Puchar Króla. Sevilla rozgromiła Granadę. Krychowiak pożegnany oklaskami [ZAPIS RELACJI]

• środa, 14 stycznia 2015
  • 90. min. + 2

Sevilla bardzo pewnie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla, gdzie zmierzy się z Espanyolem. Grzegorz Krychowiak zagrał nieco ponad 60 minut i grał całkiem nieźle. My zapraszamy jeszcze na jutrzejsze spotkanie Realu Madryt z Atletico na Sport.pl. Miłej nocy!

Koniec!

Wpada jeszcze bramka na 5:0, ale sędzia jej nie uznaje. Na spalonym był Iborra.

• 90. min. + 1

120 sekund dłużej potrwa to spotkanie.

A więc kartkę ogląda tylko Roberto. Upiekło się Reyesowi.

Ale teraz jakieś spore zamieszanie pod bramką Granady. Reyes kłóci się z rywalami. Sędzia trzyma w ręku żółtą kartkę, jeżeli ukaże Hiszpana, to ten wyleci z boiska.

• 88. min.

Deulofeu przed szansą! Bramkarz broni i tylko rzut rożny!

• 87. min.

Reyes obejrzał żółtą kartkę.

• 84. min.

Ostatnia korekta składu w tym meczu. Success zastępuje Ortuno.

• 82. min.

Bacca wziął szansę na poważnie. Stara się, jest aktywny. Teraz oddał strzał z trudnej pozycji. Mało brakowało.

• 78. min.

O! Może pomoże w tym Jose Antonio Reyes, bo właśnie wszedł na boisko. Zmienił Denisa Suareza.

• 73. min.

Piłkarze wyglądają na ludzi, którzy chcą już tylko dotrwać do ostatniego gwizdka. Nie ma co się dziwić. Sprawa awansu przesądzona, ale Sevilla mogłaby jeszcze zrobić kibicom przyjemność i odnieść najwyższe zwycięstwo w historii pojedynków z Granadą. Dwukrotnie wygrywali już różnicą czterech bramek.

• 70. min.

Opuszcza plac gry bohater dzisiejszego spotkania - Kevin Gameiro. Szansę gry przez 20 minut dostaje Carlos Bacca.

• 68. min.

Żółta kartka dla Foulquier'a za brzydki faul na Deulofeu. To chyba wyraz frustracji za te ciągłe ośmieszanie na prawej stronie.

• 66. min.

Pierwsza zmiana gospodarzy. Schodzi Grzegorz Krychowiak. Kibice Sevilli żegnają go gromkimi brawami. Polak nie wyróżnij się dzisiaj niczym szczególnym, ale zanotował przyzwoity występ. Zmienia go Iborra.

• 65. min.

Świetnie w polu karnym wypatrzył go Gameiro, dokładając do dwóch bramek asystę. Suarez przyjął i bez problemu strzelił gola.

• 61. min.

Druga zmiana w ekipie gości. Opuszcza boisko Yuste. W jego miejsce pojawia się na nim Larsson.

• 60. min.

Chłopak ma wyraźną ochotę na gola. I trzeba przyznać, że na niego zasługuje.

• 59. min.

Znów szaleje Deulofeu. Najpierw wyszedł do podania prostopadłego, wykiwał dwóch obrońców i próbował wyłożyć piłkę wzdłuż bramki, a później sam starał się wykończyć indywidualną akcję i pomylił się nieznacznie.

• 56. min.

Francuz przyjął piłkę na skraju pola karnego odwrócił się i uderzył w stronę bliższego słupka. Roberto ułatwił mu sprawę, bo puścił okrutnego babola. Piłka odbiła mu się od rąk i wpadła do bramki.

• 50. min.

Ten mecz doskonale odpowiada na pytanie, dlaczego Granada jest "czerwoną latarnią" Primiera Division.

• 49. min.

Przesadzili z trudnością akcji podopieczni Unaia Emyrego. Starali się wejść w pole karne wymieniając podania z pierwszej piłki.

• 47. min.

W pierwszych minutach Sevilla pozwala rozgrywać piłkę gościom. Jakby wiedziała, że i tak zaraz ją oddadzą.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• 45. min.

Przerwa. Sędzia nie doliczył ani minuty.

• 44. min.

Pierwsza zmiana w meczu. Opuszcza boisko utykający Riki. W jego miejsce Machis.

• 42. min.

Oczywiście jeszcze nie wiadomo czy do tego dojdzie. Nie skreślajmy Granady. Przecież dopóki piłka w grze... :)

• 40. min.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Sevilli będzie Espanyol, który niespodziewanie wyeliminował faworyzowaną Valencię. Patrząc na drabinkę drużyna Krychowiaka ma realne szanse na grę w finale.

• 38. min.

Może wreszcie doczekamy się pierwszego strzału na bramkę Sevilli. Goście mają rzut rożny. Przy piłce Fran Rico. Jest strzał! Mainz! Wysoko nad bramką.

• 35. min.

Coke fauluje w środku pola. Jednak upiecze mu się. Nie będzie kartki.

• 33. min.

Teraz goście starają się przeprowadzić akcję. Prostopadłe podanie w pole karne. Niecelne. Na zagrożenie pod bramką Sevilli jeszcze poczekamy.

• 29. min.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Deulofeu notuje asystę. Młody Hiszpan idealnie dośrodkował na głowę Aspasa, który mimo niezbyt dobrych warunków fizycznych zdołał oddać strzał. Piłka wpadła za kołnierz bramkarza. Bardzo ładne trafienie.

• 23. min.

Deulofeu w popisowej akcji! Zakręcił obrońcami w polu karnym i dośrodkował wprost na głowę Suareza, a ten z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. Powinno być 2:0.

• 20. min.

Znakomicie do akcji podłączył się Navarro, który posłał niską centrę w pole karne. Podanie przeciął Gameiro lekko zmieniając tor lotu piłki. W ten sposób gospodarze wychodzą na prowadzenie. To chyba koniec marzeń Granady. O ile je przed meczem mieli.

• 15. min.

Wcześniej w Pucharze Króla odbył się mecz Realu Sociedad z Villarealem 2:2. David Moyes został odesłany na trybuny, gdzie był bohaterem zabawnej sytuacji. Zobaczcie sami:

• 11. min.

Czwarty rzut rożny dla Sevilli. Znów górą obrońcy. Krychowiak zszedł teraz do lewej strony, aby wspomóc rozegranie. Niestety między jego kolegami doszło do nieporozumienia i akcja spaliła na panewce.

• 9. min.

Sevilla rozgrywa teraz piłkę na własnej połowie. Ten mecz właśnie tak będzie wyglądał, bo nie muszą forsować tempa. Pierwszy mecz wygrali, mogą poczekać na to co zrobi rywal. A ten póki co się nie kwapi do ataku.

• 5. min.

Akcja najskuteczniejszego zawodnika Pucharu Króla (sześć bramek). Aspas miał przed sobą tylko bramkarza, ale fatalnie przestrzelił. Roberto miał ogromne pretensje do swoich obrońców. I miał rację, bo zachowali się w tej akcji jak dzieci we mgle.

• 2. min.

I już pierwsza akcja gospodarzy i interwencja Roberto. Bramkarz Granady musiał się napocić, aby zatrzymać dośrodkowanie z prawej strony boiska. W efekcie piłka wylądowała na rzucie rożnym. To tyle, bo Sevilla go nie wykorzystała.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Piłkarze są już na boisku i za chwilę rozpoczną mecz.

• W składzie Sevilli zobaczymy polskiego pomocnika, Grzegorza Krychowiaka.

• Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego spotkania 1/8 finału Pucharu Króla. Sevilla na własnym stadionie podejmie Granadę. W pierwszym meczu Sevilla wygrała 2:1.