Ostatnia kolejka Primera Division. 100 punktów Realu po zwycięstwie nad Mallorką.

4 : 0
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
59
Zobacz bramki z meczu na Z czuba.tv

Koniec meczu Real szybko objął prowadzenie w ostatnim meczu tego sezonu w Primera Division i nie oddał go już do końca spotkania całkowicie kontrolując grę. Wynik otworzył Cristiano Ronaldo w 19. minucie, potem padały gole Benzemy i Ozila. Mallorka stworzyła sobie garstkę sytuacji, z których jedną zamieniła na pięknego gola Gonzalo Castro w 52. minucie. Kropkę nad i oraz 121. gola dla Królewskich w sezonie, a swojego drugiego meczu zdobył Mesut Ozil zaledwie dwie minuty później. Czas na koronację Realu na mistrza Hiszpanii i wielką fetę na Santiago Bernabeu.

92. min. Koniec meczu na Santiago Bernabeu. Real kończy sezon ze 100 punktami i 121 golami na koncie.

91. min. Marti lekko strzela prosto w Casillasa.

90. min. Di Maria ponownie szarżuje lewą stroną, próbuje podawać do Coentrao - niecelnie. Sędzia dolicza 2 minuty.

89. min. Di Maria zablokowany przez Sendrosa.

88. min. Mallorka szuka jeszcze swojej szansy - Alvaro wypuszcza w bój Ramisa, ten jednak pokonany przez Xabiego Alonso - kontratak Realu, jednak Ronaldo nie doszedł do podania.

86. min. Ronaldo wpada w pole karne, jednak jest tam dużo obrońców Mallorki i musi strzelać z niewygodnej pozycji. Rzut rożny dla Realu.

84. min. Chico Flores trzyma się za podbrzusze. Ale chyba będzie w stanie dokończyć mecz - trener Mallorki Joaquín Caparrós wykorzystał już wszystkie zmiany.

80. min. Aouate potrzebuje pomocy medycznej - to dla niego koniec spotkania. Zmienia go bramkarz rezerwowy - Calatayud.

79. min. Kolejny, 12. już rzut rożny w tym spotkaniu, tym razem jednak Oezil nie stwarza zagrożenia dla bramki Mallorki.

78. min. Dobry strzał z dystansu Di Marii - Aoate musiał się wyciągnąć żeby wybić tę piłkę.

77. min. Sergio Ramos podaje piłkę do tyłu, Real rozgrywa bardzo spokojnie, ale Ozil dostał długą pilkę z lewej strony, przyspieszył, podał w pole karne do Ronaldo, ten jednak był osaczony przez obrońców Mallorki.

76. min. Coentrao zmienia Marcelo.

75. min. Real znów atakuje Ronaldo jednak posyła piłkę w pole karne pełne obrońców Mallorki.

74. min. Rzut rożny dla Realu. Di Maria lekko posyła piłkę pod bramkę, ale wybijają ją obrońcy Mallorki.

73. min. Dobra piłka do Cristiano Ronaldo, ten jednak zamiast strzelać przewraca się o bramkarza Mallorki - nie ma jednak rzutu karnego, choć Ronaldo był zahaczany przez Aouate.

69. min. Rzut rożny dla Mallorki, nie ma jednak zagrożenia dla bramki Casillasa. Xabi Alonso wybija, będzie jeszcze jeden korner, ten również jest niegroźny - wybity przez Albiola, Real rusza z kontrą.

67. min. Zmiana w drużynie Realu: żegnany owacją na stojąco Gonzalo Higuain robi miejsce na boisku Angelowi di Marii.

63. min. Mallorka kontruje, Real nieco nerwowo w obronie, ale to Tissone fauluje Pepe we własnym polu karnym.

62. min. Rzut wolny dla Realu: Xabi Alonso dorzuca na głowę Ramosa, ten jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.

61. min. Ostre, ale czyste wejście Caceresa w Ramosa, ale Real idzie dalej z akcją, ale tym razem Oezil zdecydował się na podanie do Higuaina miast na strzał i wyszło mu niecelnie.

60. min. Goooooool! 121. gol Realu w sezonie, drugi pod rząd autorstwa Mesuta Ozila. Marcelo wrzucał w pole karne, Caceres złamał linię spalonego, a reprezentant Niemiec spokojnie i technicznie pokonał Aouate.

57. min. Marcelo zabiera piłkę Tissone, wbiega w pole karne, podaje do Ronaldo, ale tutaj atak traci tempo i zamienia się w pozycyjne oblężenie szesnastki Mallorki.

54. min. Rzut wolny dla Realu - Xabi Alonso w pole karne, Ronaldo nie dochodzi jednak do tego podania.

53. min. Zmiana w druzynie Mallorci: Tissone za Bigasa.

52. min. Goooooooooooool! Castro kapitalnym mocnym strzałem pokonuje Casillasa i posyła piłkę pod samą poprzeczkę. Bardzo ładny gol.

50. min. Gooooool! Mesut Ozil strzela 120. gola dla Królewskich w sezonie! Asysta Gonzalo Higuaina, który wytrzymał presję obrońców Mallorki i podał do Niemca.

49. min. Okazja dla Mallorki, ale Casillas nie miał problemów z interwencją.

48. min. Real zaczyna spokojnie, od przebijania piłki pomiędzy obrońcami.

47. min. Rozpoczyna się druga połowa na Santiago Bernabeu.

Do przerwy Real wygrywa z Mallorcą 2:0 po golach Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy. Goście są niemal zupełnie zdominowani, zdołali jednak stworzyć sobie dwie groźne okazje.

47. min. Rzut wolny dla Realu bity przez Ronaldo trafia prosto w mur, a sędzia kończy pierwszą połowę.

46. min. Khedira dorzuca z prawej strony na pełnym biegu - i pewnie dlatego bardzo niecelnie i zupełnie do nikogo.

45. min. Zmiana w Realu jeszcze przez przerwą: Arbeloa opuszcza boisko, zastępuje go Raul Albiol.

44. min. Marcelo do Ronaldo, ten chce uderzać, ale widzie, że Higuain jest lepiej ustawiony więc odgrywa mu na prawą stronę - Argentyńczyk też nie ma jednak dobrej okazji na wykończenie tej akcji.

43. min. Marcelo wrzuca długą piłkę w pole karne, dopada do niej Ronaldo, ale nie m szans z takiego kąta. Rzut rożny Xabiego Alonso - piłkę wybija Chico.

40. min. Pepe powstrzymuje zapędy Pereiry. Ale udaje się odegrać piłkę na prawą stronę do Ramisa, który wrzuca ją w pole karne, skąd wybija ją Xabi Alonso. Rzut rożny dla Mallorki - małe zamieszanie w polu karnym, Sergio Ramos wyjaśnia sytuację - na następny rzut rożny, tym razem z drugiej strony. Po nim piłka trafia do Casillasa, Real szybko wychodzi z kontrą, a Benzema strzela niecelnie z dystansu.

39. min. Rzut rożny - Xabi Alonso dośrodkowuje na bliższy słupek, obrońcy Mallorki wybijają, ale Real utrzymuje się przy piłce.

36. min. Mallorca znów w posiadaniu piłki. Dużo jednak z tego posiadania nie wynika. Obrona Realu nie pozwala gościom za bardzo zbliżyć się do Casillasa.

35. min. Sergio Ramos mknie lewą stroną, podaje do ROnaldo, ale traci piłkę.

33. min. Higuain faulował Caceresa. Goście rozpoczynają od bramki.

31. min. Khedira holował piłkę pod pole karne, podał do Ronaldo, który posłał piłkę w trybuny.

30. min. Mallorka przejęła inicjatywę i to goście są teraz w posiadaniu piłki.

28. min. Tym razem Mallorca zaatakowała groźniej - przrzut Pereiry na lewą stronę gdzie nadbiegał Casadesus, który uderzył w Casillasa mocno.

26. min. Iker Casillas zmuszony do interwencji - pewnie jednak obronił strzał piłkarza Mallorki.

24. min. Goooooool! Idealne podanie od Higuaina do Karima Benzemy, który pokonuje bramkarza Mallorki strzelając tuż obok prawego słupka.

20. min. Cristiano Ronaldo zdobywa więc swoją ostatnią twierdzę - strzelił bramki już wszystkim (oprócz Realu oczywiście) drużynom Primera Division.

19. min. Goooool! Cristiano Ronaldo! Dostał dobre dośrodkowanie od lewej strony od Arbeloi do Marcelo, który precyzyjnie podaje do Ronaldo. Portugalczyk ma już tylko cztery bramki straty do Messiego.

18. min. Mallorca w natarciu, ale Pepe przecina zapędy Castro. Real wychodzi z kontrą, Ronaldo w polu karnym oddaje niecelny strzał.

16. min. Benzema nie mógł opanować długiego podania jakie dostał w polu karnym, udało mu się jednak wywalczyć rzut rożny. Cristiano odgrywa piłkę przed pole karne i Real konstruuje atak pozycyjny. Ozil urywa się obrońcom, w gąszczu ich nóg podaje do Ronaldo, ale chociaż Real utrzymuje się przy piłce nie ma zupełnie możliwości oddania strzału i musi wycofać piłkę na swoją połowę.

11. min. Gra przeniosła się na środek boiska i nieco "siadła". Po chwili bezładnej kopaniny Marcelo wyprowadza akcję, podaje do Arbeloi, ten do Benzemy, ale piłkę przejmuje Mallorka. Ramos zatrzymuje akcję gości dopiero pod polem karnym Realu.

9. min. Real znów w natarciu, ale Ronaldo strzela niecelnie.

8. min. Higuain nadbiega w pole karne, podaje do Khediry, ten jednak strzela w bramkarza. Za chwilę Real ponawia atak - tym razem Aouate nękany przez Benzemę.

6. min. Nieuznany gol Gonzalo Higuaina - sędzia (niesłusznie) odgwizdał spalonego.

5. min. Rzut wolny dla Realu, ale Cristiano Ronaldo trafia w mur.

2. min. Rozpoczyna Mallorka - od niecelnej wrzutki w pole karne Realu.

1. min. Rozpoczyna się ostatnie w tym sezonie spotkanie na Santiago Bernabeu.

Przed meczem

Gra toczy się jednak nie tylko o indywidualne osiągnięcie Cristiano Ronaldo, ale także o magiczne 100 punktów - Królewscy mają ich teraz 97, a bardzo chcą zakończyć mistrzowski sezon z trzycyfrowym dorobkiem.
Leo Messi, który ostatni mecz w tym sezonie rozegrał wczoraj z Realem Betis Sevilla ma na koncie 50 bramek i koronę strzelców praktycznie w kieszeni. No chyba, że Cristiano Ronaldo, z dorobkiem 45 goli ustrzeli dzisiaj podwójnego hat-tricka...