La Liga. Valencia - Real Madryt 2:1. Sport.pl - to jest Twój LIVE!

• środa, 22 lutego 2017
  • KONIEC

Real Madryt przegrał z Valencią po świetnym meczu. To oznacza, że ma już "tylko" jeden mecz zaległy i jeden punkt przewagi nad Barceloną. Dziękuję za uwagę i zapraszam na trwające już relacje z obu spotkań Ligi Mistrzów! A na Sport.pl za moment pojawi się podsumowanie zakończonego właśnie świetnego meczu ligi hiszpańskiej!

• 90. min. + 5

W pole karne wpadł nawet Navas! I był całkiem blisko piłki. W sumie, zderzył się z drugim bramkarzem. Koniec meczu!

• 90. min. + 2

Marcelo zagrywa świetnego krosa, Ronaldo wychodzi do góry i... tym razem, obok bramki.

• 90. min. + 1

Bale był o krok od strzelenia gola! A Marcelo nieco dalej, przy strzale z dużego dystansu.

Sędzia dolicza cztery minuty.

Parejo zatrzymuje rywala. Żółta kartka.

• 89. min.

Kroos dostał świetne podanie przed pole karne, był kompletnie niepilnowany, ale przestraszył się ciężaru. Odegrał na lewo, zmarnował cały potencjał.

• 87. min.

Potworne zamieszanie w polu karnym Valencii! W końcu, sędzia zdecydował się na odgwizdanie przewinienia na bramkarzu.

• 86. min.

Ramos efektownie minął dwóch i pół rywala! Ale ta połówka ostatniego przeciwnika zdołała mu wygarnąć piłkę i czym prędzej wykopać spod linii 16. m.

• 84. min.

Gospodarze chyba nieco opadli z sił, nie zawsze wracają za kontrą. Ale pójść do swojej akcji - energię jeszcze mają.

• 80. min.

Teraz to gospodarze przesadzili z zabawą pod własnym polem karnym. Ale bardzo groźnie nie było.

• 77. min.

Najpierw Carvajal próbował wpuścić Navasa na minę, potem bramkarz ryzykownie odegrał do Ramosa, a ten zemścił się na Navasie. Madrytczycy ledwo się uratowali.

• 73. min.

A w Realu za zawodzącego Varane'a wszedł Nacho.

• 73. min.

Zmiana w Valencii. Zaza zaległ na trawie i nie jest w stanie kontynuować gry. Skurcze. Zastąpił go Suarez.

• 72. min.

Kontra Valencii. Munir pada w polu karnym. Czy Ramos go ściął? Powtórka pokazuje, że tak! Ale też - że tuż przed polem karnym.

• 71. min.

Ciekawy przerzut Modricia do Carvajala. Nieciekawe dośrodkowanie Carvajala.

• 68. min.

I kontratak Realu. Dobrze wypuszczony Benzema. Mangala ścina go więc równo z trawą. Kartka stuprocentowa.

• 67. min.

Varane'owi kompletnie się pomieszały nogi. Zaza przejął piłkę, wpadł w pole karne... Varane próbował go ciągnąć za koszulkę, ale Zaza mu się wyrwał, próbował przerzucić piłkę nad Navasem, ale Carvajal wjechał mu z łokcia. To mogły być dwa rzuty karne, ale sędzie nie podyktował żadnego. Uczciwie byłoby pewnie odgwizdać jeden.

• 66. min.

Carvajal wrzuca w pole karne, Modrić zgrywa głową, ale... nie ma tam nikogo. Poza bramkarzem.

• 62. min.

Zmiana w Realu. Jamesa Rodrigueza zastąpił Gareth Bale.

• 61. min.

Parejo wpada w pole karne tuż przy linii końcowej. Przepuszcza piłkę między dwoma rywalami i uderza z niemal zerowego kąta! To się raczej udać nie mogło, ale jest róg.

• 60. min.

Varane kopnął Gayę w twarz. Chyba nie chciał, od razu przeprosił. Ale podniósł nogę zdecydowanie za wysoko. To musiało boleć. Żółta kartka zasłużona.

• 58. min.

Carvajal bardzo długo szedł sam. Chyba za długo. Potem wrzutka, która mogła być lepsza.

• 56. min.

Zmiana w Valencii. Soler za Orellanę.

• 54. min.

Marcelo podcięty przez Pereza tuż przed polem karnym. Ronaldo z wolnego, piłka odbija się od muru. Rzut rożny.

• 53. min.

Ronaldo pada w polu karnym. Sędzia nie odgwizduje rzutu karnego, Portugalczyk się go domaga. Czy słusznie? Całkiem możliwe! Powtórka wiele nie wyjaśnia.

• 49. min.

Miejmy nadzieję, że będzie to równie dobre 45 minut! Zaczyna się spokojnie, ale obiecująco.

Wracamy do gry.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 45. min.

Ronaldo zbiega do środka z lewej strony i uderza. Tuż obok słupka! Powtórka pokazuje, że Portugalczyk miał rację, domagając się rzutu rożnego.

• 44. min.

Marcelo idealnie dorzucił z lewego skrzydła, a Ronaldo wyśmienicie dołożył głowę do piłki.

• GOOOOOOL

44. min.

2:1! Cristiano Ronaldo!

• 43. min.

Przez chwilę znowu bardzo gorąco pod bramką gości! A potem żółta kartka dla Modricia.

• 40. min.

Mocne uderzenie Ronaldo. Pudło.

• 39. min.

Zmiana w Valencii. Siqueira zastąpił Naniego.

• 39. min.

Varane ładnie minął rywala i zagrał w pole karne. Ronaldo efektownie uderzył piętą, ale zdecydowanie zbyt lekko.

• 37. min.

Nani kapitalnie cofnął przed pole karne, ale Parejo niewyobrażalnie przestrzelił z woleja. Co gorsza, Nani chwilę później położył się na murawie i pokazał, że potrzebuje zmiany. Trudno powiedzieć, co mu się stało.

• 35. min.

Przedziwna akcja, gracze Realu grają kiepskie piłki w pole karne, a obrońcy nie potrafią wybić. Goście mieli już nawet bramkarza na ziemi, ale nie potrafili wbić piłki do bramki.

• 33. min.

Niezła akcja Realu, ale Rodriguez musiał chyba liczyć, że z tą piłką zabierze się w pole karne cudem. A cudu nie było.

• 30. min.

Parejo ślicznie uderza z rzutu wolnego! Navas popisuje się piękną paradą i zbija piłkę do boku.

• 29. min.

Carvajal pozwolił sobie na drugie przewinienie w ciągu kilkudziesięciu sekund. I to blisko pola karnego. Żółta kartka.

• 28. min.

Ronaldo walczy, stara się, ale na razie jest dość bezsilny. I tymże wkurzony.

• 24. min.

Benzema nadepnięty przez Pereza, ale to gracz Valencii pada na murawę i zwija się z bólu. Benzema jest wściekły, i słusznie, ale na decyzję arbitra nie może nic poradzić.

• 22. min.

Marcelo leży na murawie po brzydkim wejściu rywala. Sędzia nie przerywa gry. Gospodarze też nie. Słychać gwizdy. W końcu, wybija Carvajal, po przejęciu piłki. Brazylijczyk jest opatrywany.

• 21. min.

Kapitalne uderzenie Benzemy z 20 metrów. Diego Alves frunie w bramce i wybija piłkę jedną ręką. Ale akcja!

• 19. min.

Zaza wchodzi uciekającemu Ramosowi bardzo brzydkim wślizgiem. Zasłużona żółta kartka.

• 15. min.

Ronaldo wbiegł lewą stroną w pole karne, zawirował nogami nad piłką i chyba uderzał z bardzo ostrego kąta. Piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Domykać próbował James Rodriguez, ale wystartował za późno.

• 13. min.

To mógł być nokaut! Zupełnie niepilnowany gracz w polu karnym Realu i tylko szczęśliwe odbicie się futbolówki od Marcela sprawia, że jest rzut rożny.

• 9. min.

Casemiro traci piłkę w środku pola i czterech graczy Valencii rusza z błyskawiczną kontrą. Piłkę dostaje Orellana, który uderza tuż obok Navasa.

• GOOOOOOL

9. min.

2:0! Orellana!

• 5. min.

Niesamowite! Zaza miał na plecach rywala, niedokładnie przyjął piłkę w polu karnym, ale natychmiast obrócił się o 180 stopni i przyłożył tak, że Keylor Navas mógł tylko patrzeć na wpadającą mu niemal w okienko piłkę!

• GOOOOOOL

4. min.

1:0! Zaza!

• 1. min.

Zaczęli.

• "Królewska" rewolucja!

Real Madryt wraca do korzeni. Castilla tak ważna nie była od dwóch dekad

Praca Zinedine Zidane'a jako trenera Realu Madryt to nie tylko, jak na razie, duży sukces sportowy, ale i piękny powrót do korzeni klubu. Francuski szkoleniowiec przywrócił do łask słynną szkółkę Królewskich. Tak istotnej roli w drużynie zawodnicy Castilli nie pełnili od dwudziestu lat

• Jeszcze zanim przejdziemy do emocji związanych z Ligą Mistrzów, "Królewscy" spróbują uporządkować nieco sytuację w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Właśnie dzisiaj zagrają jedno ze swoich dwóch zaległych spotkań. Przypomnijmy: mimo tego, już teraz mają punkt przewagi nad Barceloną. Czy uprawomocnią wirtualną przewagę? Przekonamy się za dwie godziny, po meczu z 15. zespołem ligi.