La Liga. Barcelona rozbiła Villarreal. Walka o mistrzostwo trwa [ZAPIS RELACJI]

4 : 1
Terminarz

• sobota, 06 maja 2017

Katalończycy mają 3 punkty przewagi w tabeli z Realem Madryt. Real będzie gonił jeszcze dziś. Rywalem będzie Granada. Początek meczu o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl. Serdecznie zapraszamy.

Koniec meczu! Barcelona pokonała Villarreal 4:1!

• 87. min.

Fernandez obronił strzał Iniesty. Był zbyt lekki. Hiszpan wciąż bez gola w ligowym sezonie.

• 85. min.

Goście wyszli pressingiem. To za moment może się zemścić kontrą Barcelony.

• 82. min.

Argentyńczyk pokonał bramkarza lobem w środek bramki. Co za pokaz siły.

• GOOOOOOL

81. min.

4:1! MESSI!

• 80. min.

Niewiarygodne zagranie Neymara! Brazylijczyk w cudowny sposób ograł Gaspara! Potem Suarez trafił w rękę Costę i jest karny! Mamy wątpliwości, bo obrońca chował rękę.

• 75. min.

W końcu dobra akcja piłkarzy Villarrealu. Dos Santos wymienił podania z Bakambu, ale bramki z tego nie było.

• 70. min.

Setny gol tria MSN w tym sezonie! Akcję rozpoczął Sergi Roberto, który popisał się kilkudziesięcio metrowym rajdem. Hiszpan podał do Suareza, a ten nabrał obrońcę na zamach i pokonał Fernandeza.

• GOOOOOOL

69. min.

GOOOOOOOOL!!! TO CHYBA POZAMIATANE! 3:1!

• 66. min.

Dwie wspaniałe sztuczki Neymara. Zabrakło wisienki na torcie w postaci podania do Digne.

• 65. min.

Piłka po strzale dos Santosa poleciała nad murem... i nad bramką.

• 64. min.

Brzydki faul Iniesty. Żółta kartka. Będzie rzut wolny z dogodnej odległości... 25 metrów...

• 62. min.

Goście próbowali zaatakować większą liczbą graczy. Nie udało im się. Gaspar zabił akcję nieudanym podaniem.

• 59. min.

Który to już raz Neymar szuka 25. asysty w tym sezonie schodząc do linii końcowej i dośrodkowując na piąty metr. Obrońcy wytrzymują tę próbę nerwów. Przynajmniej na razie.

• 57. min.

Pięknie pograł Neymar z Messim. Ten drugi oddał strzał prawą nogą w środek bramki. Fernandez instynktownie odbił piłkę nad bramkę.

• 55. min.

Villarreal mimo tego, że przegrywa nie zamierza się jeszcze otwierać. Goście wciąż bronią się większością zespołu, a Barcelona spokojnie próbuje rozłupać orzech.

• 51. min.

Digne znów próbował zrobić przewagę w ataku, ale jego podania są niedokładne. Rozkładał ręce w polu karnym Suarez i Neymar. Francuz średnio aklimatyzuje się w drużynie mistrzów Hiszpanii. Wciąż nie ma na swoim koncie ani jednej asysty ani bramki.

• 49. min.

Pique przytomnie zszedł do prawej flanki i zatrzymał atak Soriano. Gdyby skrzydłowy mu uciekł Barcelona byłaby w ogromnych opałach.

• 47. min.

Gaspar z łatwością ograny przez Neymara! Ostry kąt! Bramkarz zablokował dośrodkowanie Brazylijczyka.

Rozpoczyna się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi z Villarrealem po świetnym meczu 2:1.

• 45. min.

Messi ograł dwóch zawodników, ale wydawało się, że oddał słaby strzał. Tymczasem piłka odbiła się od Mario i zmyliła bramkarza. 50. gol Messiego w tym sezonie!

• GOOOOOOL

45. min.

BARCELONA WCISNĘŁA GOLA PRZED PRZERWĄ!

• 42. min.

Neymar atakuje lewą stroną! Zszedł do lewej nogi i oddał strzał! Niecelny! Miał szczęście Musacchio, bo nie mógł zdążyć za Brazylijczykiem.

• 40. min.

Mamy festiwal niewykorzystanych szans! Soriano wypatrzył w szesnastce niepilnowanego Soldado! Strzał głową! Piłka minęła bramkę o centymetry!

• 39. min.

Messi z łatwością minął Gaspara i fantastycznie dograł do Pique! Hiszpan powinien zdobyć bramkę! Z kilku metrów po strzale głową nie trafił w światło bramki!

• 36. min.

Błąd wybicia ter Stegena bez konsekwencji dla zespołu Luisa Enrique.

• 33. min.

Pique nie dał rady dogonić pędzącego na bramkę Bakambu! Napastnik Villarrealu wbiegł w pole karne i z wielkim spokojem doprowadził do remisu!

• GOOOOOOL

32. min.

GOOOOL!! REMIS!

• 30. min.

Indywidualna akcja Messiego zakończona niecelny strzałem. Akcję rozpoczął ładnym podaniem Ivan Rakitić.

• 28. min.

Barcelona straciła futbolówkę przed polem karnym! Bakambu miał dużo przestrzeni, na wolne pole wychodził mu Soldado, ale podał fatalnie! To powinna być setka dla gości!

• 26. min.

Pique nie zrozumiał się z ter Stegenem i wybił mu piłkę sprzed nosa. Villarreal wywalczył rzut rożny. Wrócił Messi, przejął piłkę i został sfaulowany.

• 22. min.

Suarez podał do ustawionego w polu karnym Messiego. Argentyńczyk chciał oddać strzał, został zablokowany, ale piłka trafiła do Neymara, który z bliskiej odległości zdobył bramkę.

• GOOOOOOL

21. min.

GOOOOL!! Barcelona prowadzi!

• 20. min.

Za lekki strzał Argentyńczyka.

• 19. min.

Alvaro zatrzymał piłkę ręką tuż przed polem karnym! Żółta kartka dla środkowego obrońcy i za chwilę rzut wolny z bardzo bliskiej odległości. Przy piłce Leo Messi...

• 16. min.

Żółta kartka dla Sergiego Roberto. Prawy obrońca Barcelony nie zagra w następnym meczu.

• 15. min.

Po raz kolejny obrońcy gości zatrzymali dzisiaj Leo Messiego.

• 13. min.

Digne stracił piłkę na własnej połowie. Błyskawicznie wykorzystał to Dos Santos, który pobiegł prawym skrzydłem i podał w pole karne. Tam Mario minął się z piłką. Szczęście po stronie Barcelony.

• 9. min.

Gościom wreszcie udało się wymienić kilka podań na własnej połowie. Barcelona jednak naciskała i zakończyło się na faulu na Soldado. Chwila wytchnienia dla obrońców Villarrealu.

• 6. min.

Roberto wpuszczony w pole karne. Próbował przedrzeć się pomiędzy dwójką obrońców. Piłka wybita na połowę Barcelony. Tam już Pique rozpoczyna kolejny atak.

• 4. min.

Nieudane podanie Trigueros na wolne pole. Od auto rozpocznie Sergi Roberto.

• 2. min.

Barcelona od początku gra wysokim pressingiem. Nawet, gdy bramkarz gości rozpoczyna grę od bramki trio MSN stoi przy samym polu karnym.

• 1. min.

Zaczęli!

• Villarreal będzie dzisiaj gryzł trawę, bo wciąż liczy się w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów. W tej chwili traci do Sevilii 6 punktów, ale rozegrał mecz mniej.

• Barcelonie pozostały trzy spotkana do końca ligowego sezonu. Z Villarrealem dzisiaj, a potem z Las Palmas i Eibar. Patrząc na zespoły i ich pozycje w tabeli, mecz z Villarrealem ma być dla Barcelony najtrudniejszy. Jak będzie? Zobaczymy.

• Jeśli Blaugrana wciąż marzy o zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii nie może się już potknąć. W sobotę czeka ją najtrudniejszy sprawdzian na trzy kolejki przed końcem ligi. Na Camp Nou przyjedzie piąty zespół tabeli, który w dwóch ostatnich meczach z Barceloną nie przegrał.

1
Bramki: Neymar (21.), Messi (45., 82. - karny), L.Suarez (69.) Kartki: Roberto, Iniesta - żółta Skład: Ter Stegen - Roberto (78. Mascherano), Pique, Umtiti, Digne (75. Alba) - Rakitić (83. Gomes), Busquets, Iniesta - Messi, L.Suarez, Neymar
Villarreal
Bramki: Bakambu (32.) Kartki: Alvaro, Soldado, Musachcio, Costa - żółta Skład: Fernandez - Gaspar, Musacchio, Alvaro, Costa - Dos Santos, Hernandez, Trigueros, Soriano (72. Castillejo) - Bakambu (83. Adrian), Soldado (72. Sansone)