Bundesliga. Mistrzowska Borussia gorsza od Werderu

Terminarz
Od?wie?
26
Zobacz porażkę Borussii na Zczuba.tv  »

Borussia Dortmund, która już przed tym meczem zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec, przegrała z Werderem Brema. Gospodarze podeszli do meczu ambicjonalnie, grali dużo lepiej niż podopieczni Jurgena Kloppa i to oni stwarzali sytuacje bramkowe.

Już w 6. minucie piłkę z siatki wyciągał po strzale Silvestre Weidenfeller. Futbolówka w trakcie zamieszania w polu karnym trafiła pod nogi Francuza, a ten silnym strzałem po ziemi dał prowadzenie Werderowi. W 64. minucie na wynik spotkania ustalił Pizarro.

W składzie Borussii od pierwszych minut spotkania grali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy na boisko wszedł Kuba Błaszczykowski.

90. min. +3 Ostatnia szansa Borussii. Błaszczykowski uderza z bliska, ale bramkarz gospodarzy przytomnie wybija piłkę. Ta trafia pod nogi Piszczka. Polak popchnięty przez Trinksa pada w polu karnym rywali. Sędzia jednak nie dopatrzył się w tym zagraniu faulu. Koniec meczu.

90. min. +1 Dośrodkowanie z rzutu rożnego Da Silvy. Głową strzelał Hummels. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

87. min. Kolejna zmiana w składzie gospodarzy. Schodzi Wesley. Zmienia go Stevanovic

81. min. Indywidualna akcja Piszczka. Polak przebiegł 20 metrów z piłką, minął obrońców i oddał mocny strzał po ziemi. Futbolówka minęła słupek bramki o kilka centymetrów.

77. min. W drużynie gospodarzy zszedł Marin, za niego na boisku pojawił się Trinks

74. min. Po szybkiej interwencji sanitariuszy Łukasz Piszczek znowu w grze.

72. min. Piszczek leży w polu karnym rywali. Polak chciał uderzyć piłkę, został jednak zablokowany przez obrońcę Werderu. Według sędziego czysto.

69. min. Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Wiese piąstkuje, piłka ląduje daleko od bramki.

64. min. Gooool!!!! Werder Brema prowadzi 2:0. Gola zdobył Pizzaro!

58. min. Niewiele brakowało, a Lucas Barrios pokonałby Wiesego.

55. min. Na boisko wchodzi Kuba Błaszczykowski, siada na ławce Kevin Grosskreutz. Może Polak ożywi grę mistrza Niemiec?

50. min. Werder znowu zaczął z impetem. Strzela Marin. Niecelnie.

46. min. Gwizdek sędziego. Piłkarze zaczęli drugą połowę.

I połowa

45. min. Akcja Borussii na koniec pierwszej połowy. Znowu jednak przytomnie zachowali się obrońcy Werderu i wybili piłkę na aut. Po wznowieniu gry arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

41. min. Nareszcie ożywiła się Borussia! Akcja lewą stroną w wykonaniu Schmelzera. Niemiec dośrodkowuje do Bariosa. Napastnik Borussii jest jednak pilnowany przez obrońców.

33. min. Marko Marin po indywidualnej akcji strzela po ziemi. Jednak Weidenfeller bezbłędnie interweniuje.

26. min. Żółta kartka dla Wagnera z Werderu Brema. Ale po rzucie wolnym piłkę przechwytują gospodarze. Po bardzo ciekawym początku, emocje opadły.

23. min. Dużo gry w środku pola, Borussia spokojnie rozgrywa piłkę, Werder stara się ją zabrać. Żadna z drużyn od 10 minut nie stworzyła sytuacji zagrażającej bramce przeciwnika.

11. min. Znowu atak Werderu! Koncertowa gra gospodarzy! Marko Marin trafia w słupek!

8. min. Werder w natarciu! Tym razem zagroził bramce rywali Fritz. Sytuacja podobna do tej bramkowej. Piłka z rzutu wolnego trafia w pole karne, jeden z obrońców zbija ją głową. Ta trafia pod nogi zawodnika z Bremy. Niemiec jednak chybi z niewielkiej odległości.

6. min. Rzut rożny dla Werderu. I gol dla gospodarzy!!!! Po dośrodkowaniu bramkarz Borussii piąstkuje, zamieszanie w polu karnym. Piłka wpada pod nogi Mikaela Silvestre, który płaskim strzałem po ziemi umieszcza futbolówkę w siatce.

4. min. W wyjściowym składzie Borussii dwóch Polaków: Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Na ławce rezerwowych Kuba Błaszczykowski