Terminarz
Od?wie?
50
Zobacz bramki z meczu Valencia - Barcelona na Z Czuba.tv »

Pablo Hernandeza. Barca wyrównała dopiero w ostatnim kwadransie, gdy Cesc Fabregas wykorzystał piękne podanie Messiego, który zaliczył w tym meczu dwie asysty.

Obie drużyny miały swoje okazje na trzeciego gola. Świetną szansę jeszcze przy stanie 2:1 zmarnował Roberto Soldado, a w 89. minucie David Villa trafił wprost w bramkarza w sytuacji sam na sam.

Remis Barcelony oznacza, że mistrzowie Hiszpanii mają po czterech meczach o jeden punkt więcej od Realu Madryt, który nie zdołał pokonać Racingu.

90. min. +4 Pół minuty do końca doliczonego czasu gry, ale sędzia kończy mecz. Messiemu nie spodobała się ta decyzja.

90. min. +2 Czerwona kartka dla Jordi Alby z Valencii, niestety nie uchwyciły tego kamery.

90. min. +1 Kolejne piękne podanie Messiego między obrońców, ale tym razem Villa na spalonym. Sędzia doliczył cztery minuty.

89. min. Villa marnuje piłkę meczową! Messi fenomenalnie grał ciałem w asyście trzech obrońców i nagle zagrał do Villi, który był sam na sam z Guaitą. Były gracz Valencii fatalnie spudłował. To była sytuacja, która mogła kosztować Barcę dwa punkty!

88. min. Teraz kartka dla Mascherano, który ostro zaatakował rywala wślizgiem.

87. min. Żółta kartka dla Jonasa za faul na Busquetsie w środku pola.

85. min. Guardiola żąda od swoich podopiecznych przejścia do ataku, ale niezbyt im to wychodzi. Valencia nie dała się stłamsić i dobrze trzyma wynik.

82. min. Valencia zdołała zepchnąć Barcelonę na jej połowę, wciąż ma stałe fragmenty gry.

78. min. To czwarty gol Fabregasa w jego czwartym występie dla Barcelony...

77. min. Messi przerzucił piłkę nad obrońcami i ustawił Fabregasa w sytuacji sam na sam, a ten spokojnie strzelił w róg bramki Guaity.

77. min. Co nie wyszło Messiemu, wyszło Fabregasowi! 2:2!

75. min. Messi marnuje sytuację sam na sam! Zagapiła się obrona Valencii, Messi otrzymał podanie ze środka pola i stanął oko w oko z Guaitą. Argentyńczyk próbował minąć bramkarza, nie za bardzo mu to wyszło, a na dodatek zdążył wrócić się jeden z obrońców. Takie okazje trzeba wykorzystywać, jeśli chce się wywieźć punkty z Mestalla.

73. min. Valencia przetrwała napór i gra wróciła do porządku. Barca nie za bardzo wie, jak zabrać się za dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy i nie narazić się w tym czasie na groźne kontrataki.

69. min. Zmiana w Valencii, Jonas zmienia Canalesa.

68. min. Potężny strzał Mascherano z dystansu i piłka odbija się od poprzeczki! Barcelona podchodzi coraz bliżej bramki gospodarzy.

63. min. Thiago Alcantara za Puyola! Pep Guardiola wytacza najcięższe działa, to jego ostatnia zmiana w tym meczu.

59. min. Valencia utrzymuje koncentrację i wciąż świetnie się broni. David Villa złapany na spalonym.

58. min. I druga zmiana Pepa Guardioli: Adriano wszedł za Keitę.

57. min. David Villa zmienia Pedro, kibice witają go brawami.

56. min. Barca nie przypomina tej drużyny z ostatnich sezonów. Nie potrafi zdominować środka pola i wymieniać podań przez długie minuty, nie odzyskuje piłki tak szybko, jak ma to w zwyczaju.

52. min. Znowu zapachniało golem dla Valencii! Kiepska postawa Abidala na lewej obronie mogła być bardzo kosztowna. Barcelona miała szczęście, bo Sergio Canales minimalnie minął się z dośrodkowaniem. Gdyby Canales trafił w tempo Valdes nie miałby szans.

48. min. Przy linii bocznej rozgrzewa się były zawodnik Valencii, David Villa.

47. min. Kiepski strzał Evera Benegi przelatuje obok bramki Valdesa.

46. min. Sędzia rozpoczął drugą połowę spotkania.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy, Barca w opałach!

44. min. Barcelona ma ogromne problemy na prawej stronie obrony. To stamtąd rozpoczynały się obie akcje bramkowe Valencii i ta, po której na 3:1 powinien podwyższyć Soldado.

42. min. Valencia mogła prowadzić już 3:1! Gospodarze dośrodkowali z lewej strony boiska, a piłka trafiła do Soldado, który sunął wślizgiem na pustą bramkę. Napastnik Valencii cudem przestrzelił!

38. min. Albelda zwija się z bólu po tym, jak wpadł na Fabregasa. Powtórki pokazują też rękę Puyola w polu karnym, ale sytuacja jest sporna - obrońca Barcy trzymał rękę bardzo blisko ciała.

35. min. Ciężko ma Barcelona na Mestalla, Valencia świetnie się broni i wyprowadza groźne kontry.

32. min. Gra toczy się teraz w środku pola, jest bardzo rwana.

28. min. Przez chwilę wydawało się, że Barcelona drugi raz wyrówna, ale Alves był na spalonym.

24. min. Fatalnie zaspała obrona Barcelony, w polu karnym był tylko jeden zawodnik! Abidal znów popełnił błąd - nie trafił w piłkę, która trafiła do Pablo Hernandeza, a ten tylko wykonał egzekucję.

23. min. Pablo Hernandez, 2:1!

20. min. Messi w fantastyczny sposób przyjął piłkę na klatkę, ale strzał nie był już tak dobry.

17. min. Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Valencii. Messi wypuścił sobie piłkę i został podcięty, ale sędzia puścił grę. Powtórki pokazały, że raczej był faul.

14. min. Piękna asysta Messiego - Argentyńczyk minął dryblingiem dwóch, trzech rywali i podał między obrońców - i precyzyjne wykończenie Pedro z ostrego kąta w sytuacji sam na sam.

14. min. Odpowiedź Barcelony! 1:1!

13. min. Samobój Abidala! Obrońca Barcy przeciął dośrodkowanie i trafił do własnej bramki, kompletnie zaskakując Valdesa, który chciał złapać piłkę.

12. min. Gol dla Valencii!

11. min. Gospodarze domagają się rzutu karnego za faul podczas walki o górną piłkę, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

8. min. Kolejna akcja Pedro. Piłkarz Barcelony przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, ale piłkę złapał Guaita.

5. min. Pierwsza szansa Barcelony, ale kąt, z którego strzelał Pedro był zbyt ostry.

3. min. Barcelonie nie udało się od początku zdominować spotkania, gra jest wyrównana.

1. min. Początek meczu.

Na trybunach m.in. Rafa Benitez. Trybuny gorąco powitały byłego trenera Valencii, kibice wnieśli specjalnie zadedykowaną flagę.

Barcelona też ma dobry powód, żeby wygrać - Real Madryt znów nie zdołał wygrać, więc zwycięstwo dałoby Barcelonie 4-puntkową przewagę nad głównym rywalem do mistrzostwa.