Komentarze
Terminarz
Od?wie?
34
W pierwszym składzie Borussii zobaczyliśmy dwóch Polaków: Łukasza Piszczka (nieźle wywiązywał się z zadań defensywnych i od czasu do czasu zapędzał się pod bramkę rywali tworząc zagrożenie) oraz Kubę Błaszczykowskiego (aktywny na początku, widoczny, miał kilka dobrych podań, walczył, zagrał poprawnie, ale bez rewelacji). Robert Lewandowski usiadł na ławce rezerwowych.

Już w drugiej minucie Lucas Barrios, którego powrót po kontuzji posadził na ławce Lewandowskiego, dał Borussii prowadzenie. Ta sytuacja ustawiła całe spotkanie, lider Bundesligi od razu wszedł na wysokie obroty i nie pozwolił bezsilnym rywalom praktycznie na nic. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył w niecodziennych okolicznościach Sahin. Z gospodarzy całkowicie zeszło powietrze.

W drugiej połowie Borussia, usatysfakcjonowana wynikiem, nie forsowała tempa. Długo przetrzymywała piłkę, wymieniała krótkie podanie, momentami ośmieszała rywali. Mecz ożywiło trochę wejście w 71. minucie - za Błaszczykowskiego - Roberta Lewandowskiego. Już minutę później na 3:0 podwyższył Hummels, a sam Polak w 20 minut zdołał pokazać kilka ciekawych akcji. Raz był bliski asysty, ale Barrios nie wykorzystał doskonałego podania.

Borussia pewnie wygrała i w tabeli utrzymała przewagę jedenastu punktów nad Bayerem Leverkusen.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. Koniec meczu - pewne zwycięstwo Borussii.

87. min. Kontratak Borussii, podanie otwierające Lewandowskiemu drogę do bramki... ale Polak na spalonym.

86. min. Wolfsburg dochodzi w końcówce meczu do głosu - szuka bramki honorowej.

83. min. Borussia bawi się piłką, rozgrywa jak na treningu. Momentami ośmiesza rywali.

80. min. Koronkowa akcja Borussii, w której brali udział Piszczek, Lewandowski, Goetze... ostatecznie jednak Wolfsburg powstrzymuje lidera Bundesligi na linii pola karnego.

77. min. Lewandowski bardzo aktywny. Dwa, trzy dobre przyjęcia, odegrania. Raz dobra prostopadła piłka do Barriosa, ale Paragwajczyk nie trafił w bramkę.

72. min. GOL dla Borussii! Ogromna przewaga Borussii zamieniona na trzeciego gola! Sahin pięknie dośrodkował z prawego skrzydła, piłka minęła wszystkich obrońców rywali i wpadła pod nogi Hummelsa, który z dwóch metrów wepchnął ją do siatki.

71. min. Lewandowski wchodzi na boisko za Błaszczykowskiego.

63. min. Ostre wejście Piszczka w Schafera i żółta kartka dla Polaka.

62. min. Dobra interwencja Piszczka, który wślizgiem powstrzymał Johnsona.

60. min. Wolfsburg wciąż bezsilny, nie potrafi skonstruować choćby jednej bramkowej akcji.

57. min. Prawdziwe pobojowisko - teraz opatrywany za linią boczną Bender. Krew leje się obficie.

53. min. Njpierw Goetze trafia w mur z wolnego, potem Sahin trafia w głowę obrońcy przy dobitce. Rzut rożny, z którego nic nie wynika.

51. min. Borussia spokojnie na początku drugiej połowy. Ma przewagę, prowadzi, nie musi forsować tempa.

49. min. Weidenfeller leży na murawie. Zderzył się z Pekarikiem. Wygląda jednak na to, że mimo bólu bramkarz wróci do gry.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy - bezsilny Wolfsburg przegrywa u siebie z liderem Bundesligi 0:2.

40. min. GOL dla Borussii! Goetze popędził prawym skrzydłem, wpadł w pole karne, zagrał na dziesiąty metr do Barriosa, który nie trafił czysto w piłkę... ale tym samym zaliczył asystę, bo do odbitej od nogi obrońcy futbolówki dopadł Sahin i wślizgiem umieścił ją w siatce.

39. min. Groźna akcja Wolfsburga - dośrodkowanie z lewej strony do Grafite, którego jednak uprzedza obrońca.

36. min. Błaszczykowski próbuje prostopadłego podania do Barriosa - zagrywa jednak zbyt mocno, Paragwajczyk nie miał szans na dojście do piłki.

32. min. Od kilku minut żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji. Wynika to bardziej ze szczelnych obron, niż z nieporadności napastników.

26. min. Weidenfeller kapitalnie zatrzymuje Grafite. Brazylijczyk uderzył z daleka, bramkarz odbił piłkę do boku, jednak to Grafite pierwszy do niej dobiegł. Snajper uderzył bez zastanowienia, ale Weidenfeller znów górą

22. min. Kapitalne uderzenie Goetzego. Młody Niemiec uderzył zza pola karnego, piłka o centymetry mija bramkę Wolfsburga

10. min. Kolejna szansa dla Borussii. Piłka po strzale Barriosa wybita z linii bramkowej!

5. min. Borussia buduje swoją przewagę na środku boiska. Oszołomiony szybko straconym golem Wolfsburg nie jest w stanie przeciwstawić się pomocnikom z Dortmundu

2. min. Goooool dla Borussii! Fantastyczna akcja gości. Kapitalne prostopadłe podanie do Goetzego, który w sytuacji sam na sam wystawił piłkę do Barriosa. Argentyńczyk z paragwajskim paszportem nie miał prawa się pomylić. Swój udział przy golu miał Kuba Błaszczykowski, który w środku pola przedryblował rywala i przytomnie rozciągnął grę do Sahina. Turek miał wiele miejsca, by dograć idealną piłkę do Goetzego

1. min. Pierwszy strzał tego spotkania. Diego potężnie uderza z rzutu wolnego, piłka nieznacznie mija bramkę gości

1. min. Sędzia rozpoczyna spotkanie

Przed meczem: - Po ostatnim meczu czytałem, że nie grałem, ponieważ, nie jestem w pełni zdrowy. Chcę jasno powiedzieć: jestem gotowy na 100 procent - powiedział Barrios stacji radiowej "ABC Digital".

Przed meczem: W ataku zespołu z Dortmundu wystąpi dziś Lucas Barrios. Piłkarz reprezentacji Paragwaju był zły na trenera Juergena Kloppa, że w ostatnim meczu niemieckiej ekstraklasy ze Stuttgartem (1:1) przewidział dla niego rolę rezerwowego. Na jego pozycji zagrał Robert Lewandowski.