1 : 1
Terminarz

• niedziela, 04 lutego 2018
  • 90. min. + 3

Koniec meczu! Espanyol zremisował z Barceloną 1-1 po emocjonującej końcówce spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie w 66. minucie po trafieniu Gerardo Moreno, natomiast kwadrans później wyrównał Gerard Pique. Kibice Espanyolu wygwizdywali go od początku spotkania m.in. za ostatnie komentarze pod adresem Espanyolu - "to nie zespół z Barcelony, tylko z Cornelli" - ale to obrońca "Dumy Katalonii" miał okazję uciszyć fanów rywala. Końcówka spotkania przebiegła w atmosferze ciągłych kłótni oraz trudnych warunkach gry. W drugiej połowie lał deszcz, przez co murawa nie była w najlepszym stanie.

Barcelona pozostanie liderem z 58 pkt. Drugie Atletico ma 46 pkt, a trzecia Valencia 40 pkt. Oba zespoły zagrają przeciwko sobie wieczorem w Madrycie. Espanyol jest 15. z 25 pkt na koncie, ma 8 pkt przewagi nad strefą spadkową. Dziękujemy za śledzenie relacji, do widzenia!

Espanyol domagał się rzutu karnego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, ale nie było mowy o faulu Umtitiego.

• 90. min. + 1

Sędzia doliczył trzy minuty.

W samej końcówce to spotkanie przypomina nieco bardziej piłkę wodną, ale nawet w takich warunkach Messi z łatwością mija rywali. A kłótniom nadal nie ma końca.

• 88. min.

Kłótniom nie ma końca. Teraz żółtą kartkę otrzymał Alba.

• 84. min.

Sytuacja nieco się uspokoiła. Ostatnia zmiana w Espanyolu. Leo Baptistao zszedł, w jego miejsce wszedł Carlos Sanchez.

• 84. min.

Coraz ostrzej na boisku, trwa kłótnia między piłkarzami obu drużyn. Zaczęło się od żółtej kartki dla Moreno, który sfaulował Pique.

• 82. min.

Bolesny cios dla kibiców Espanyolu, którzy wygwizdywali Pique od początku meczu. Obrońca Barcelony uciszył ich teraz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową. 1-1 na siedem minut przed końcem.

• 82. min.

GOL DLA BARCELONY! PIQUE!

• 79. min.

Sergio Garcia dostał żółtą kartkę za bardzo ostry wślizg. Mógł zrobić krzywdę Umtitiemu. Sędzia powinien wyrzucić go z boiska.

• 76. min.

Jordi Alba zmienił Lucasa Digne, a po chwili w ekipie gospodarzy również doszło do zmiany: zszedł Marc Navarro, w jego miejsce na boisku pojawił się Javi Lopez.

• 74. min.

Barcelona nadal bez okazji. Ciągle pada, a do wejścia na boisko szykuje się Jordi Alba.

• 70. min.

Żółta kartka dla Navarro. Barcelona ma jeszcze 20 minut na odwrócenie losów spotkania.

• 65. min.

Wrzutka z prawego skrzydła, uderzenie głową Gerardo Moreno i piłka jeszcze przeszła po ręce ter Stegena, ale Niemiec nie zdołał jej zatrzymać! 1-0 dla Espanyolu! Czy Barcelona przegra pierwszy mecz ligowy w tym sezonie?

• GOOOOOOL

65. min.

GOL DLA ESPANYOLU!

• 61. min.

Naldo faulował Paulinho, ale dośrodkowanie Messiego z rzutu wolnego pozostawiło wiele do życzenia.

• 61. min.

Suarez oddał strzał na bramkę, ale zbyt lekki, by zaskoczył Lopeza.

• 61. min.

Sergio Garcia zmienia Jose Jurado.

• 59. min.

W Barcelonie coraz mocniej pada, co widać po murawie. Piłka momentami się na niej zatrzymuje. Warunki nie sprzyjają Barcelonie.

• 58. min.

Lionel Messi na boisku! Zmienia Paco Alcacera, który ma za sobą słaby występ. Przy okazji Sergi Roberto zmienił Nelsona Semedo.

• 55. min.

Bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy. Stwarzają coraz większe zagrożenie, a Barcelona nadal nie ma okazji. Chyba możemy oczekiwać zmian w najbliższych minutach.

• 52. min.

Żółta kartka dla Umtitiego, który opuści następne spotkanie.

Espanyol strzelił gola, ale sędzia go nie uznaje! Piłka wyszła poza linię końcową przed podaniem Baptistao. Słuszna decyzja arbitra.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min.

Przerwa! Barcelona rozpoczęła spotkanie dużo lepiej od Espanyolu, ale gospodarze w końcówce pierwszej połowy również zaczęli tworzyć sobie okazje. Brakuje jednak goli, najlepszą okazję miał Philippe Coutinho, jednak trafił w poprzeczkę po pięknym uderzeniu. Chyba niedługo zobaczymy na boisku Lionela Messiego, który siedzi na ławce rezerwowych.

• 43. min.

Suarez uderzył z rzutu wolnego - ponad 25 metrów od bramki - nad poprzeczką.

• 40. min.

Żółta kartka dla Naldo. Domagał się kartki po faulu Pique, ale sam został ukarany.

• 38. min.

Błąd Pique, który stracił piłkę na środku boiska, ale potem zdołał ją odzyskać. W ostatnich minutach Espanyol sprawia jednak Barcelonie trochę problemów.

• 33. min.

Centra w pole karne Barcelony i Baptistao uderzył głową tuż ponad poprzeczką. To już jego trzecie uderzenie w tym meczu, ale na razie bez gola.

• 29. min.

Żółta kartka dla Busquetsa za faul na Baptistao. Pomocnik Barcelony przyjął karę od sędziego, faul był ewidentny.

• 26. min.

Jak na razie w strzałach celnych jest remis 1-1. Przed chwilą ter Stegen miał małe problemy ze złapaniem piłki po uderzeniu z dystansu Baptistao.

• 22. min.

Ależ okazja! Piękny techniczny strzał Coutinho wylądował na poprzeczce. Co ciekawe, Brazylijczyk w przeszłości grał w Espanyolu, był tam wypożyczony.

• 20. min.

Suarez zgrywa piłkę do Coutinho, ale ten minął się z piłką i nie zdołał oddać strzału.

• 16. min.

Espanyol coraz bardziej bezradny, prawie w ogóle nie ma piłki. Barcelona nie oddaje jednak groźnych strzałów na bramkę Lopeza.

• 13. min.

Ładne zagranie Iniesty w pole karne, ale Alcacer nie zdołał opanować piłki.

• 11. min.

Suarez nie sięgnął piłki, Lopez pewnie interweniował.

• 8. min.

Barcelona zdecydowanie dłużej przy piłce, ale brakuje klarownych okazji. Kibice Espanyolu gwiżdżą za każdym razem gdy przy piłce jest Gerard Pique. Po niedawnych starciach stwierdził, że Espanyol to nie klub z Barcelony tylko z Cornelli - czyli dzielnicy tego miasta.

• 5. min.

Ciekawy, żywiołowy początek spotkania z obu stron.

• 3. min.

Paulinho blokuje uderzenie Victora Sancheza z dystansu.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Trener Ernesto Valverde zdecydował o lekkiej rotacji w składzie swojego zespołu. Z tego względu na ławce usiedli m.in. Lionel Messi, Jordi Alba czy Ivan Rakitić.

• Skład Barcelony: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Digne - Coutinho, Paulinho, Busquets, Iniesta - Alcacer, Suarez

• Skład Espanyolu: Lopez - Navarro, D. Lopez, Naldo, Caricol - V. Sanchez, Darder - Baptistao, Granero, Jurado - G. Moreno

• Niedawno oba zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii. Na własnym boisku Espanyol wygrał 1-0, ale w rewanżu Barcelona wygrała 2-0.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z derbów Barcelony: Espanyol zmierzy się z Barceloną. Początek o 16.15.

1
Bramki: Moreno (66.) Kartki: Naldo, Navarro, Garcia, Moreno - żółta Skład: Diego Lopez - Navarro (76. J.Lopez), David Lopez, Naldo, Caricol - V.Sanchez, Darder - Baptistao (86. C.Sanchez), Granero, Jurado (61. Garcia) - Moreno
Bramki: Pique (82.) Kartki: Busquets, Umtiti, Alba - żółta Skład: Ter Stegen - Semedo (59. Roberto), Pique, Umtiti, Digne (75. Alba) - Coutinho, Paulinho, Busquets, Iniesta - Alcacer (59. Messi), L.Suarez