Primera Division. Barcelona rozbiła Rayo Vallecano. Trzy gole Messiego [ZAPIS RELACJI]

1 : 5
Terminarz

• czwartek, 03 marca 2016

KONIEC MECZU! Mecz przewidywalny, statystyki się potwierdziły. Najbardziej bramkostrzelna drużyna ligi strzeliła pięć goli drużynie, która traci najwięcej bramek. Rayo potwierdziło też, że jest najbardziej brutalną drużyną w lidze - zakończyło mecz w dziewiątkę.

• 85. min.

Mathieu ładnie dośrodkował na długi słupek, a Turan przymierzył głową i piłka po rękach Carlosa wpadła do sieci.

• GOOOOOOL

85. min.

5:1 dla Barcelony! Pierwszy gol Ardy Turana dla zespołu z Katalonii.

• 77. min.

Arda Turan otrzymał żółtą kartkę - sędzia pomylił się i wyciągnął najpierw czerwoną (kwestia przyzwyczajenia po wyczynach piłkarzy Rayo).

• GOOOOOOL

72. min.

4:1 dla Barcelony! Messi wyprzedził obrońców, chwilę przebiegł się z piłką i uderzył nie do obrony przy słupku.

• 70. min.

NIE MA GOLA! Suarez uderzył z rzutu karnego z całej siły, ale bramkarz Rayo odbił futbolówkę częściowo rehabilitując się za wcześniejsze omyłki.

• 66. min.

A tą czerwoną kartkę otrzymał Iturra.

• 66. min.

Neymar w poprzeczkę z rzutu wolnego! Piłka trafia do Busquetsa, który został podcięty od tyłu. Czerwona kartka i rzut karny!

• 63. min.

Kolejny błąd bramkarza Rayo (nie ma dziś dobrego dnia) i było zamieszanie. Na jego szczęście Barcelona tym razem go nie skarciła.

• 63. min.

Messi uderzył z dystansu, piłka poleciała w okolice parkingu.

• GOOOOOOL

56. min.

Gol dla Rayo! Bebe zgrał piłkę głową do Manucho, który stał niepilnowany przed bramką i wbił do niej futbolówkę.

• GOOOOOOL

54. min.

3:0 dla Barcelony! Suarez trafił w słupek, a piłka trafiła w Messiego. Argentyńczyk trafił w bramkę, a bramkarz nie trafił w piłkę.

• 52. min.

Piękne prostopadłe podanie Messiego do Suareza, który wystartował do piłki jak dobry sprinter, ale strzelał już nie jak dobry snajper.

• 50. min.

Jeszcze jedna akcja Rayo, było groźnie, ale zabrakło precyzji przy ostatnim podaniu.

• 50. min.

Rayo stara się atakować. Manucho dostał piłkę przed polem karnym, ale źle przyjął. Chwilowy zachwyt kibiców przeradza się w smutek.

• 47. min.

Mogło być 3:0! Neymar uderzył z powietrza po długim rogu, ale zabrakło celności. Futbolówka przeturlała się obok słupka z jego zewnętrznej strony.

Rozpoczynamy drugą połowę. Przypomnijmy, że Barcelona prowadzi 2:0 po golach Rakiticia i Wiadomokogo.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Barcelona prowadzi 2:0 i gra w przewadze jednego zawodnika. Czyli bez większych zaskoczeń.

• 45. min.

Rakitić wrócił na boisko.

• 42. min.

Rayo gra w dziesiątkę! Llorente zaatakował wślizgiem Rakiticia i zamiast piłki kopnął w kolano rywala. Bardzo dużo szczęścia ma Rakitić, na szczęście "tylko" schodzi kulejąc z boiska, mogło się skończyć dużo gorzej.

• 41. min.

Kolejna szansa dla Rayo! Embarbe wrzucił piłkę na głowę Iturbe, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

• 37. min.

Zabawna sytuacja. Po wrzutce pod pole karne Rayo, jeden z obrońców podał do... Messiego. Argentyńczyk strzelił z pierwszej piłki z powietrza, a Carlos nie stał w bramce! Ale zdążył dobiec i chwycił futbolówkę.

• 33. min.

Suarez fauluje Crespo, który pyta przeciwnika "dlaczego to zrobiłeś?". Tak przynajmniej wynika z jego mowy ciała.

• 33. min.

Barcelona rozgrywa piłkę na połowie Rayo lub u siebie w okolicach środka boiska. Nie są to najbardziej efektowne minuty meczu.

• GOOOOOOL

23. min.

2:0 dla Barcelony! Wszystkie plany Rayo wzięły w łeb. Kontra Barcelony, podanie do Neymara, który wycofał do nadbiegającego Messiego, a Argentyńczyk spokojnie wkopał piłkę do bramki. Jest jednak jedno "ale" - Neymar był na spalonym, którego nie zauważył sędzia.

• GOOOOOOL

22. min.

1:0 dla Barcelony! Fatalny błąd bramkarza, który po niegroźnym dośrodkowaniu wypuścił piłkę z rąk. Rakitić wbił futbolówkę do pustej bramki.

• 20. min.

No dobra, Barcelona się rozkręca. Messi dostał piłkę na lewej stronie i uderzył w krótki róg. Bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

• 20. min.

Trzeba przyznać, że Rayo na razie imponuje. Piłkarze realizują założenia, Barcelona nie ma szans bramkowych, Rayo atakuje groźniej.

• 16. min.

I znów groźnie atakował Embarba. Oddał nawet celny strzał, Bravo rzucił się, żeby schwytać futbolówkę i ponownie jego trud zakończył się sukcesem.

• 10. min.

Rayo gra wysoko, utrudnia grę Barcelonie i na razie jest bardzo uważne w obronie. Zobaczymy, jak długo. Na razie piłkarze gospodarzy mają jeszcze siłę biegać. Za nami dopiero 1/9 meczu.

• 8. min.

Messi strzelił podcinką i piłka wpadła do siatki, ale kibice Rayo mogli zrobić "uff", bo najlepszy piłkarz świata był na spalonym po podaniu Rakiticia.

• 5. min.

Barcelona ma problem z przedostaniem się pod pole karne karne rywali, na razie błyszczy tylko Neymar, który zmylił obronę pięknym podaniem piętą. Ale i tka nic z tego nie wynikło.

• 5. min.

Szansa dla Rayo! Urwał się Embarba i sieknął na bramkę. Bravo musiał interweniować i zrobił to bez zarzutu.

• 3. min.

Neymar czarował przy linii bocznej, ale stracił równowagę i przez to również piłkę.

• 1. min.

Murawa dość specyficzna, wygląda jak dywan z łatami. Z pewnością Barcelona grywała na lepszych.

• 1. min.

GWIZD! Sędzia dmuchnął w swój atrybut i wystartował mecz.

• Statystyk powiedziałby, że czeka nas wielka strzelanina, bo będzie to potyczka między drużyną, która strzela najwięcej goi w lidze (Barcelona) z drużyną, która goli najwięcej traci (Rayo Vallecano). Rayo nie kalkuluje, zawsze gra w swoim ofensywnym stylu. Czy dzięki temu rzeczywiście będziemy świadkami strzeleckiego festiwalu "Blaugrany"? A może dojdzie do niespodzianki? Niebawem się przekonamy.

Rayo
Bramki: Manucho (57.) Kartki: Llorente, Iturra - czerwona Skład: Carlos - Quini, Llorente, Crespo, Tito - Iturra, Trashorras - Embarba, Piti (56. Caballero), Bebe (71. Amaya) - Manucho (80. Guerra)
Bramki: Rakitić (22.), Messi (23., 53., 72.), Turan (86.) Kartki: Turan, Neymar - żółta Skład: Bravo - Roberto (73. Vidal), Pique, Mascherano, Mathieu - Rakitić (66. Turan), Busquets (77. Vermaelen), Iniesta - Messi, Suarez, Neymar