Puchar Króla. Ponferradina przegrywa z Realem po słabym meczu

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
48
Real Madryt najtańszym z możliwych sposobów pokonuje Ponferradinę w 1/16 Puchar Króla. Pierwszego gola zdobył jeszcze przed przerwą Jose Callejon, drugiego, w 74. minucie Cristiano Ronaldo. Ponferradino stworzyło sobie kilka okazji na wyrównanie, nie potrafiło ich jednak wykorzystać, długimi fragmentami grało jednak z Realem jak równy z równym, Królewskim nie chciało się bowiem wkładać zbyt wielkiej energii w mecz pucharowy.
Inny zespół trzeciej ligi - Cadiz - stawił zacięty opór Valencii i zremisował 0:0. Barcelona, która przebywa obecnie w Japonii na Klubowych Mistrzostwach Świata rozegrała swój mecz w 1/16 Pucharu Króla z drużyną Hospitalet rozegrała 9 grudnia i zwyciężyła 1:0.

93. min. Koniec!

89. min. Kibice Ponferradiny śpiewają chóralnie pocieszając swoich piłkarzy, którzy przegrywają z obrońcami trofeum, mogą jednak przegrywać z podniesionymi czołami.

86. min. I kolejna! Piłkarzom Ponferradiny coraz łatwiej przychodzi przedzieranie się w pole karne Realu.

84. min. Okazja dla Ponferradiny, jednak szybszy Marcelo.

82. min. Real znów zamyka gospodarzy w ich polu karnym.

81. min. Rzut wolny dla Ponferradiny. Niecelnie nad dwuosobowym murem.

79. min. Młody Jese, wychowanek Realu, zmienia Crisitiano Ronaldo

75. min. Chwilę potem kolejna, ale tylko rzut rożny dla Realu. Gonzalo Higuain na spalonym.

74. min. Gooool! Cristiano Ronaldo! Wspaniała indywidualna akcja Portugalczyka.

74. min. Altintop w pole karne ale Cristiano Ronaldo tuż obok słupka.

72. min. Izaias i okazja dla Ponferradiny!

69. min. Zamieszanie w polu karnym, gracze Realu wymienili chyba z setkę małych podań, przedryblowali wszystkich obrońców i siebie nawzajem al gola nie ma! Co więcej - jedt druga żółta, a w efekcie czerwona dla Raula Albiola.

66. min. Przepychanki pomiędzy Samuelem a Cristiano Ronaldo.

63. min. Real atakuje ale powoli i bez przekonania. Atak pozycyjny kończy się wysoką piłką Khediry do Ronaldo, który był na spalonym.

62. min. Mayor zmienia Yuriego i ma pierwszą okazję bramkową.

61. min. Ronaldo do Kaki, ten do Callejona, a ten prosto w bramkarza Ponferradiny.

60. min. Real konstruuje kolejny atak pozycyjny.

59. min. Kolejny faul na Callejonie. Tym razem Sergio Rdriguez obejrzał za to żółty kartonik.

57. min. Rzut wolny dla Realu. Cristiano Ronaldo prosto w mur.

55. min. Callejon faulowany.

53. min. Ponferradina odkryła, że sposobem na Real mogą być długie przerzuty i górne piłki i po raz kolejny próbowała strzału daleko zza pola karnego.

51. min. Okazja dla Ponferradiny!

50. min. Kolejna centra w pole karne Realu, jednak nie domknięta przez Yuriego. Kontra Realu. Sekwencja zwodów Kaki, Marcelo się potknął ale i tak zdołał odegrać do Ronaldo. Akcję zakończył niecelny strzał Callejona.

49. min. Kolejny rzut rożny dla Ponferradiny, tym razem dośrodkowanie zamienione na strzał prosto w bramkarza.

48. min. Rzut rożny dla Ponferradiny. Niedokładna wrzutka w pole karne i piłkę przejmują Królewscy. Konstruują akcję długimi podaniami po ziemi, ale tajemniczym sposobem lądują pod własną bramką.

46. min. Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy Real wygrywa do przerwy z trzecioligową Ponferradiną 1:0, trudno jednak powiedzieć, by absolutnie dominował rywala. Gospodarze mieli swoje okazje, klkukrotnie niwelowali też różnicę dwóch klas rozgrywkowych ładnymi zagraniami, jednak pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem i upłynęła w dość sennej atmosferze. Zawodnicy Realu mają też poważne problemy z grząskim boiskiem, mecz toczy się bowiem w strugach ulewnego deszczu.

44. min. Wrzutka z autu Ponferradiny, kilka kółeczek Borjy i Sancheza, ale to Real znów ma piłkę.

40. min. Real pozwala rywalom na spokojne rozgrywanie piłki, jakby wiedział, że wszystkie ich akcje skończą się albo nieporozumieniem, albo nieudolnością pod polem karnym.

38. min. Higuain! Ale znów misterne zwody Królewskich przegrywają z grząskością trzecioligowego boiska.

37. min. Kolejna próba ataku ze strony Realu, ale zablokowana - szansa na kontrę dla Ponferradiny - Borja Valle w pole karne, jednak nie było tam zupełnie nikogo, kto kontynuowałby akcję.

35. min. Callejon do Marcelo, ten jednak zakopał się w grząskim boisku.

33. min. Rzut rożny, doskonała centra na głowe Varany, piłka nie znajduje jednak drogi do bramki. Ale tempo meczu nieco przyspieszyło, jakby zdobyta bramka otrzeźwiła Real. Ponferradina również próbuje znaleźć swoje szanse na wyrównanie.

31. min. Kolejna akcja Realu lewą stroną, ale Kaka za daleko wypuścił sobie piłkę. Chwilę później Callejon zablokowany przez stopera Ponferradiny.

29. min. Goool! Callejon! Rzut wolny zza pola karnego - Callejon nabiegł i trafił piłkę po koźle.

28. min. Rzęsisty deszcz pada nad stadionem Ponferradiny, a Yuri czaruje kolejną sztuczką techniczną.

27. min. Daleki strzał na bramkę Realu. Daleki i bardzo niecelny.

27. min. Prawie pół godziny przeciętnego spotkania i kilka zmarnowanych okazji bramkowych nie jest jednak w stanie wytrącić Jose Mourinho ze stoickiego spokoju.

24. min. Callejon do Ronaldo ale ten nie zdążył do piłki, która skozłowała wzdłuż linii bramkowej.

24. min. Cristiano Ronaldo przedryblował dwóch obrońców po czym strzelił na krótszy słupek przed którym wyrósł jednak bramkarz Ponferradiny. Wciąż bez goli.

22. min. Prosta strata w środku pola i Gonzalo Higuain mógł strzelić otwierającego gola, był jednak na spalonym.

19. min. Mecz nie toczy się w przesadnie porywającym tempie - od kilku minut zawodnicy obu drużyn skupieni są w okolicach koła środkowego. Yuriemu udało się sprowokować Cristiano Ronaldo do faulu.

17. min. Gospodarze nękają Real upartymi wrzutkami w pole karne, ale baz rezultatu. Goście odcinają się kontrami, które nie stwarzają jednak większego zagrożenia pod bramką Quintaty.

14. min. Atakuje Real, Kaka szarżuje skrzydłem, ale jego próba ni to strzału, ni to dośrodkowania kończy się w rękach bramkarza gospodarzy. chwilę później znów lewą stroną szarżuje Real, ale po raz kolejny nieskutecznie - tym razem zatrzymani przed polem karnym przez obrońców Ponferradiny. Żółta kartka dla Albiola.

8. min. Rzut rożny dla Ponferradiny - napastnik Ponferradiny - Brazylijczyk Yuri złożył się do przewrotki, ale nie udało mu się w ten sposób zdobyć najważniejszego gola w karierze.

6. min. Ponferradina również próbuje swoich siła w ataku pozycyjnym i jest nawet bliska zdobycia bramki, od utraty której ratuje Królewskich Nuri Sahin.

3. min. Real Madryt atakuje bramkę Ponferradiny, ale nierówna trawa utrudnia Cristiano Ronaldo jego błyskotliwe dryblingi. Gospodarze próbują kontrować, ale bez powodzenia.