• 3. min.

Valencia bierze przykład z Romy. Bardzo wysoki i agresywny pressing gości.

• 1. min.

Gramy!

• Wyjściowe składy:

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Pique, Umtiti, J. Alba - Busquets, Paulinho, Iniesta, Coutinho - Messi, Luis Suarez.

Valencia: Neto - Vezo, Garay, Gabriel, Gaya - Carlos Soler, Kondogbia, Parejo, Guedes - Santi Mina, Rodrigo

• Po sensacyjnej porażce z Romą w Lidze Mistrzów Barcelona wraca do zmagań na krajowym podwórku. W sobotę na Camp Nou podejmie zajmującą 3. miejsce w tabeli Valencię. Początek spotkania o godz. 16.15.