Primera Division. Real gromi 6:0 Saragossę

Terminarz
Od?wie?
39
Po meczu:

Pierwszą bramkę w tym sezonie Real zdobył w 24. minucie. Świetne podanie Mesuta Oezila wykorzystał Cristiano Ronaldo, który pokonał w sytuacji sam na sam Roberto. Cztery minuty później było już 0:2. Niepilnowany w polu karnym Marcelo dostał piłkę od Sergio Ramosa i umieścił ją w siatce.

Na 3:0 w 64. minucie podwyższył strzałem z dystansu Xabi Alonso. W 71. minucie Królewscy przeprowadzili kontrę po której padł kolejny gol. Podanie Di Marii wykorzystał Ronaldo. W 82. minucie piątą bramkę w tym meczu strzelił rezerwowy Kaka, który trafił w samo okienko. Trzy minuty przed końcem hat-tricka skompletował Ronaldo. Portugalczyk po raz drugi strzelił do pustej siatki, tym razem po podaniu Kaki.

90. min. Sędzia przedłuża spotkanie o minutę.

89. min. Callejon sam na sam z Roberto! Górą bramkarz gospodarzy.

87. min. 0:6! Znowu dobre rozegranie Coentrao, który wypuszcza na prawe skrzydło Kakę. Brazylijczyk podaje do środka do Ronaldo, któremu pozostaje tylko dostawić stopę i trafić do pustej bramki.

82. min. 0:5! Coentrao do Marcelo, ten z pierwszej piłki do Kaki. Brazylijczyk zmylił jednego z rywali, wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony.

79. min. Marcelo pobiegł lewym skrzydłem, zagrał do środka do Coentrao, a ten świetnie wystawił piłkę Callejonowi, którego w ostatniej chwili zablokował Da Silva.

77. min. Zamieszanie w polu karnym Saragossy. Do "szesnastki" wpadł Ronaldo, jego strzał zablokowany, piłka trafia jeszcze do Oezila, ale reprezentant Niemiec przenosi futbolówkę ponad poprzeczkę.

76. min. Z boiska schodzi Benzema. W jego miejsce Higuain.

71. min. 0:4! Doskonała kontra Realu. Ronaldo przed polem karnym podaje do Benzemy, ten na prawo do Di Marii, który płasko zagrywa w pole karne i Ronaldo trafia do pustej siatki.

67. min. Rzut rożny dla Realu, do piłki najwyżej wyskoczył Ronaldo, ale nie trafił w bramkę.

64. min. 0:3! Zamieszanie w polu karnym Saragossy po akcji Oezila, piłka wybita przed pole karne, dobiegł do niej Xabi Alonso i z pierwszej piłki, po ziemi z 35 metrów umieszcza ją obok lewego słupka bramki.

61. min. Znowu strzela Ronaldo z 17 metrów. Lekko, po ziemi i bramkarz nie miał żadnych problemów z obroną tego uderzenia.

57. min. Marcelo niepilnowany w polu karnym uderza potężnie, ale trafia w Meirę.

54. min. Błąd Da Silvy i Benzema wychodzi sam na sam, broni Roberto!

52. min. Ależ Di Maria pudłuje! Ronaldo uderzył z 20 metrów, bramkarz wypuścił piłkę przed siebie, a Di Maria nie trafił w światło bramki z 7 metrów.

49. min. Ronaldo mógł podawać, ale zdecydował się na uderzenie z dystansu. Niecelne uderzenie Portugalczyka.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Rzut wolny dla Saragossy, do piłki dochodzi Da Silva, ale uderza niecelnie. Sędzia i tak po chwili odgwizduje faul atakującego.

42. min. Benzema w polu karnym uderza z woleja jakieś 40 metrów nad bramką...

39. min. Ronaldo potężnie uderza po ziemi z 25 metrów. Roberto wybija na rzut rożny.

36. min. Dwójkowa akcja Ronaldo z Benzemą zakończona płaskim strzałem tego drugiego. Piłka trafia w boczną siatkę.

32. min. Marcelo dograł w pole karne do Ronaldo, ten czubkiem buta zdołał uderzyć, ale broni Roberto.

28. min. 0:2! Ramos dośrodkowuje do Marcelo, a ten spokojnie trafia do siatki.

24. min. 0:1! Oezil świetnie prostopadle podał do Ronaldo, Portugalczyk bez problemu w sytuacji sam na sam pokonał Roberto.

22. min. Ronaldo uderza z rzutu wolnego, Roberto broni na raty.

21. min. Meira ukarany żółtą kartką po faulu na Ronaldo.

18. min. Benzema w polu karnym ładnie podał do Ronaldo, ale dokładnie pilnowany Portugalczyk nie był w stanie oddać celnego strzału.

16. min. Oezil podaje do Benzemy, Francuz decyduje się na uderzenie, Roberto paruje piłkę na rzut rożny.

15. min. Coentrao nieudanie dośrodkował. Piłka w rękach Roberto.

13. min. Di Maria uderza z dystansu. Bardzo niecelny strzał Argentyńczyka.

12. min. Ramos fauluje w narożniku Lafitę. Rzut wolny. Z dośrodkowania nic nie wynika.

9. min. Carvalho świetnie podaje do Oezila. Niemiec wychodzi sam na sam, ale jego strzał broni Roberto.

8. min. Uche w polu karnym Realu, jego strzał zablokowany przez Marcelo.

6. min. Ronaldo próbuje dośrodkować do Benzemy, ale piłka wylatuje za linię końcową.

3. min. Uche wychodził sam na sam, ale sędzia odgwizduje spalonego. Słuszna decyzja arbitra.

1. min. Początek meczu!

Przed meczem:

Po przełożonej pierwszej kolejce, ten meczu jest dla obu zespołów pierwszym w tym sezonie Primera Division. Real Madryt zdążył jednak zagrać dwumecz z FC Barceloną o Superpuchar Hiszpanii, którzy ostatecznie przegrał.