Superpuchar Hiszpanii. Atlético ma przewagę po wyjazdowym remisie [NA ŻYWO]

1 : 0
Terminarz

• sobota, 23 sierpnia 2014
  • KONIEC

Piłkarze Atletico Madryt wygrali na własnym stadionie z Realem Madryt 1:0 i sięgnęli po trofeum za Superpuchar Hiszpanii. Pierwszy mecz na Santiago Bernabeu zakończył się remisem 1:1.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Atletico Madryt z Superpucharem!

• 90. min. + 3

Jeszcze żółta kartka dla Ronaldo.

Kontratak Atletico trzech na dwóch. Koke niepotrzebnie próbował lobować Casillasa.

• 90. min. + 1

Modrić ukarany drugą żółtą kartką. Musi opuścić murawę.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

Ostatnia zmiana w składzie Atletico. Raul Garcia powoli opuszcza murawę, a wchodzi Niguez.

• 88. min.

Żółtą kartką ukarany Ramos.

• 87. min.

Ronaldo przełożył sobie piłkę w polu karnym na lewą nogę i oddał strzał. Siqueira wyczekał go jednak do końca i w odpowiedniej chwili wykonał wślizg by zablokować to uderzenie.

• 85. min.

Druga zmiana w Atletico. Mandzukić żegnany brawami. Wchodzi C. Rodriguez.

• 83. min.

Dogranie piłki w pole karne Atletico, a Bale strzela z powietrza i z ostrego kąta. W boczną siatkę.

• 80. min.

Carvajal zszedł z piłką do środka i zagrywał przed bramkę Atletico. Był tam Benzema ale nie zdołał sięgnąć piłki i złapał ją Moya.

• 78. min.

Kolejna kara indywidualna. Tym razem żółty kartonik obejrzał Isco.

• 75. min.

Raul Garcia faulował Modricia i został ukarany żółta kartką.

• 74. min.

Griezmann opuszcza murawę, a zmienia go Jimenez.

• piątek, 22 sierpnia 2014
  • 73. min.

Ależ okazję zmarnował Griezmann. Obrońcy realu popełnili prosty błąd na własnej połowie i stracili piłkę. Francuz dostał podanie w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka ale nieczysto trafił w piłkę.

• 71. min.

Koke miał trochę miejsca przed polem karnym Realu więc zdecydował się na uderzenie piłki z dystansu. Nad poprzeczką.

• 70. min.

Ostatnia zmiana w składzie Realu Madryt. Coentrao został zmieniony przez Marcelo.

• 69. min.

Griezmann ukarany żółtą kartką za faul na Benzemie.

• 67. min.

Teraz długo przy piłce utrzymywał się zespół Simeone, a gracze Realu nie potrafili odebrać piłki. Wreszcie ją zdobyli bo jeden z graczy Atletico popełnił prosty błąd i dał piłce wyjść na aut.

• 65. min.

James Rodriguez kończy występ w tym spotkaniu. Zmienia go Isco.

• 63. min.

Ronaldo uderzył zza pola karnego, ale prosto w ręce bramkarza Atletico.

• 61. min.

Cristiano Ronaldo dogrywał płasko w pole karne Atletico gdzie był Benzema, ale napastnika Realu uprzedził Godin.

• 59. min.

Groźnie pod bramką Realu po rzucie rożnym. Casillas zmuszony był do piąstkowania piłki.

• 57. min.

Raul Garcia dostał piłkę przed polem karnym reali i uderzył bez przyjęcia. Trochę dokładniej i byłoby samo 'okienko' bramki.

• 54. min.

Kolejna groźna akcja Atletico, ale Carvajal zdołał uprzedzić Raula Garcię.

• 52. min.

Koke i Xabi Alonso także ukarani żółtymi kartkami.

• 49. min.

Raul Garcia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a Mandzukić nie zdołał dobić tej piłki bo w ostatniej chwili uprzedził go Casillas.

• 48. min.

Siqueira wypuścił sobie piłkę i chciał obiec Modricia, ale Chorwat faulował. Obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

Początek drugiej połowy spotkania.

Zmiany w składzie Realu. Kroos opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Ronaldo.

• PRZERWA

Pierwszą połowę podsumowuje dla nas Michał Zachodny.

Jasne, ładny gol Mandżukicia (i kolejny błąd Sergio Ramosa w pojedynku z Griezmannem), późniejsze okazje Realu jasno wskazują, że w pierwszej połowie rewanżu działo się dużo, ale bohater musi być jeden - Diego Simeone. Niektórzy takie spotkania traktują jako sparingi, przygrywki do wielkiego i więcej znaczącego grania w "sezonie zasadniczym", ale nie Argentyńczyk. Klepanie po głowie sędziego technicznego może skończyć się zawieszeniem większym niż w wypadku standardowej potyczki słownej. Takie Simeone toczy co mecz, dziś dodał od siebie coś więcej. A że niepotrzebnie? Dla kibiców i piłkarzy Atletico i tak będzie bohaterem.

• PRZERWA

Atletico strzeliło szybko bramkę i ustawiło sobie na dłuższą chwile graczy Realu Madryt, którzy długo nie potrafili przedrzeć się w ich pole karne. Wyrównać w końcówce mógł Bale i James, ale równie dobrze podwyższyć mógł też Raul Garcia.

• 45. min. + 1

James Rodriguez uderzył z 16. metrów lewą nogą w kierunku długiego słupka i tylko minimalnie się pomylił...

• 45. min.

Atletico blisko podwyższenia! Obrońcy pozostawili bez opieki przy rzucie rożnym Raula Garcię, a ten uderzył z pięciu metrów głową. Zamiast do bramki to przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 43. min.

Raul Garcia zaskoczył bramkarza Realu strzałem ze znacznej odległości i mimo, że piłka nie leciała w bramkę to Casillas dla pewności ją wybił.

• 41. min.

Varane spróbował swoich sił z dystansu, ale bramkarz nie musiał interweniować. Odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

• 39. min.

Dwójkowa akcja James-Bale. Kolumbijczyk zagrał przed pole karne, a Bale odwrócił się i strzelił na bramkę Atletico. Minimalnie obok słupka.

• 37. min.

Dobra akcja Realu Madryt. Dośrodkowanie w pole karne Atletico, a tam najwyżej do piłki skacze James Rodriguez i uderza piłkę głową, ale obok słupka.

• 34. min.

James dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Atletico, ale obrońcy wybili piłkę. Dopadł jeszcze do niej przed polem karnym jeden z graczy Realu i strzelił bez przyjęcia. Piłka odbiła się od Mandzukicia i wyszła na rzut rożny.

• 31. min.

Mandzukić teraz ładnie powalczył o piłkę pod polem karnym Realu i ta sztuka mu się udała. Varane nie ryzykował i wybił ją na aut.

• 28. min.

Podanie w pole karne Atletico za linię obrony, ale Benzema został złapany na spalony,.

• 26. min.

Diego Simeone wyrzucony przez sędziego na trybuny!

• 25. min.

Juanfran poza boiskiem, a Moya musiał interweniować trzy razy. Zakotłowało się w polu karnym Atletico.

• 23. min.

Chwila przerwy w grze po tym jak Juanfran w walce o piłkę nadział się na kolano Coentrao.

• 21. min.

Teraz Kroos faulował Koke. Na boisku robi się gorąco...

• 20. min.

Ramos faulował Mario Mandzukicia, a sędzia podyktował rzut wolny dla Atletico. Gracze Atletico chcieliby żeby sędzia pokazał zawodnikowi Realu żółtą kartkę.

• 17. min.

Tiago ukarany żółtą kartką za dyskutowanie z sędzią.

• 16. min.

Mario Mandzukić ładnie przetrzymał piłkę po rzucie rożnym swojego zespołu i odegrał do wbiegającego lewą stroną obrońcy. Defensywa Realu zorientowała się w porę i nie pozwoliła na dogranie piłki w pole karne.

• 13. min.

Real rozgrywa piłkę przerzucając ja raz na jedną flankę, a raz na druga w poszukiwaniu wolnego miejsca. Wszystko idzie dobrze, aż do momentu podania w pole karne, gdzie dobrze ustawiają się defensorzy Atletico.

• 10. min.

Teraz jakieś problemy arbitrów tego spotkania...

• 8. min.

Real teraz długo utrzymuje się przy piłce. Wreszcie dostaje ją na lewej stronie Coentrao, który mimo asysty trzech rywali zdołał dograć futbolówkę w pole karne. Tylko, że tam było mnóstwo graczy Simeone.

• 5. min.

Atletico nadal atakuje, ale tym razem Casillas zdołał złapać piłkę. Real będzie starał się uspokoić grę.

• 2. min.

Rewelacyjny początek Atletico! Bramkarz gospodarzy daleko wykopał piłkę pod pole karne rywali. Powietrzną walkę o piłkę wygrał Griezmann i zgrał do Mario Mandzukicia. Snajper Atletico pewnie umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Casillasa.

• GOOOOOOL

2. min.

GOOOOOL! Mandzukić!

• 1. min.

Gramy!

• Fani witają zawodników oklaskami.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za chwilę początek spotkania.

• Wyjściowe składy obu drużyn:

Atletico: Moya; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia; Griezmann, Mandzukić.

Real: Casillas; Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao; Kroos, Xabi Alonso, Modrić; James Rodriguez, Benzema, Bale.

• Di Maria i Khedira poza kadrą meczową Realu na rewanżowe spotkanie z Atletico!

Wszystko wskazuje na to, że obaj pożegnają się z Realem Madryt. Trener Carlo Ancelotti przyznał na konferencji prasowej, że Angel Di Maria i Sami Khedira odrzucili oferty przedłużenia kontraktu z klubem i wkrótce mogą opuścić Santiago Bernabeu. Argentyńczyk dodatkowo złożył prośbę o transfer. Kupno Toniego Kroosa i Jamesa Rodrigueza mocno skomplikowało sytuację dwóch wspomnianych wcześniej zawodników.

Według mediów walka o Di Marię rozgrywa się między Manchesterem United a PSG. Louis van Gaal i zarząd MU są zdeterminowani, by sprowadzić piłkarza światowej klasy po wpadce w pierwszej kolejce sezonu. W przypadku Niemca głównym zainteresowanym jest Arsenal oraz Bayern Monachium.

• Superpuchar Hiszpanii. Real bez równowagi, Atletico z przewagą

Wielkie letnie transfery Realu mają pomóc w stworzeniu europejskiego hegemona, ale poważny test z Atletico Madryt może te ambicje nieco zweryfikować - pisze o pierwszym meczu Superpucharu Michał Zachodny, współpracownik Goal.com, analityk i scout InStat.

• Superpuchar Hiszpanii. Zimny uśmiech Diego Simeone

Atlético ma przewagę po wyjazdowym remisie 1:1, ale Real na Vicente Calderón nie przegrał od 15 lat. W piątek decydująca batalia o Superpuchar Hiszpanii. Relacja na żywo o 22:30 na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

0
Bramki: Mario Mandzukić (2.) Kartki: Tiago, Koke, Griezmann, Raul Garcia - żółta. Skład: Moya; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia (Saul 90'); Griezmann (Jimenez 74'), Mario Mandzukić (C. Rodriguez 85').
Real Madryt
Kartki: Xabi Alonso, Isco, Ramos, Ronaldo - żółta. Modrić - czerwona (za dwie żółte). Skład: Casillas; Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao (Marcelo 70'); Kroos (Ronaldo 46'), Xabi Alonso, Modrić; James Rodriguez (Isco 65'), Benzema, Bale.