Puchar Króla. Real wygrał z Malagą po dramatycznym meczu

3 : 2
Komentarze
Od?wie?
39
Takiego początku meczu nikt w Madrycie się nie spodziewał. Malaga po rzucie rożnym w 10. minucie objęła prowadzenie po golu Sancheza. Real szybko chciał wyrównać, ale grał chaotycznie, niedokładnie i niezespołowo, za co szybko został skarcony. Po kolejnym rzucie rożnym na 2:0 podwyższył Demichelis i po 45 minutach na Santiago Bernabeu pachniało sensacją.

Mourinho postawił wszystko na jedną kartę. Od początku drugiej połowy wprowadził na boisko Khedirę, Oezila i Benzemę. I były to świetne zmiany. Khedira w 68. minucie przedarł sie w pole karne i zdobył bramkę kontaktową. Real momentalnie złapał wiatr w żagle - dwie minuty później stan meczu po błędzie Sancheza wyrównał Higuain. W tym momencie wiadomo było już, że gospodarze do końca meczu będą walczyć o zwycięstwo.

I w końcu udało się dopiąć swego. Znowu błysnął Higuain, obsługując kapitalnym podaniem Benzemę, który wykorzystał sytuację sam na sam z Caballero. Trybuny na Santiago Bernabeu oszalały.

Real miał jeszcze kilka szans, ale wyniku meczu nie udało się podwyższyć. Jeśli 'Królewscy' w rewanżu co najmniej zremisują z Malagą na wyjeździe, a Barcelona wygra dwumecz z Osasuną, jeszcze w styczniu będziemy świadkami kolejnego El Clasico w ćwierćfinale Pucharu Króla.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu! Real wygrywa po dramatycznym meczu i jest bliżej awansu do 1/4 finału Pucharu Króla.

90. min. 2 minuty dolicza arbiter.

86. min. Ależ fatalnie przestrzelił Benzema. Francuz miał przed sobą tylko bramkarza i nie trafił w bramkę. Trzeba pochwalić Ronaldo - kapitalne 40-metrowe podanie.

84. min. Real wciąż w natarciu. Piłkarze w białych strojach złapali wiatr w żagle.

78. min. Real prowadzi 3:2! Benzema po świetnym podaniu Higuaina strzałem w długi róg daje prowadzenie Królewskim!

73. min. Real uwierzył w siebie. Najpierw Higuain próbował uderzać - został zablokowany. Ronaldo po rzucie rożnym uderzył nad bramką.

70. min. Hiuguain i jest 2:2! Sanchez popełnił kardynalny błąd, podał piłkę do bramkarza, przejął ją Argentyńczyk i z łatwością trafił do bramki.

68. min. Khedira i Real przegrywa już tylko 1:2! Niemiecki pomocnik przebił się przez trójkę obrońców Malagi i mocno strzelił w kierunku dalszego słupka. Gospodarze nadal są w grze!

69. min. Benzema kapitalnie przerzucił piłkę nad dwoma obrońcami i momentalnie strzelił z woleja na bramkę. Tylko boczna siatka. To mogła być bardzo piękna bramka.

65. min. Dzisiejszy mecz rozgrywany jest piłką Tango 12 (oficjalną piłką Euro 2012). Ronaldo kolejny raz pokazał, że ma problemy z opanowaniem jej. Strzał z linii pola karnego bardzo wysoko nad bramką.

58. min. Oezil świetnie wypatrzył Marcelo w polu karnym. Bramka dla Realu, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Słusznie.

54. min. Znowu Van Nisterlooy! Tym razem świetnie broni Casillas.

52. min. Niebywałe. Piłka nie może wpaść do bramki. Benzema nie potrafił skierować piłkę do bramki z kilku metrów, dobitkę Ronaldo jakimś cudem obronił Caballero... Goście mają sporo szczęścia.

50. min. Ależ szansa Realu! Marcelo ostro dośrodkował piłkę w pole karne, ale Ronaldo nie zdołał jej przeciąć. Tylko rzut rożny.

47. min. Szansa Van Nisterlooya! Strzał Holendra został jednak zablokowany.

47. min. Mourinho decyduje się od razu na trzy zmiany. Na boisku pojawiają się Oezili, Khedira i Benzema. Nie ma już na nim Callejona, Kaki i Arbeloi.

46. min. Gramy!

45. min. Koniec pierwszej połowy. Malaga sensacyjnie prowadzi 2:0. Czy Real jest w stanie się podnieść? Wracamy po przerwie.

40. min. Ronaldo sam próbuje wypracować sobie sytuację strzelecką. To na razie nie jest dzień Portugalczyka.

39. min. Piłka nie chce wpaść do bramki, po zamieszaniu w polu karnym. Kaka bezradnie rozkłada ręce.

38. min. Dawno nie widzieliśmy tak bezradnego Realu w starciu z rywalem tej klasy. Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

35. min. Ronaldo chciał wymusić rzut karny. Real wciąż bezradny.

29. min. Real przegrywa 0:2! Kolejny rzut rożny dla Malagi, tym razem błąd Casillasa, który wyszedł z bramki. Wyprzedził go Demichelis i głową zapakował piłkę do bramki.

26. min. Oezil, Benzema i Khedira rozpoczęli rozgrzewkę.

25. min. Bomba Ronaldo, który zwiódł trójkę obrońców. Bramkarz Malagi broni z najwyższym trudem.

23. min. Ronaldo próbował strzelać w kierunku bramki. Piłka po koźle opuszcza boisko. Bardzo niecelne uderzenie Portugalczyka.

22. min. Ostra gra gości. Kaka faulowany na lewym skrzydle. Będzie okazja do dośrodkowania.

19. min. Real próbuje grać koronkowo, ale podanie piętką nie doszło do Ronaldo.

16. min. Callejon blokowany w polu karnym przy próbie strzału. Było groźnie.

15. min. Ronaldo ostro faulowany przed polem karnym, ale nie wiedzieć dlaczego... faulu nie ma.

13. min. Indywidualna akcja Ronaldo, ale podanie Portugalczyka nie doszło do Higuaina. Dobra interwencja bramkarza gości.

10. min. Gol dla Malagi! Sanchez! Poważny błąd po rzucie rożnym Alonso. Sanchez łatwo doszedł do piłki i ładnym strzałem głową pokonał bezradnego Casillasa. Na razie niespodzianka na Santiago Bernabeu.

7. min. Kaka mógł wypuścić Ronaldo. Nie udało się.

5. min. Ależ błąd obrony Realu! Iker Casillas musiał interweniować po strzale z linii pola karnego. Na szczęście dla bramkarza Królewskich piłka leciała w środek bramki.

4. min. Zgodnie z przewidywaniami Real od początku meczu w natarciu.

1. min. Zaczynamy mecz.

Mecz rozpocznie się o 22.

W 1/8 finału Pucharu Króla Malaga trafiła na Real Madryt, a Barcelona na Osasunę. Jeśli obaj gigancie uporają się ze swoimi rywalami, w ćwierćfinale będziemy świadkami kolejnych dwóch 'El Clasico'.