Terminarz
Od?wie?
35
Zobacz skrót meczu na Z Czuba.tv »

Dwa remisy z rzędu nie zmieniały faktu, że Borussia będzie faworytem tego spotkania. W pierwszej jedenastce na boisku zameldowali się dwaj Polacy - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Trzeciego z naszych reprezentantów - Jakuba Błaszczykowskiego, w tygodniu z gry wyeliminowała kontuzja.

Od początku meczu przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Prowadzenie objęli jednak dopiero kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Do bramki Kesslera trafił Lucas Barrios.

Drugą część drużyna Polaków rozpoczęła w równie dobrym stylu. W głównej roli znów wystąpił Paragwajczyk. Piłka po jego zagraniu w kierunku Roberta Lewandowskiego piłka trafiła w nogi Gunescha i ku zaskoczeniu Kesslera wpadła do siatki.

Od tego momentu zawodnicy Kloppa w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Okazje na zdobycie bramki miał między innymi Lewandowski. Najpierw strzelił zza pola karnego minimalnie obok słupka, a później jego uderzenie w dobrym stylu obronił bramkarz.

Po sobotnim meczu Borussia zwiększyła do 13 punktów przewagę nad drugim w tabeli Bayerem. W Niedzielę zespół z Leverkusen zagra ze Stuttgartem.

90. min. +2 Koniec spotkania! Borussia wygrywa zasłużenie

88. min. Robert Lewandowski schodzi z boiska. W jego miejsce na placu gry melduje się Feulner

82. min. Robert Lewandowski znów aktywny w polu karnym St. Pauli. Snajper Borussii zwlekał ze strzałem i po kilku sekundach dał sobie wyłuskać piłkę. Interwencję jednego z rywali przypłacił bolesnym zderzeniem i dopiero po wejściu na boisko lekarzy i chwilowym pobycie poza murawą był w stanie powrócić do gry

75. min. Żółta kartka dla Roberta Lewandowskiego. Polak nie przebierał w środkach i zdecydowanie wyciął na środku boiska pędzącego z piłką rywala. Zasłużona kara

72. min. I znowu Lewandowski. Tym razem nasz reprezentacyjny napastnik próbował zaskoczyć Kesslera w ekwilibrystyczny sposób, strzałem przypominającym uderzenie z woleja, ale ten świetnie sparował piłkę do boku

70. min. Kolejna okazja gospodarzy. Tym razem na bramkę rywali strzelał najpierw Piszczek, a później Barrios. Polak uderzył zza pola karnego niezwykle mocno, ale w sam środek bramki. Sprawił jednak Kesslerowi niemałe problemy i okazję do dobitki miał Paragwajczyk. Jego próba przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką

68. min. W końcu pokazał się Lewandowski. Polak ładnie przyjął sobie piłkę przed polem karnym, miał trochę miejsca i zdecydował się na uderzenia. Piłka leciała w kierunku długiego rogu bramki gości, ale ostatecznie o metr minęła słupek

66. min. Po zdobyciu drugiego gola Borussia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Co jakiś czas goście próbują atakować, ale robią to niedokładnie

55. min. Łukasz Piszczek zdołał dośrodkować z prawej strony pola karnego, ale jego wrzutka była zbyt lekka i bramkarz rywali pewnie chwycił piłkę

49. min. 2:0 dla Borussii, bramka samobójcza Barrios przyjął piłkę w polu karnym, łatwo poradził sobie z Moreną i zagrał na drugi metr przed bramkę, gdzie stał Robert Lewandowski. Piłkę chciał wybić Gunesch, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że pokonał własnego bramkarza

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Trwają ataki Borussii, kolejną szansę miał Barrios, ale ubiegli go obrońcy.

40. min. To dziesiąte trafienie Barriosa w tym sezonie.

39. min. Gooooool! Lucas Barrios! Sahin dostał piłka na lewej stronie, wrzucił w pole karne precyzyjnie na nogę Barriosa, ten zgasił piłkę i uderzył nie do obrony.

36. min. Jedna z niewielu okazji dla gości. Rouwen Hennings pudłuje z lewej strony.

Markus Thorandt obejrzał żółtą kartkę za brzydki faul.

31. min. Pięknie strzelał Sahin, ale równie ładną interwencją popisał się Kessler.

29. min. Ależ szansa! Goetze posłał prostopadłą piłkę do Barriosa, a ten strzela zbyt lekko i Kessler odbija piłkę. Dopada do niej Grosskreuz i padając na boisko uderza na pustą bramkę, ale znów górą powracający Kessler.

23. min. Barrios w polu karnym wpadł na Kesslera, bramkarz ucierpiał w tym starciu ale kontynuuje grę.

20. min. Świetna akcja lewą stroną, ale Grosskreutz w dogodnej sytuacji uderza wprost w bramkarza.

19. min. Główka Lewandowskiego, ale przeszła sporo nad poprzeczką.

17. min. Gospodarze grają kombinacyjną piłkę, konstruują ładne akcje, ale brakuje im wykończenia, ostatniego podania.

13. min. Bastian Oczipka został przypadkowo trafiony piłką w twarz. W jego miejsce wszedł Moritz Volz.

13. min. Mario Gotze zagrał w prawej strony, piłka biegła wzdłuż linii pola karnego, ale nie doszedł do niej żaden z graczy gospodarzy.

11. min. W pole wbiegł Grosskreutz, zagrał do Lewandowskiego, ale Polak niedokładnie mu odegrał i piłkę przejęli obrońcy gości.

8. min. Uderzenie z dystansu Nuri Sahina. Pomocnik Borussii miał czas i miejsce, przymierzył, ale piłka minęła prawy słupek.

5. min. Od początku atakuje Borussia. Rzut rożny z prawej strony, ale dobrze interweniował bramkarz Thomas Kessler.

2. min. Lewandowski świetnie zagrał ze środka boiska prostopadle w kierunku Kevina Grosskreutza, ale ten strzelił prosto w bramkarza.

1. min. Sędzia Peter Sippel rozpoczął mecz.

Za dwie minuty rozpocznie się mecz. Łukasz Piszczek zagra tradycyjnie na prawej obronie, a Lewandowski w drugiej linii za wysuniętym Lucasem Barriosem.

Przed meczem:

Piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji kolana nie zagra w meczu niemieckiej ekstraklasy z FC St. Pauli.

Ekipa z Dortmundu 12 kolejek przed zakończeniem rozgrywek prowadzi w tabeli, z przewagą 10 pkt nad Bayerem Leverkusen i 13 nad Bayernem Monachium. Ich rywal - FC St. Pauli - plasuje się na 11. pozycji.