Komentarze
Terminarz
Od?wie?
38
Real na dwie kolejki przed końcem ma siedem punktów przewagi nad drugą Barceloną i tytuł mistrzów Hiszpanii już w garści. Piłkarze z Madrytu mistrzostwo wywalczyli po czterech latach przerwy. Dla Realu to 32. tytuł w historii. Jose Mourinho zdobył dopiero drugie trofeum jako trener Realu - w zeszłym sezonie wywalczył jeszcze Puchar Króla.

W środę Real mógł prowadzić od 12 minuty, ale Cristiano Ronaldo zmarnował rzut karny. Cztery minuty później Iraizoza pięknym strzałem zza pola pokonał Higuain, a w 20. minucie było już 2:0 po trafieniu Mesuta Oezila. Wynik w 50 minucie ustalił Ronaldo strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gol Ronaldo był jego 44. w sezonie, ale klasyfikacji najlepszych strzelców Primera Division Portugalczyk musiał ustąpić Leo Messiemu, który w meczu z Malagą zaliczył hat tricka i ma na swoim koncie już 46 bramek. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie Argentyńczyk zdobył już 68 goli i pobił rekord Gerda Muellera.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu! Real mistrzem Hiszpanii!

90. min. +1 Ronaldo przegrał pojedynek sam na sam z Iraizozem.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

88. min. Świetne podanie Ronaldo w polu karny do Benzemy, ale Francuz nie zdołał opanować piłki i oddać strzału.

87. min. Marcelo zmienia Callejona.

86. min. Ronaldo znów huknął z rzutu wolnego. Tym razem obok bramki.

79. min. Kolejna zmiana w zespole Mourinho: Granero za Oezila. Chwilę wcześniej Niemiec dostał żółtą kartkę.

76. min. Schodzi Gonzalo Higuain, w jego miejsce Karim Benzema.

73. min. Susaeta trafiony piłką w głowę po strzale Ronaldo z rzut wolnego. Chwilę nie podnosił się z murawy, ale chyba nic poważnego mu się nie stało. Z boiska zszedł o własnych siłach, zaraz wróci do gry.

72. min. Javi Martinez wyrzucony z boiska po drugiej żółtej kartce za zagranie ręką.

69. min. Perez strzelał z rzutu wolnego, próbował przelobować Casillasa, ale bramkarz Realu nie dał się zaskoczyć.

66. min. Druga poprzeczka Athleticu w tym meczu. Tym razem po strzale De Marcosa z ponad 30 metrów.

65. min. De Marcos przejął piłkę i chwilę później powalił go Arbeloa, 25 metrów od bramki Casillasa. Z rzutu wolnego strzelał Gomez, ale ponad bramką Realu.

59. min. Doskonałe podanie Xabiego Alonso do Callejona, ten przyjął piłkę i uderzył z 10 metrów, ale Iraizoz wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

55. min. Kolejny strzał Ronaldo, Iraizoz tym razem jednak bezbłędny.

54. min. Ronaldo wychodził na czystą pozycję, ale piłkę wybili mu obrońcy.

50. min. 3:0! Cristiano Ronaldo! Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę nadbiegającego Ronaldo, a ten skierował piłkę do siatki. Iraizoz był bezradny, zaspali obrońcy.

46. min. Gramy! Druga połowa. Jeśli Real nie straci przewagi, zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii. Pierwsze od sezonu 2007/2008.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy

45. min. Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

42. min. Akcja Cellejona, ale tym razem Iraizoz interweniować nie musiał.

39. min. Znów poprzeczka. Tym razem po strzale Oezila!

36. min. Z rzutu wolnego strzela Pérez, piąstkuje Casillas. Dobijał jeszcze Ibai Gomez, ale trafił w poprzeczkę.

35. min. Żółta kartka dla Coentrao za faul na Susaecie.

32. min. Szybka akcja Realu, odegranie na 16 metr do Ronaldo, a ten strzelił wprost w Iraizoza.

27. min. Strzelał Higuain, ale tym razem Iraizoz nie dał się zaskoczyć.

20. min. 2:0!!! Dynamiczna akcja prawym skrzydłem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wstrzelił piłkę w pole karne, ta minęła Iraizoza, a Mesut Oezil tylko dołożył stopę.

18. min. Groźnie pod bramką Realu. Rzut rożny, Casillas musiał piąstkować piłkę.

16. min. Piękny gol Higuaina! Real prowadzi 1:0. Argentyńczykowi świetnie podał Mesut Oezil.

12. min. Cristiano Ronaldo zmarnował rzut karny. Strzelił lekko, trafił w nogi Iraizoza

11. min. Rzut karny dla Realu po zagraniu ręką Javiergo Martineza

7. min. Athletic nie zamierza łatwo skóry sprzedać, bo piłkarze z Bilbao walczą ciągle o miejsce w Lidze Europejskiej. Rzut rożny po akcji Toquero, ale bramki na razie nie ma.

2. min. Okupacja pola karnego gospodarzy w pierwszych minutach. Strzelał Coentrao, ale Iraizoz wybił piłkę na rzut rożny.

1. min. Już groźnie pod bramką Athletiku. Prostopadła piłka do Higuaina, ale w ostatniej chwili wybija ją Iraizoz.

1. min. Gramy!

21:58 Barcelona ma 87 punktów i 36 rozegranych spotkań, Real cztery punkty więcej, ale jeden mecz mniej. Jeśli dziś Królewscy zwyciężą, zapewnią sobie tytuł.