0 : 4
Terminarz

• sobota, 06 maja 2017
  • 90. min. + 2

Real wygrał, ale wyścig o mistrzostwo wciąż trwa. Barcelona prowadzi w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć, ale w tej chwili zależni od siebie są tylko Królewscy. Jeśli wygrają wszystkie mecze do końca sezonu, zdobędą mistrzostwo - Real ma do rozegrania spotkanie więcej, zaległe z Celtą Vigo na Balaidos. O taki scenariusz będzie jednak podopiecznym Zinedine'a Zidane'a ciężko. Po pierwsze, czeka ich na Estadio Santiago Bernabeu trudny pojedynek z Sevillą, a także wyjazdowa potyczką z Celtą, która wyeliminowała Real z Pucharu Króla. Niełatwo o zwycięstwo będzie też z Malagą na La Rosaleda, gdzie ostatnio przegrała chociażby Barcelona.

O wiele łatwiej prezentuje się terminarz Barcelony, która zmierzy się kolejno z Las Palmas (wyjazd) i Eibarem (u siebie).

Koniec! Real rozbił Granadę 4:0.

Sędzia dolicza dwie minuty.

Casilla złapał piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła.

• 86. min.

Żółta kartka dla Ingasona.

• 83. min.

Isco odebrał piłkę w środku pola. Przejął ją Vasquez i odegrał do Benzemy. Francuz próbował rogalem z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza. Nic z tego. Nie dokręcił piłki.

• 81. min.

Piękna akcja Realu rozpoczęta od podania Isco, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pomylił się w tej sytuacji.

A propos Isco. Hiszpanie ostatnio są na tropie jego znakomitej formy.

Czy to tajemnica znakomitej formy Isco? [ZDJĘCIA]
  • 79. min.

Ramos dryblował między obrońcami i piłkę wygarnął mu dopiero Coentrao. Ta trafiła pod nogi Hongli, który powinien pokonać Casillę, bo miał co najmniej pół pustej bramki. Nie trafił nawet w jej światło.

• 74. min.

Ten mecz daje odpowiedź na pytanie: dlaczego Granada spada z ligi. Gospodarze nie mają żadnych atutów w ataku. W żaden sposób nie potrafią zagrozić bramce Casili.

• 71. min.

Benzema właśnie udowodnił, dlaczego jest tak ważny w Realu. Francuz w swoim stylu zszedł do lewej strony, zabawił się z Jamesem, który kapitalnie przepuścił piłkę do Moraty. Hiszpan miał doskonałą okazję, aby skompletować hat-trick! Pomylił się.

• 68. min.

Benzema chce pokazać kibicom, że podobnie jak Morata potrafi być skuteczny. Zamiast podawać uwikłał się w drybling i dał się zablokować.

• 66. min.

Wspaniałe przyjęcie piłki na klatkę piersiową przez Coentrao w polu karnym i zgranie wzdłuż bramki! Ramos z kilku metrów pudłuje! Portugalczyk gra dzisiaj naprawdę wybornie.

• 64. min.

Pod nieobecność Ronaldo Vasquez jest najczęściej strzelającym zawodnikiem Realu. Tym razem lepszy od Hiszpana Ochoa. Sparował uderzenie na bok.

• 59. min.

Karim Benzema zmienił Marco Asensio.

• 57. min.

Vasquez trafił w boczną siatkę. Dzisiaj bardzo często gra indywidualnie.

• 55. min.

Granada spokojnie rozgrywa piłkę, Real czeka na przechwyt i kontry podobne do tej sprzed chwili.

• 52. min.

Ramos przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów! Ale w najważniejszym momencie kapitan Realu zawiódł. Byli w przewadze pięciu na czterech, a on podał nie w tempo. Asensio został złapany na spalonym.

• 50. min.

Coentrao do asysty dołożył kluczową interwencję w obronie. Portugalczyk jako ostatni defensor zablokował strzał Ramosa. Casilla nie musiał nawet interweniować.

• 48. min.

Asensio przerzucił piłkę na drugie skrzydło do Vasqueza, który mimo starań nie zdążył do niej. W głowę oberwał za to jeden ze stewardów.

Rozpoczęła się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Real rozbija Granadę 4:0! Po dwie bramki zdobyli: Morata i James Rodriguez.

• 45. min.

Kapitalne zwód i podanie Kovacicia! Vasquez najpierw trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam, a dobitkę na pustą bramkę zmarnował Casemiro!

• 43. min.

Zamieszanie w szesnastce Realu. Kiks napastnika gospodarzy. Jak nie idzie, to nie idzie.

• 40. min.

Mecz zamienia się w indywidualne popisy zawodników Realu. Vasquez nabrał obrońcę i huknął w stronę bramki! Poprzeczka!

• 36. min.

4:0! Morata zabawił się w polu karnym z dwoma obrońcami i strzałem na długi słupek strzelił gola. 15. gol Hiszpana w 24. meczu w lidze. Imponujące, biorąc pod uwagę jak rzadko gra.

• GOOOOOOL

35. min.

MOORATA! Drugi gol Hiszpana!

• 33. min.

Casilla złapał dośrodkowanie Silvy i od razu rzucił piłkę do Asensio. Drugi skład Realu jest bardzo głodny następnych bramek.

• 31. min.

Doczekał się Morata! Danilo podniósł głowę, wypatrzył Moratę i posłał mu dokładną piłkę. Hiszpan mocnym uderzeniem od poprzeczki podwyższył na 3:0! To była potężna bomba.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOOOOOOOL!!! 3:0!!!

• 28. min.

Morata w indywidualnym rajdzie, po tym jak odebrał piłkę rywalowi. Ograł jednego, zatrzymał się na drugim.

• 25. min.

Dwa dobre dośrodkowania Jamesa w pole karne. Obrońcy Granady dwukrotnie uprzedzili Vasqueza.

• 21. min.

Vasquez sfaulował rywala na lewej flance. Pereira nie wykorzystał szansy danej przez Hiszpana i źle dośrodkował z rzutu wolnego.

• 17. min.

Morata miał teraz trochę pretensji do kolegów, że pozwalają tak swobodnie rozgrywać piłkę gościom. Hiszpan w takich spotkaniach zawsze chce udowadniać, dlaczego nie powinien siedzieć na ławce rezerwowych w najważniejszych meczach.

• 14. min.

Królewscy nawet nie myślą o rozluźnieniu się z powodu wyniku. Widać po nich, że zdają sobie sprawę, jak ważne są te ostatnie ligowe mecze. Grają ostro i nie odpuszczają żadnej piłki.

• 12. min.

Fabio Coentrao pięknie ograł Cuencę i dośrodkował wprost na głowę Jamesa! Rodriguez jest w wielkiej formie! Drugi gol w tym meczu.

• GOOOOOOL

11. min.

JAMES PO RAZ DRUGI! 2:0!

• 6. min.

Dla przypomnienia informujemy, że Granada jest już pewna degradacji do Segunda Division. Przegrała aż 9 z ostatnich 10 spotkań. Trudno sobie wyobrazić, aby postawiła się Realowi.

• 4. min.

Bramka Jamesa Rodrigueza! Morata przytomnie rozciągnął akcję na prawą stronę, gdzie wbiegł Lucas Vasquez. Hiszpan wyłożył piłkę do Jamesa, który z najbliższej odległości wbił ją do siatki.

• GOOOOOOL

3. min.

GOOOOOOOOOOL!!! JAK SZYBKO!!! REAL!

• 1. min.

Gramy!

• Działacze Realu zdają sobie sprawę, że 10 punktów zdobyte w ostatnich 4 meczach zapewni im mistrzostwo Hiszpanii, pierwsze od 2012 roku. Wolą zatem skupić się na tym co będzie czekało ich w drugiej połowie maja w La Liga. Problemów z Granadą bowiem nikt nie przewiduje. Ostatnie ligowe spotkanie tych drużyn zakończyło się wysoką wygraną Królewskich 5:0. Najbliższy mecz zaplanowano na sobotni wieczór. W starciu, oprócz portugalskiego strzelca 4 goli w dwóch ostatnich dwóch meczach, zabraknie też kontuzjowanych Garetha Bale?a i Daniego Carvajala.

• Cristiano Ronaldo nie usiądzie dzisiaj nawet na ławce rezerwowych. W czasie tej ligowej kolejki ma odpocząć. To decyzja Zidana motywowana zbliżającym się rewanżowym meczem Ligi Mistrzów z Atletico Madryt (pierwszy Real wygrał 3:0). Francuski szkoleniowiec woli dmuchać na zimne, by mieć swoją gwiazdę w pełni gotową i zdrową na derbowe spotkanie rozgrywane już w najbliższą środę. Dodatkowo decyzja tłumaczona jest zbliżającym się ważnym ligowym meczem z Sevillą. Madryt zagra z 4. ekipą Primera Division 14 maja na Santiago Bernabeu. Ewentualna żółta kartka w meczu z Granadą wykluczałaby CR7 z tego prestiżowego starcia.

• Zespół Zinedine'a Zidane'a w tej kolejce czeka dużo łatwiejsze zadanie. Zagra na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Granadą, która przegrała dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań i już jest pewna spadku do Segunda Division.

Granada
Kartki: Ingason - żółta Skład: Ochoa - Foulquier, Hongla, Ingason, Silva - Angban, Krhin (46. Lomban) - Cuenca, Pereira (81. Entrena), Malle (18. Agbo) - Ramos
Real Madryt
Bramki: Rodriguez (3., 11.), Morata (30., 35.) Skład: Casilla - Danilo, Nacho, Ramos, Coentrao - Casemiro (69. Isco), Kovacić - Vazquez (77. Diaz), Rodriguez, Asensio (59. Benzema) - Morata