Terminarz
Od?wie?
33
Zobacz wysoką wygraną Realu na Zczuba.tv »

Przed meczem dla nikogo nie było tajemnicą, że faworytem jest Real Madyrt. Nikt jednak nie spodziewał się, że ósma w tabeli Osasuna przegra tak wysoko.

Real ruszył do ataku od samego początku. Na pierwszą bramkę dla "Królewskich" trzeba było jednak czekać aż do 23. minuty. Wynik otworzył Ronaldo. Di Maria wrzucił miękko piłkę w pole karne, a Portugalczyk jakby od niechcenia uderzył głową.

Bramka wyrównująca padła w kontrowersyjnych okolicznościach. Jeden z piłkarzy Osasuny został sfaulowany tuż przed polem karnym. Niemal cała defensywa Realu pobiegła do sędziego, aby przedyskutować tę sytuację. Goście wykorzystali chwilę nieuwagi, Ibrahima "założył sito" Casillasowi, arbiter uznał gola.

Kolejne minuty aż do końca spotkania, to popis gry "Królewskich". Do przerwy dwie bramki dołożyli Pepe i Higuain. Podawał Angel Di Maria.

W drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze gospodarzy. 10 minut między 53. a 63. będzie śniło się piłkarzom Osasuny po nocach. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Satrustegui za faul na Oezilu. Chwilę później Ronaldo wyegzekwował rzut karny, podyktowany za przewinienie na Niemcu. Nie minęły trzy minuty, a Andres Fernandez wyciągał piłkę z siatki po raz drugi po uderzeniu Ronaldo. Gości dobił Benzema. Francuz na 9 minut przed końcem spotkania dołożył jeszcze jedno trafienie.

Na początku pierwszej połowy urazu uda nabawił się Di Maria. Argentyńczyk opuścił boisko na noszach.

Real Madryt dzięki trzem punktom zdobytym w niedzielę u siebie umocnił się na pozycji lidera i niezależnie od wyniku meczu drugiej w tabeli Barcelony, pozostanie na 1. miejscu.

II połowa:

90. min. Równo z upływem 90. minuty sędzia kończy spotkanie.

85. min. Real wciąż w natarciu, ale Osasuna broni się przed ósmą bramką wszystkimi siłami. Skutecznie.

81. min. GOOOLLL!!!!!! Benzema!!!!! Strata obrońców, Callejon podaje do Benzemy między dwóch defensorów, a ten uderza piłkę lewą nogą w prawy róg bramki! 7:1!!!!

72. min. Real mimo że wygrywa bardzo wysoko, wcale nie prowadzi spokojnej defensywnej gry, aby utrzymać wynik. "Królewscy" przeprowadzają akcje za akcją, wręcz ośmieszając obronę Osasuny.

69. min. Callejon podaje do Benzemy, Francuz wpada w pole karne, zwodzi obrońców i strzela. ale w boczną siatkę!

68. min. Zmiana. Callejon wchodzi za Oezila!

63. min. GOLLLL!!!!! Real króluje na murawie!!!! Benzema!!!! Dośrodkowanie do Francuza, ten ma tyle miejsca w polu karnym, że spokojnie przyjmuje piłkę i pokonuje bramkarza!!

58. min. RONADLO!!!!!! Podanie Arbeloi do Portuglaczyka, a ten głową zdobywa trzecią dzisiaj bramkę!!!

55. min. GOLLLLL!!!!!! Ronaldo!!!! Portugalczyk egzekwuje rzut karny!! 4:1!!!

53. min. Oezil pada w polu karnym Osasuny, Satrustegui dostaje drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną i opuszcza boisko. Rzut karny dla Realu

52. min. Osasuna!!!! Ależ blisko, Ibrahima prawą stroną, na wysokości pola karnego dośrodkowuje do Nino, a ten trafia w boczną siatkę tuż za spojeniem!

49. min. Di Maria na noszach opuszcza boisko, zastępuje go Benzema.

47. min. Na murawie leży Di Maria. Argentyńczyk chwyta się za udo, czyżby naciągnął mięsień?

46. min. Gwizdek sędziego! Zaczynamy drugą połowę!

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Real dominuje i po trafieniach Ronaldo, Pepe i Higuaina, prowadzi 3:1. Dla Osasuny bramkę strzelił Ibrahima.

44. min. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

40. min. HIGUAIN!!!!!! Di Maria no look pass do Higuaina, ten mija obrońcę i uderza w prawy, górny róg!! 3:1 !!!!

33. min. BRAMKA!!!! Pepe!!!! Obrońca Realu po dośrodkowaniu Di Marii uderza głową!! Piłka po przekątnej wpada do bramki!

32. min. Żółta kartka dla Satrústegui. Napastnik Osasuny faulował Pepe.

31. min. GOLLLL!!!! Osasuna!!!!! Ibrahima założył "sito" Casillasowi!! Sędzia podyktował rzut wolny tuż za polem karnym, wszyscy obrońcy podbiegli do niego, żeby wyjaśnić sytuację, a w piłkarze Osasuny wykorzystali chwilę nieuwagi defensywy "Królewskich", szybko rozegrali stały fragment gry i zdobyli bramkę!

27. min. Osasuna atakuje lewą stroną. Potężne uderzenie z 20 metrów Javada Nekounama. Piłka przelatuje obok bramki

23. min. GOL!!!! Ronaldo!!!!! Zdobywca złotego buta pokonuje głową Fernandeza!!! Wrzutka w pole karne Di Marii i Cristiano Ronaldo podbija piłkę głową, bramkarz bez szans!

21. min. Błąd obrońcy Osasuny, który zgrywa piłkę głową pod nogi Higuana. Argentyńczyk przerzuca na lewą stronę do Ronaldo. Portuglaczyk tańczy z piłką i oddaje strzał lewą nogą. Kozłującą futbolówkę wybija bramkarz gości.

19. min. Ronaldo z lewej strony pola karnego zwodzi obrońcę, po czym zagrywa do Di Marii. Piłka spada wprost na nogi, Argentyńczyk nie trafia jedna czysto i Andrés Fernández bez żadnego problemu broni.

17. min. Rzut rożny dla Osasuny, faulowany Pepe i rzut wolny dla Realu. Wykonuje Casillas.

9. min. Pierwsza okazja, aby objąć prowadzenie dla Realu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka trafia do Ramosa, ten głową zgrywa do Mesuta Özila, a Niemiec końcem palców dotyka piłki. Bramkarz Osasuny bez problemu łapie futbolówkę.

2. min. Gospodarze od razu rzucili się do ataku Zamknęli na połowie Osasunę. Defensorzy gości wybijają piłkę za piłką z przedpola!

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:
Pierwszy raz w historii Real Madryt zagra tak wcześnie na swoim stadionie. Godzina rozpoczęcia meczu została podyktowana powodami marketingowymi. To ukłon w stronę azjatyckich fanów "Królewskich". Kibice pochodzący z największego kontynentu na świecie dzięki temu będą mogli obejrzeć mecz w prime time. Madrytczykom tak "wczesna" godzina nie przeszkadza, trybuny na Santiago Bernabeu pełne.