Manchester ograł Real Madryt w USA [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

3 : 1

• niedziela, 03 sierpnia 2014
  • MU pokonał Real i awansował do finału Międzynarodowego Pucharu Mistrzów. 3:1 z Realem Madryt, nawet w sparingu, musi poprawiać humory kibicom "Czerwonych Diabłów", którzy po ostatnim sezonie pod wodzą Davida Moyesa musieli zwątpić w to, czy jeszcze zobaczą stary Manchester United. Pod wodzą Luisa van Gaala wszystko jednak zdaje się podążać we właściwym kierunku.Tym samym dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• KONIEC

Koniec mecz, Manchester United wygrywa 3:1 z Realem Madryt!

• sobota, 02 sierpnia 2014

Zaha znów postawił na indywidualne rozwiązanie akcji i znów jego strzał został zablokowany. Minuta doliczona.

• 89. min.

Hernandez nieco szczęśliwie dostał piłkę w polu karnym, ale zanim odegrał ją do Kagawy miał już na plecach obrońcę i stracił piłkę.

• 88. min.

Za wysokie dośrodkowanie Cristiano Ronaldo i piłkę spokojnie wyłapuje De Gea.

• 86. min.

Zaha wygrał pojedynek biegowy z Pepe, dograł do Hernandeza, ten jednak za długo czekał na podanie do Kagawy i ostatecznie stracił piłkę.

• 84. min.

Lindegaard dośrodkował bardzo głęboko w pole karne. Piłkę zdążył jednak wyłapać Zaha, ale opanowanie jej tak, by móc potem odegrać było poza zasięgiem Anglika.

• 80. min.

Manchester cierpliwie rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika szukając okazji do podwyższenia wyniku, ale Real bardzo dobrze się broni.

• 80. min.

Dokładnie 109.318 ludzi na trybunach. Najwięcej w historii na meczu piłki nożnej w USA.

• 80. min.

Tym razem się udało. Kagawa znów dograł piłkę za linię obrony "Królewskich", tym razem Chicharito zdążył do piłki, ubiegł Casillasa i podwyższył na 3:1. Manchester bardzo bliski wygranej z Realem.

• GOOOOOOL

80. min.

Hernandez na 3:1!

• 79. min.

Modrić przelobował linię obrony MU, ale piłka zamiast pod nogami Ronaldo wylądowała w rękach De Gei

• 75. min.

Lingaard bardzo precyzyjnie dośrodkował za linię obrony, gdzie wdarł się Chicharito, ale zabrakło mu centymetrów, by skutecznie przeciąć lot piłki i wpakować ją do siatki

• 75. min.

Kagawa dostaje piłkę tuż przed polem karnym. Decyduje się na mocny strzał po ziemi, ale piłka zamiast w siatce ląduje na bandach reklamowych...

• 73. min.

Wrzawa na trybunach zarówno po stronie kibiców Realu, jak i MU. Ronaldo wchodzi na boisko za Arbeloę

• 68. min.

Trwa ostrzeliwanie bramki Casillasa. Najpierw Shaw bardzo ładnie podał do Chicharito, ten dość długo ustawiał sobie piłkę i w końcu uderzył wprost w obrońcę. Piłka spadła pod nogi Fletchera, który strzelił tak, że Casillas odbił ją do... Zahy. Ten jednak uderzył wysoko nad bramką.

• 68. min.

Kagawa najpierw znakomicie ograł obrońcę a potem przelobował resztę defensywy dogrywając piłkę do Hernandeza. Ten jednak nie wykorzystał znakomitego podania i strzelił wprost w ręce Casillasa.

• 68. min.

Brzydkie wejście Isco i mamy drugą żółtą kartkę w tym meczu dla piłkarza Realu.

• 64. min.

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego i po raz kolejny wybite: Tym razem na lewe skrzydło, gdzie wciąż czekał Modrić. De Gea pewnie przerzucił kolejne dośrodkowanie nad bramką i znów mamy rożny.

• 64. min.

Kolejne dośrodkowanie Modricia z rzutu rożnego, ale pewnie wybija piłkę jeden z obrońców MU

• 63. min.

Dośrodkowanie Cleverleya z rzutu wolnego, piłka dostaje się pod nogi Chicharito. Ten uderza po ziemi, ale zbyt lekko, by pokonać Casillasa.

• 61. min.

Rozgrzewkę rozpoczął Cristiano Ronaldo.

• 60. min.

Rzut rożny dla Realu, piłka po małym zamieszaniu w polu karnym wpada pod nogi Pepe, ale ten uderza tak, że piłka mija bramkę o kilka dobrych metrów.

• 53. min.

Bale fantastycznie przymierzył, ale ostatecznie zabrakło mu kilku centymetrów, gdyż piłka odbiła się od słupka.

• 53. min.

Stały fragment gry, Alonso ucierpiał w jednym ze starć i musi przynajmniej na chwilę zejść z boiska. Do wolnego przymierza się już Bale.

• 53. min.

W międzyczasie Olympiakos Pireus wygrał po karnych z Manchesterem City. To znaczy, że w finale turnieju rozgrywanego w USA jest już Liverpool. Jeśli Manchester utrzyma ten wynik, lub choćby zremisuje, w finale (z poniedziałku na wtorek) będziemy mieli prawdziwy przedsmak nadchodzącego sezonu Premier League.

• 51. min.

Spokojniejsze momenty w meczu. Piłkarze Realu próbują długimi podaniami przedostać się bezpośrednio za linię obrony MU, ale póki co bez spodziewanego efektu.

• 47. min.

Keane tym razem nie faulował, ale dał się łatwo ograć Baleowi. Ten zamiast strzelać podał jednak do Isco, jego uderzenie odbiło się jeszcze od Shawa, ale De Gea i tak pewnie je wyłapał.

Zaczynamy drugą część gry!

• PRZERWA

Sparing to sparing, ale jesteśmy świadkami bardzo przyjemnego dla oka meczu w USA. "Czerwone Diabły" zasłużenie prowadzą po bramkach Rooneya i Younga, ale Carlo Ancelotti z pewnością przygotował jeszcze kilka niespodzianek na drugą połowę. Trener MU do tej pory w przerwach zmieniał niemal całą podstawową jedenastkę, możemy więc się spodziewać, że tym razem na boisku ponownie zobaczymy kilku nowych piłkarzy.

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Manchester prowadzi 2-1 z Realem.

• 45. min.

Zaha bardzo dobrze przejął piłkę, ale później niepotrzebnie chciał na własną rękę wpakować piłkę do siatki. Zamiast podać wdał się w pojedynek z jednym z obrońców, co zaowocowało stratą piłki.

• 42. min.

Pomysłowe wykonanie rzutu wolnego, przerzucenie piłki nad murem, ale Rooneyowi zabrakło precyzji, by odegrać piłkę do któregoś z lepiej ustawionych rywali.

• 42. min.

Zmiana już w 42. minucie. Szansę dostanie młody Wilfried Zaha, który nieźle zaprezentował się z Interem, a lekko utykając z boiska schodzi Danny Welbeck.

• 37. min.

Kolejne cele dośrodkowanie w wykonaniu Realu, tym razem dobrze w polu karnym wyskoczył Carvajal, ale uderzenie głową pozostawiało już sporo do życzenia. De Gea pewnie interweniował.

• 37. min.

Dośrodkowanie Younga leciało w pole karne baaaardzo powooooli, tak, że zignorowali je i obrońcy Realu i Casillas. Nie zignorował go jednak Rooney, który musnął jeszcze delikatnie futbolówkę zmieniając jej tor lotu i tym samym zdobył gola.

• GOOOOOOL

37. min.

Roooooney!

• 36. min.

Perfekcyjne dośrodkowanie do Bale'a, ten zdecydował się na strzał przewrotką z około siedmiu metrów. De Gea nie miał jednak czasu na krytykowanie swoich obrońców, którzy nie upilnowali Walijczyka, bo musiał się wykazać kapitalną interwencją, którą uratował MU przed stratą drugiej bramki.

• 32. min.

Dobra próba Rooneya z dystansu, ale w bramce pewnie spisał się Casillas.

• 29. min.

Piłkarze MU dobrze rozciągają grę i wykorzystują skrzydła, w końcu po jednym z przewinień Arbeloa dostaje żółtą kartkę. Jednak gdyby nie zatrzymał Younga, ten popędziłby na bramkę mając mnóstwo miejsca i miałby sporą szansę na drugą bramkę.

• GOOOOOOL

26. min.

Gol, Bale pewnie wykorzystuje karnego!

• 26. min.

Bale faulowany w polu karnym i mamy jedenastkę! Niedoświadczony Keane nie mógł nadążyć za Walijczykiem i powalił go na ziemię, co sędzia zinterpretował jednoznacznie...

• 24. min.

Do ofensywy ruszyli piłkarze Realu. "Królewscy" wywalczyli rzut rożny, ale młodzi obrońcy United dobrze pozbyli się zagrożenia.

• 22. min.

Kapitalna dwójkowa akcja Fletchera z Rooneyem, w końcu piłka trafia do Elbecka, ten odgrywa do Younga, który miał dużo miejsca i czasu, pewnie przymierzył i wyprowadził drużynę van Gaala na prowadzenie.

• GOOOOOOL

21. min.

Ashley Young! 1:0 dla United!

• 14. min.

Piłka przez pół boiska do Maty. Ten piłki nie opanował, ale wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Rooney'a, obrońcy wybili wprost pod nogi Fletchera. Ten huknął, ale obok bramki.

• 11. min.

Dużo gry w środku pola, wymian podań, ale lepiej w tych pierwszych minutach wyglądają gracze United. Mają więcej pomysłów na ataki, gorzej z realizacja.

• 7. min.

Rzut rożny dla United. Rooney dośrodkowuje w kierunku bliższego słupka, ale obrońcy łatwo wybijają piłkę.