Komentarze
Terminarz
Od?wie?
85
Katalończycy zagrali bezwzględnie. Świetny mecz zagrał Thiago Alcantara, a swoje pierwsze ligowe gole strzelili nowi piłkarze Barcelony, Cesc Fabregas i Alexis Sanchez. Villarreal nie miał nic do powiedzenia, został całkowicie stłamszony. Barca nie jest liderem, bo zabrakło jej jednego gola - dzień wcześniej Real Madryt wygrał z Saragossą 6:0.

90. min. +1 Koniec meczu.

90. min. Villa na spalonym, a przez chwilę wydawało się, że Barca może strzelić szóstego gola.

88. min. Żółta kartka dla Marcheny za zagranie ręką.

88. min. Posiadanie piłki: Barcelona 71%, Villarreal 29%.

87. min. Małe zamieszanie w polu karnym Barcelony zakończone przez Abidala, który wybił piłkę.

86. min. Teraz to Mascherano faulował, Villarreal ma szansę na honorowego gola.

84. min. Żółta kartka dla Wakaso, który brzydko sfaulował Mascherano.

83. min. Villarreal z utęsknieniem czeka na ostatni gwizdek, Barca też nie gra już ze stuprocentowym zaangażowaniem.

80. min. Kolejna akcja Barcelony, ale Villa nie trafił w bramkę.

77. min. Diego Lopez minął się z dośrodkowaniem, ale strzał Sancheza przeleciał nad bramką.

76. min. Barcelonie brakuje jednego gola, by zostać liderem ex aequo z Realem Madryt.

74. min. 5:0! Messi wykorzystuje podanie Thiago strzelając z najbliższej odległości. Świetna asysta.

72. min. W strzałach 16-2 dla Barcelony.

71. min. Ostatnia zmiana Barcy: schodzi Fabregas, wchodzi 21-letni Jonathan Dos Santos.

70. min. Mocny strzał Messiego, ale piłka leciała wprost w bramkarza.

67. min. Pedro musi opuścić boisko, wchodzi David Villa.

66. min. Pedro zwija się z bólu, Zapata zahaczył go wybijając piłkę.

65. min. Ładna akcja dwójkowa Thiago i Pedro zakończona faulem napastnika Barcelony, który chciał przejąć piłkę po zbyt mocnym podaniu kolegi.

63. min. Dobra okazja Barcelony, ale Fabregas podawał zamiast strzelać.

62. min. Rzut rożny dla Barcelony, to już dziesiąty w tym meczu.

60. min. Pedro wbiegł w pole karne, ale jego strzał nie stanowił problemu dla Diego Lopeza.

58. min. Villarreal przejął piłkę, ale wymiana kilku podań jest praktycznie niemożliwa.

56. min. Zmiana w Villarreal - Senna wchodzi za Nilmara. W Barcelonie Xavi zastępuje Iniestę.

55. min. Ładne podanie Messiego do Iniesty, ale ładnie przeczytał to Diego Lopez, który złapał piłkę.

54. min. Goście kompletnie zdezorientowani, Barca spokojnie rozgrywa piłkę i szuka kolejnych bramek.

53. min. To jego setny gol na Camp Nou! Asysta Iniesty, Messi minął bramkarza i strzelił gola. Przed meczem wydawało się, że Barca nie ma szans na pozycję lidera, bo Real wygrał aż 6:0. Teraz jest to możliwe.

52. min. Pogrom! Messi i jest już 4:0.

50. min. Camunas zmienia Borję Valero.

49. min. Ciesząc się z gola Sanchez zdjął koszulkę, więc sędzia ukarał go żółtą kartką.

48. min. Ależ początek Barcelony. Sanchez wyszedł sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce.

47. min. 3:0, Alexis Sanchez! Fenomenalna asysta Thiago Alcantary.

46. min. Rusza druga połowa. W międzyczasie okazało się, że strzał Rossiego w poprzeczkę został oddany ze spalonego, więc nie uwzględniono go w statystykach.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Villarreal miał pecha, bo mógł wyrównać na 1:1, ale Barcelona zasłużenie prowadzi.

45. min. +1 Perfekcyjne podanie Messiego, Fabregas wbiegł między obrońców, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki.

45. min. 2:0, gol Fabregasa!

45. min. Dobra interwencja Zapaty, który wybił piłkę sprzed nóg Pedro.

45. min. Nieudana wrzutka Fabregasa, ale Barcelona utrzymała się przy piłce.

44. min. A teraz dziewiąty.

44. min. Ósmy rzut rożny dla Barcelony. Villarreal nie miał jeszcze żadnego.

43. min. Tempo gry spadło, piłkarze Villarreal wciąż rozpamiętują pewnie niewykorzystaną okazję na 1:1.

41. min. Mocny strzał Iniesty zza pola karnego został zablokowany.

40. min. Powtórki pokazują, że nie było gola.

38. min. Mogło być 1:1! Valdes musnął piłkę po strzale Rossiego, ta odbiła się od poprzeczki i spadła na linię bramkową. Wielki pech drużyny gości.

36. min. Messi minął dwóch rywali, ale jego podanie zostało zablokowane.

35. min. Borja Valero trafia z rzutu wolnego w mur.

34. min. Żółta kartka dla Fabregasa, który kłócił się z arbitrem przy ustawianiu muru.

33. min. Kolejne wejście Mascherano, tym razem nieczyste. Argentyńczyk ukarany żółtą kartką.

32. min. Złe podanie Thiago i przejęcie Villarreal, ale akcję gości przerwał Mascherano.

31. min. Posiadanie piłki: 67% Barcelona, 33% Villarreal.

30. min. Piękny przerzut Iniesty do Fabregasa, ale obrońcy wypchnęli byłego gracza Arsenalu z pola karnego.

30. min. Bruno wraca na boisko.

29. min. Bruno zszedł za linię boczną, ma problem z udem.

28. min. Barca dalej gra swoje - rzut rożny po zablokowanym uderzeniu Fabregasa.

27. min. Odpowiedź gości! Rossi trafia w boczną siatkę, obrona Barcy trochę się zagapiła.

26. min. Młody pomocnik długo holował piłkę, wszyscy czekali, aż komuś ją odda, ale postanowił strzelić. Diego Lopez był bez szans, Thiago trafił w sam róg bramki ładnym, technicznym strzałem.

25. min. Gol dla Barcelony! Thiago!

24. min. Kontra Villarreal, ale Borja Valero traci piłkę.

24. min. Barca postawiła pressing tak wysoko, że jeden z obrońców nabił Messiego, a piłka minęła bramkę o kilka metrów.

23. min. Gonzalo Rodriguez w ostatniej chwili wybija piłkę spod nosa Fabregasa, który miałby świetną okazję na gola.

22. min. Brzydki faul na Messim, goście robią się niecierpliwi.

21. min. Żółta kartka dla Zapaty za celowe zagranie ręką.

20. min. Podanie Fabregasa prawie trafiło do Iniesty, który znajdowałby się w sytuacji sam na sam. Villarreal znów stanowi tło dla gospodarzy.

19. min. Messi strzela z rzutu wolnego, ale dystans był tak duży, że bramkarz gości spokojnie przemieścił się tam, gdzie leciała piłka.

18. min. Busquets trafia w poprzeczkę! Strzelał głową po dośrodkowaniu z kornera.

17. min. Lopez broni strzał Messiego z ostrego kąta, rzut rożny dla Barcelony.

16. min. Spotkanie się wyrównało, dobry pressing gości.

15. min. Rossi zbyt długo trzymał piłkę i Villarreal musi zaczynać akcję od własnej bramki.

14. min. Pierwsza konkretna akcja Villarreal. Goście zdołali zepchnąć Barcelonę na jej połowę.

13. min. Messi mógł zdobyć bramkę, ale Diego Lopez wybił piłkę znad jego głowy.

12. min. Na razie mecz nie porywa. Villarreal biega za piłką, a Barca kiepsko radzi sobie z dobrze ustawioną defensywą gości.

11. min. Świetny pomysł Thiago, ale jeden z obrońców zablokował jego prostopadłe podanie.

11. min. Zbyt mocne podanie Mascherano do Sancheza, ale chwilę później Barca znów przejmuje piłkę.

10. min. Fabregas wdarł się w pole karne, ale został zablokowany. Kolejny korner.

9. min. Villarreal dalej ma problemy z wymianą dwóch-trzech podań na połowie Barcelony. Jednak Barca też ma problem - jest zbyt niedokładna pod bramką rywala.

8. min. Błąd Diego Lopeza, który bez powodu wypuścił piłkę z rąk. Na jego szczęście Busquets nie mógł strzelać na bramkę, bo kąt był zbyt ostry.

7. min. Teraz strzelał Iniesta. Jego strzał został zablokowany, będzie rzut rożny.

6. min. Messi znalazł Sancheza, który oddał pierwszy strzał w tym meczu. Bramkarz gości nie miał problemów z obroną.

5. min. Gospodarze nie forsują tempa. Zaczęli w swoim stylu, ale spokojnie.

4. min. Niecelne podanie Pedro, a chwilę później pierwszy faul w meczu. Villarreal wdarł się na połowę Barcy, ale tylko na chwilę. Od bramki rozpocznie Valdes.

3. min. Barcelona rozpoczęła oczywiście od wysokiego pressingu, Villarreal nie wychodzi z własnej połowy.

2. min. Dopiero teraz widać, jakie ustawienie wymyślił Guardiola. Z tyłu gra tylko trzech obrońców, przed którymi ustawiony jest Keita. Pedro, Messi i Alexis są ustawieni z przodu.

1. min. Początek meczu.

W drugiej kolejce, która otworzyła nowy sezon Primera Division (pierwsza została odwołana) Real Madryt pokonał Saragossę 6:0. Barcelonie będzie bardzo ciężko wskoczyć na fotel lidera.

Swój debiut w Primera Division zaliczy Cesc Fabregas. To żadne zaskoczenie - więcej emocji budzi skład ułożony przez Pepa Guardiolę. Jedynym nominalnym obrońcą jest Eric Abidal! W ten sposób Guardiola uporał się z zawieszeniem Alvesa i urazami Gerarda Pique, Carlesa Puyola, Adriano oraz Maxwella.