Primera Division. Barcelona zagra z Atletico o tytuł. Real stracił szansę [MULTIRELACJA]

• niedziela, 11 maja 2014
  • PILNE

90. min.

Real przegrał z Celtą 0:2 i stracił szanse na mistrzostwo. Barcelona zremisowała z Elche 0:0. Atletico zremisowało z Malagą 1:1 (w ostatniej minucie Caballero popisał się niesamowitą interwencją - gdyby przepuścił, Atletico miałoby mistrza).

Co to wszystko oznacza? Za tydzień na Camp Nou Barcelona zagra z Atletico o mistrzostwo. Barcelona musi wygrać, Atletico wystarczy remis.

Atletico - Malaga 1:1. Sędzia dolicza pięć minut.

• 89. min.

Atletico - Malaga 1:1. Jose Sosa uderza, ale niecelnie. Zabrakło jakiegoś metra. Ostatnie chwile spotkania.

• 88. min.

Atletico - Malaga 1:1. Czerwona kartka dla Angelerego, Malaga będzie kończyć mecz w dziesiątkę. Rzut wolny dla Atletico z 20 metrów.

• 87. min.

Barcelona naciska Elche, Atletico Malagę. Real jest już milczeniem.

• 84. min.

Elche - Barcelona 0:0. Adriano próbował z 20 metrów, szukał dłuższego rogu bramki Elche. Pomylił się niewiele.

• 82. min.

Atletico - Malaga 1:1. Adrian Lopez próbował z dystansu, ale Caballero bez większych problemów sparował piłkę nad poprzeczkę.

• 80. min.

Celta - Real 2:0. Piękna główka Ramosa, tuż nad poprzeczką bramki Celty.

• 79. min.

Elche - Barcelona 0:0. Messi próbuje indywidualnych rajdów, ale nic mu dziś nie wychodzi. Barcelona może drżeć, bo jeśli zremisuje to spotkanie, a Atletico zdobędzie jeszcze jedną bramkę i wygra z Malagą, to mistrzostwo pojedzie do Madrytu. I wcale nie na Santiago Bernabeu, bo jak na razie Real przegrywa z Celtą 0:2.

• GOOOOOOL

74. min.

Atletico - Malaga 1:1. Gooool! Rzut rożny, kilkunastu piłkarzy w polu karnym, piłka spada na głowę Alderweirelda, który pokonuje bramkarza Malagi. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Ale jak ważne!

• 70. min.

Martino zmienia Pedro, za niego wchodzi Tello. Jeśli Barcelona wygra, a Atletico przegra, to w ostatnim meczu na Camp Nou bezbramkowy remis da drużynie z Katalonii mistrzostwo. Natomiast każdy bramkowy remis sprawi, że to Atletico zdobędzie tytuł. Obie drużyny przystąpią do tego meczu z 88 punktami. Ale jeszcze 20 minut, wiele może się zmienić.

• 68. min.

Ale się porobiło w lidze hiszpańskiej. Atletico przegrywa u siebie z Malagą 0:1 po błędzie Courtois i obrony, a Real przegrywa z Celtą Vigo 0:2 po błędach Ramosa i Alonso. Barcelona na razie bezbramkowo remisuje z Elche.

• GOOOOOOL

65. min.

Atletico - Malaga 0:1! Coś niesamowitego! Co za błąd Courtois i obrony! Bramkarz Atletico wyszedł daleko poza pole karne, Garcia przelobował go, dobiegł do piłki, poczekał aż obrońca Atletico się z nią minie i trafił do pustej bramki.

• 64. min.

Atletico - Malaga 0:0. COURTOIS! Santa Cruz był sam na sam z bramkarzem Atletico, ale Courtois zatrzymał Paragwajczyka.

• GOOOOOOL

64. min.

Celta - Real 2:0. Goooool! Druga bramka Charlesa! Real żegna się z tytułem? Fatalny błąd Alonso.

• 58. min.

Celta - Real 1:0. Zmiany w Realu. Schodzą Khedira i Arbeloa, wchodzą Coentrao i Illarramendi. Celta reaguje, Fernández schodzi, wchodzi Alex Lopez.

• 58. min.

Elche - Barcelona 0:0. Messi próbował z główki, ale nad poprzeczką.

• 57. min.

Atletico - Malaga 0:0. Diego Simeone stracił już chyba cierpliwość do Koke, który zmarnował kilka świetnych okazji. Zmienia go, na murawę wchodzi Adrian Lopez.

• 53. min.

Atletico - Malaga 0:0. Koke bliski szczęścia, jego strzał mija bramkę Caballero.

• 52. min.

Celta - Real 1:0. Kolejne szanse dla Realu. Celta na razie się broni, ale jak długo to potrwa? Morata i Marcelo bliscy szczęścia.

• 48. min.

Celta - Real 1:0. Goście od razu zaatakowali. Gdyby Krohn-Dehli nie zablokował strzału Ramosa, to mogłoby być groźnie.

• 47. min.

Elche - Barcelona 0:0. Messi dostał świetne podanie w pole karne, pobiegł w kierunku bramki, przedryblował rywala, jednak z kilku metrów strzelił wprost w kolana bramkarza Elche.

Zaczynamy drugie połowy!

• 45. min.

Również w spotkaniach Celty z Realem i Atletico z Malagą sędziowie odgwizdali przerwę. Real przegrywa 0:1 z Celtą, a Atletico remisuje bezbramkowo z Malagą.

• 45. min.

Elche - Barcelona 0:0. Do przerwy bez bramek. Barcelona ma ogromną przewagę, stwarza sobie okazje, jak na razie brakuje jej jednak skuteczności.

• 43. min.

Atletico - Malaga 0:0. Raul Garcia, a wcześniej Koke marnują idealne okazje.

• 43. min.

Celta - Real 1:0. Goooool dla Celty!

• 37. min.

Elche - Barcelona 0:0. Messi pięknie uderzył z rzutu wolnego, ale Manu Herrera był na posterunku i sparował piłkę.

• 35. min.

Celta - Real 0:0. Świetna interwencja Sergio Alvareza! Morata ładnie wypatrzył Isco, ten uderzył, ale bramkarz Celty jakimś cudem odbił ten strzał.

• 29. min.

Celta - Real 0:0. Dobra okazja dla Celty. Nolito wrzucił piłkę w pole karne na głowę niepilnowanego Charlesa, jednak ten uderzył nad poprzeczką. Obrońcy zaspali.

• 29. min.

Atletico - Malaga 0:0. Krótka przerwa w grze, bo Villa i Angeleri zderzyli się głowami. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

• 28. min.

Celta - Real 0:0. Dobre podanie Modricia do Moraty, który próbował pokonać bramkarza Celty, ale temu udało się zablokować strzał młodego piłkarza Realu.

• 25. min.

Elche - Barcelona 0:0. Messi i Sanchez marnują kolejne świetne okazje do zdobycia bramki. Barcelona w natarciu.

• 20. min.

Celta - Real 0:0. Bardzo słabe 20 minut. Żadna drużyn nie potrafi znaleźć rytmu, gra jest mocno szarpana.

• 18. min.

Elche - Barcelona 0:0. Kapitalne, kilkudziesięciometrowe podanie Fabregasa do Sancheza, który wpakował piłkę do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Jeśli był to minimalny.

• 15. min.

Celta - Real 0:0. 15 minut za nami, a bramkarze jeszcze nie musieli się wykazywać.

• 14. min.

Atletico - Malaga 0:0. Słupek ratuje Malagę! David Villa miał znakomitą szansę, ale spudłował.

• 13. min.

Atletico - Malaga 0:0. Atletico zaczęło z animuszem. Na razie jednak nie potrafi znaleźć drogi do bramki Malagi i po okresie intensywniejszej gry tempo teraz nieco mniejsze.

• 13. min.

Elche - Barcelona. 0:0. Poprzeczka ratuje Elche po strzale Iniesty!

• 7. min.

Celta - Real 0:0. Szansa dla Celty! Nolito groźnie strzelał, ale w ostatniej chwili uderzenie zablokował Modrić i piłka wyleciała na rzut rożny.

• 5. min.

Celta - Real 0:0. Marcelo próbował strzału, ale jego piłka minęła słupek o kilka metrów.

• 1. min.

Elche - Barcelona. 0:0. Mocny początek gości, Pedro próbował dalekiego podania, ale piłkę przejął Manu Herrera.

• Gramy!

• Trener Realu postanowił chyba dać odpocząć kilku piłkarzom z podstawowego składu. Królewscy mecz rozpoczną dziś tak:

Lopez - Arbeloa, Nacho, Ramos, Marcelo - Khedira, Alonso, Casemiro - Modrić, Morata, Isco

• Dokładne scenariusze drogi po mistrzostwo przedstawiamy tutaj:

Primera Division. Dwie kolejki do końca [SCENARIUSZE]

Real Madryt tylko zremisował z Valladolid 1:1. „Królewscy” co prawda zachowali jeszcze matematyczne szanse na końcowy triumf w lidze. Jednak to Barcelona i Atletico zależą wyłącznie od własnej postawy, a podopieczni Ancelottiego muszą oglądać się na swoich rywali.

• Zapraszamy na multirelację z przedostatniej kolejki ligi hiszpańskiej.

Atletico Madryt już dziś może zostać mistrzem Hiszpanii - stanie się tak, jeśli wygra dziś z Malagą, a Barcelona nie wygra z Elche. Najmniejsze szanse na tytuł ma Real Madryt, który gra dziś z Celtą Vigo.