Terminarz
Od?wie?
41
Zobacz asystę Piszczka na Zczuba.tv

W dwóch poprzednich spotkaniach podopieczni Juergena Kloppa nie zdobyli kompletu punktów i ich ogromna przewaga nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen stopniała do 7 punktów. W starciu z trzecim Hannoverem Borussia musiała zainkasować więc trzy punkty, tym bardziej, że Bayer grał z Kaiserslautern (i wygrał 1:0).

Stawka meczu najwyraźniej sparaliżowała obie drużyny, bo pierwsza połowa przypominała raczej stracie o utrzymanie, a nie mecz o mistrzostwo ligi. Akcji jak na lekarstwo, strzałów jeszcze mniej, a ich jakość, jeśli już udało się jakiś oddać, lepiej pozostawić bez komentarza. W tę nerwową atmosferę wpisali się też Polacy - w pierwszym składzie wyszli Lewandowski i Piszczek - którzy nie zachwycali, choć Lewandowski mógł zdobyć gola. Jego strzał z 19. minuty minimalnie minął spojenie bramki rywali.

Druga połowa to już jednak całkiem inna historia, historia ze szczęśliwym zakończeniem dla Borussii, mimo że jej początek zbyt optymistycznie nie nastrajał. W 57. minucie Ya Konan wykorzystał niezdecydowanie obrońców Borussii i wykończył dośrodkowanie Pinto (któremu na zbyt wiele pozwolił Łukasz Piszczek). Takiego bodźca lider Bundesligi najwyraźniej potrzebował.

Już minutę później kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Goetze, ośmieszył trzech rywali i wyrównał stan meczu. Po kolejnych sześciu minutach winy odkupił Piszczek - Polak fantastycznie dośrodkował na głowę Barriosa, a Paragwajczyk nie mógł zmarnować tak wyśmienitego podania.

Borussia poszła za ciosem, niestety, już bez udziału słabego dziś Lewandowskiego. Polak "przeszedł obok meczu", a jego miejsce zajął Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy reprezentacji rozpoczął w 73. minucie akcję, którą po asyście Goetzego wykończył Barrios. Rywali dobił Grosskreutz, a gol ten był jak wisienka na torcie dla kibiców z Dortmundu. Piszczek popędził prawą stroną, wycofał na szesnasty metr do Barriosa, który pięta wyłożył piłkę wbiegającemu z lewej strony Grosskreutzowi - precyzyjny strzał w długi róg i 4:1!

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu! Borussia przełamała niemoc i zainkasowała trzy punkty.

90. min. +1 Sahin próbował lobować bramkarza rywali, ale ten był czujny.

88. min. Powstrzymany w polu karnym Piszczek. Polak próbował zwodu "na zamach", ale obrońca w porę się połapał.

87. min. Nieudane wyjście z kontratakiem Kuby i była szansa dla rywali - Weidenfeller na posterunku.

85. min. Sahin próbował z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Hannover pogodzony z klęską, nie ma zamiaru atakować bramki Weidenfellera.

82. min. GOL dla Borussii! Fenomenalna akcja Borussii! Piszczek popędził prawą stroną, wycofał na szesnasty metr do Barriosa, który pięta wyłożył piłkę wbiegającemu z lewej strony Grosskreutzowi - precyzyjny strzał w długi róg i mamy 4:1!

78. min. Dobre wejście Błaszczykowskiego. Polak jest aktywny, a przede wszystkim produktywny w defensywie i ataku.

75. min. Hannover nie istnieje od kilku minut.

73. min. GOL dla Borussii! Akcję rozpoczął Błaszczykowski, podał do Goetzego, który prostopadle zagrał do Barriosa. Paragwajczyk, mimo asekuracji obrońcy, zdołał w sytuacji sam na sam pokonać Fromlowitza.

70. min. Boisko opuszcza Lewandowski - za niego Błaszczykowski.

69. min. Lewandowski uaktywnił się, ale razi nieskutecznością. Fatalny strzał z kilkunastu metrów.

67. min. Próbował Lewandowski, ale jego strzał lewą nogą zablokowany. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Polak "przechodzi obok meczu".

66. min. Druga połowa wreszcie na poziomie, jakiego oczekujemy po hicie Bundesligi.

64. min. GOL dla Borussii! Asysta Piszczka! Polak dogonił piłkę zmierzającą za linię boczną, opanował ją i idealnie dośrodkował z prawej strony na głowę Barriosa, który nie mógł tego zmarnować. 2:1! To szósta asysta Piszczka w sezonie i dwunasty gol Paragwajczyka.

62. min. Schmelzer uratował Borussię przed utratą bramki - wybił piłkę, na którą nabiegał napastnik rywali.

58. min. GOL dla Borussii! I mamy wyrównanie! Ależ pięknie Goetze ośmieszył obrońców rywali! Sam ograł trzech, wpadł w pole karne i końcem buta, jeszcze przy pomocy obrońcy, skierował piłkę do siatki.

57. min. GOL dla Hannoveru! Krótko rozegrany rzut rożny, mocne, płaskie dośrodkowanie Pinto (nie upilnował go Piszczek), piłka minęła rozpaczliwie interweniującego Weidenfellera, a Ya Konan zdołał dołożyć nogę i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

54. min. Stały fragment gry Hannoveru - groźne dośrodkowanie, piłka minęła wszystkich zawodników, minęła też słupek bramki strzeżonej przez Weidenfellera.

52. min. Fatalny strzał Barriosa z około 16 metrów.

51. min. Indywidualna akcja Lewandowskiego, przedzierał się przez trzech rywali w polu karnym, miał nawet moment, gdy mógł strzelić lewą nogą, ale zdecydował się na jeszcze jeden drybling - o ten jeden za dużo.

48. min. Borussia zaczęła mocniej niż rywale. Dwie groźne akcje - najpierw zablokowane dośrodkowanie, a po chwili strzał głową (barkiem?) Barriosa tuż obok bramki.

46. min. Rozpoczęli drugą połowę.

Pierwsza połowa:

45. min. Kończy się pierwsza połowa, która nie przyniosła kibicom zbyt wielu emocji.

44. min. Z kornera nic nie wyszło, podobnie jak z kolejnego ataku Borussii. Sahin strzela zza pola karnego, ale celował chyba w boczną chorągiewkę, a nie w bramkę...

41. min. Piłkarze obu drużyn czekają już chyba na gwizdek kończący pierwszą połowę. Nie widać większego zaangażowania, choć Hannover ma jeszcze rzut rożny

34. min. Rzut rożny dla gospodarzy - głową strzela Subotić, ale obrońcy nie udało się zdobyć gola. Piłka po jego uderzeniu przechodzi tuż nad poprzeczką... jęk zawodu na Signal Iduna Park

32. min. Fatalnie strzelają dziś piłkarze Hannoveru. Piłkę w kontrze dostaje na bok Lars Stindl, ale uderzył w środek bramki tak, jakby w ogóle nie chciał pokonać bramkarza Borussii

27. min. Akcja Hannoveru, a dokładnie Ya Konana. Napastnik gości pędzi na bramkę i mimo asysty strzela na bramkę. Uderzenie jednak bardzo słabe i Weidenfeller bez problemu łatwi piłkę

19. min. Lewandowski blisko zdobycia gola!! Polak uderza mocno z dystansu, a piłka przechodzi tuż obok spojenia słupka z poprzeczką

18. min. Goetze fantastycznie dośrodkowuje ze skrzydła do Barriosa, a ten nie trafia do bramki z najbliższej odległości!

17. min. Fatalny błąd Weidenfellera, który niepotrzebnie wychodzi do piłki bitej z głębi pola. Biegnie za nią Ya Konan i zgrywa ją w kierunku bramki, oszukując bramkarza. Na szczęście asekurował go obrońca, który wybija piłkę

14. min. Ataki Borussii rozbijają się jak na razie na solidnej linii obronnej ekipy Hannoveru. Trener Slomka może być zadowolony z realizacji założeń taktycznych

10. min. Rzut wolny dla z około 30. metrów dla gospodarzy, jednak piłka uderzona przez Nuriego Sahina leci w sam środek bramki. Fromlowitz pewnie chwyta

6. min. Pierwsza okazja dla Borussii!! Goetze pędzie na bramkę rywali i strzela płasko zza pola karnego. Na posterunku był jednak bramkarz gości, który pewnie łapie piłkę

5. min. W Dortmundzie na razie spokojna gra, choć lekką przewagę zdobyli goście. Ich wrzutki jednak pewnie wyłapywane przez Weidenfellera

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami, na Signal Iduna Park piękna słoneczna pogoda, a w pierwszym składzie dwóch Polaków - Piszczek i Lewandowski

Przed meczem:

Mecz Boussii z Hannoverem 96 wzbudza wielkie emocje wśród niemieckich fanów, gdyż jest bardzo ważny w kontekście walki o tytuł mistrzowski. Zespół z Dortmundu, mający w składzie Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego, jest liderem Bundesligi, jednak jego przewaga nad ekipą zajmującą drugie miejsce (Bayer Leverkusen) zmalała do siedmiu punktów.

- Było ostatnio kilka rzeczy, które zrobiliśmy źle, a mogliśmy lepiej. Nie jestem jednak zaniepokojony. Uważam, że znajdziemy na to dobrą odpowiedź - powiedział trener klubu z Dortmundu Juergen Klopp.

Na wygraną ekipy z Signal Iduna Park bardzo liczy Uli Hoeness - prezydent Bayernu Monachium, który walczy z Hannoverem o trzecie miejsce, zapewniające udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Ponad 1/3 miliona fanów chce zobaczyć mecz Borussii »