Supermecz. Fiorentina wygrywa z Realem Madryt 2:1 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 16 sierpnia 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 5

Fiorentina wygrywa w Warszawie z Realem Madryt 2:1. Wynik spotkania już w 4. minucie otworzył Ronaldo, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Gomez. W drugiej gola dającego zwycięstwo drużynie z Włoch zdobył Alonso.

• 90. min. + 2

Savic ukarany żółtą kartką.

• 90. min. + 1

Szybki kontratak Fiorentiny. Ilcić dostał piłkę w pole karne i oddał błyskawiczny strzał na bramkę, ale minimalnie się pomylił.

• 89. min.

Kolejna zmiana w ekipie Fiorentiny. Valero opuszcza boisko, a wchodzi Gigli.

• 86. min.

Illicic dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale zawodnicy Realu wybili piłkę. Nie kwapią się jednak z atakiem.

• 83. min.

Di Maria ograł obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza. Przelobował go, ale piłka poleciała obok bramki.

• 80. min.

Akcja Realu lewą stroną boiska. Di Maria zagrywał do Coentrao, ale Portugalczyk z ledwością dogonił piłkę i nie zdołał jej dokładnie dograć.

• 76. min.

Wiele zmian w obu ekipach. Na boisku pojawił się między innymi Rafał Wolski, który zmienił Pizarro.

• 75. min.

Chwila przerwy w grze. na boisko wbiegł kibic ubrany w koszulkę Realu Madryt z numerem 7. a porządkowi długo zastanawiali się czy mają go wyprowadzić...

• 72. min.

Vargas mógł podwyższyć! Strzelił mocno zza pola karnego, ale Navas zdołał odbić piłkę.

• 70. min.

Marcos Alonso ograł przy linii pola karnego dwóch obrońców i płaskim strzałem pokonał Navasa.

• GOOOOOOL

69. min.

GOOOOOL! Marcos Alonso!

• 68. min.

Gomez i Aquilani opuszczają murawę. Wchodzi Ilicić i Brillante.

• 66. min.

Składna akcja Realu, ale Benzema został uprzedzony przez obrońców.

• 63. min.

Zawodnicy Fiorentiny próbowali się teraz dłużej utrzymać przy piłce, ale nie mieli pomysłu na jej rozegranie i zaatakowanie bramki Navasa.

• 59. min.

Di Maria popędził na bramkę, ograł rywala i oddał strzał na bramkę. Niestety miał piłkę na swojej słabszej nodze i to było widać.

• 58. min.

Beznema dostał piłkę na skraju pola karnego i zdecydował się na strzał. Nad bramką.

• 56. min.

Zawodnicy Fiorentiny mieli rzut rożny, ale obrońcy Realu nie dali się zaskoczyć i wybili piłkę.

• 52. min.

Di Maria urwał się lewą stroną i odegrał do Benzemy, a ten po chwili znów oddał mu piłkę w pole karne. Argentyńczyk jednak w dogodnej sytuacji źle trafił w futbolówkę i zmarnował okazję na zmianę wyniku.

• 49. min.

GOOOOOOL! A jednak nie... Benzema dostał prostopadłe podanie w pole karne i pokonał bramkarza Fiorentiny. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną snajpera Realu.

Czterech zmian w przerwie dokonał trener Realu Madryt. Na boisku pojawił się Kroos, Benzema, Carvajal i Coentrao. A zszedł Ronaldo, Rodriguez, Marcelo i Alonso.

Początek drugiej połowy spotkania.

• 45. min.

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy spotkania i odesłał piłkarzy do szatni na przerwę. Real remisuje z Fiorentiną 1:1. Już na początku spotkania wynik otworzył Ronaldo, a wyrównał Gomez.

• 42. min.

Dośrodkowanie z prawej flanki w pole karne Realu Madryt, a tam niefortunnie interweniował Nacho i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki.

• 40. min.

Di Maria dośrodkowywał z lewej flanki w pole karne Fiorentiny. Tam był Ronaldo, który czekał na błąd obrońcy.

• 37. min.

Di Maria wpakował teraz piłkę do bramki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną zawodnika Realu Madryt.

• 34. min.

Ronaldo dostał piłkę w pole karne od Marcelo. Przyjął ją i błyskawicznie strzelił na bramkę, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

• 32. min.

A na ławce Fiorentiny Rafał Wolski.

• 28. min.

Aquilani z woleja w poprzeczkę!

• 27. min.

Xabi Alonso popełnił błąd wycofując piłkę do obrony i przejął ją zawodnik Fiorentiny. Aquilani dośrodkował w pole karne prosto na głowę Gomeza, który skierował piłkę do siatki.

• GOOOOOOL

27. min.

GOOOOOL! Gomez!

• 26. min.

James Rodríguez dostał piłkę przed polem karnym, obrócił sie i oddał strzał z dystansu, ale obronił bramkarz.

• 23. min.

Ładny strzał Pizarro zza pola karnego, ale piłka odchodziła od bramki.

• 20. min.

Gomez dostał piłkę przed polem karnym i chociaż był ustawiony tyłem do bramki to zdołał się szybko odwrócić i oddać strzał. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka i opuściła boisko.

• 17. min.

Z prawej strony do środka schodził Di Maria, ale miał przy sobie dwóch rywali i nie zdołał dograć piłki w pole karne.

• 15. min.

Kolejna dwójkowa akcja Marcelo z Ronaldo. Portugalczyk w końcu zdecydował się na drybling, ale sam się w nim pogubił i piłkę stracił.

• 12. min.

Do akcji Realu włączył się Marcelo i rozegrał piłkę na jeden kontakt z Ronaldo. Odskoczyła mu jednak piłka tuż przed polem karnym i obrońcy wybili piłkę.

• 9. min.

Vargas dośrodkował w pole karne a Babacar wygrał pojedynek główkowy z obrońcą Realu i oddał strzał głową. Nad bramką.

• 6. min.

Z dystansu strzelał Di Maria, ale bramkarz zdołał odbić piłkę do boku i z dobitką również sobie poradził.

• 4. min.

Kontratak Realu. Di Maria podał idealnie w pole karne do Ronaldo, a Portugalczyk z najbliższej odległości pokonał bramkarza Fiorentiny.

• GOOOOOOL

4. min.

GOOOOOL! Ronaldo!

• 2. min.

Pizarro zagrywał w pole karne ale nie było tam jego partnerów. Po chwili strzelał Babacar, ale Navas obronił.

• 1. min.

Początek spotkania!

• Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn.

Real: Keylor Navas; Arbeloa, Varane, Nacho, Marcelo; Khedira, Illarramendi, Xabi Alonso; Di María, James, Cristiano.

Fiorentina: Neto, Rodriguez, Savić, Tomović, Marcos Alonso, Aquilani, Pizarro, Valero, Vargas, Gomez, Babacar.

• Carlo Ancelotti: Cristiano Ronaldo jest zdrowy i zagra przeciwko Fiorentinie

- Fiorentina to bardzo dobry zespół. Mają świetnych zawodników, mecz z nimi będzie dla nas wartościowym sprawdzianem przed Superpucharem Hiszpanii. Nie spodziewam się, by mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, ale jestem spokojny, że mimo to będzie stał na wysokim poziomie - powiedział przed sobotnim ?Super Meczem? trener Realu Madryt Carlo Ancelotti.