Bundesliga. Polska Borussia obejmuje prowadzenie w tabeli

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
29
Borussia pewnie, choć nie bez trudu, pokonała lidera Bundesligi FSV Mainz 05 (dopiero ich druga porażka w lidze w tym sezonie). W 26. minucie meczu wynik otworzył 18-letni Mario Goetze, gdy solidnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż po przerwie karnego dla Mainz nie wykorzystał Eugen Polański, a na drodze gospodarzy nie raz jeszcze stanął świetnie dysponowany Weidenfeller. W 67. minucie na 2:0 podwyższył Barrios, którego w polu karnym wypatrzył Goetze.

Borussia Dortmund objęła prowadzenie w tabeli ligi niemieckiej i o punkt wyprzedza Mainz. Dortmundczycy zanotowali w tym sezonie tylko jedna porażkę i jeden remis.

Koniec spotkania

87. min. Robert Lewandowski wychodził sam na sam z bramkarzem, ale sędzia liniowy pokazał spalonego i główny przerwał akcję Polaka.

79. min. Na boisku pojawia się Robert Lewandowski. Zmienia fenomenalnego w dzisiejszym meczu Goetzego.

75. min. Cristian Fuchs z rzutu wolnego z ponad 30 metrów potężnie pod poprzeczkę, ale broni dobrze ustawiony Weidenfeller.

67. min. Gol Barriosa! Goetze niczym doświadczony pomocnik podał w pole karne między dwóch obrońców do czekającego tam Lukasa Barriosa, ten uciekł wybiegającemu bramkarzowi i strzelił do pustej bramki.

64. min. Kagawa strzela z dystansu w kierunku dalszego słupka, ale błyskotliwie interweniuje 30-letni Wetklo.

57. min. Świetnie broni Cristian Wetklo! Bliski szczęścia w barwach Borussii był Hummels, który strzelał głową.

50. min. W ostatniej chwili zatrzymany Tunezyjczyk Allagui. Weidenfeller w bramce gości bezbłędny.

48. min. Polański podchodzi do piłki i strzela w prawy róg na wysokości metra, broni jednak Weidenfeller.

47. min. Rzut karny dla Mainz. Piszczek źle wyrzucił aut, a piłkę przejęli gospodarze. W polu karnym zfaulowany został Szalai, a winowajcą był Subotic.

Początek drugiej połowy

W pierwszej odsłonie meczu to piłkarze Borussii przeważali na boisku i zasłużenie prowadzą 1:0. Dortmundczycy mieli cztery wyśmienite okazję na zdobycie gola, jedyną wykorzystał zaledwie osiemnastoletni Mario Götze. Na listę strzelców wpisał się 26. minucie.

Koniec pierwszej połowy

41. min. Większość akcji gości kończy się na Barriosie i Kagawie, którzy tracą piłki. Od ponad 10 minut żaden zespół nie oddał strzału na bramkę rywali.

35. min. Borussia się broni, ale piłkarze Mainz nie są w stanie wykreować nic obiecującego.

32. min. Mimo prowadzenia piłkarze Borussii nie rezygnują. Znowu groźnie uciekał Barrios.

26. min. 1:0 dla Dortmundu! Goetze!

20. min. Sunie atak za atakiem. Goetze ograł obrońców, ale z bliska trafił prosto w bramkarza. Dortmund zmarnował już kilka doskonałych okazji.

20. min. Próbował Barrios, bramkarz jednak jest na posterunku.

19. min. Wetko przepuścił pod nogą podanie kolegi, które na szczęście nie leciało jednak w stronę bramki.

13. min. Wspaniała szansa Barriosa! Napastnik Dormundu miał przed sobą tylko Wetklo, ale nie trafił w bramkę. Powinno być 1:0.

12. min. Wrzutka w pole karne Weidenfellera, który mija się z piłką, ale przy okazji jest także faulowany.

10. min. Na razie dużo walki w środku pola, choć to dopiero 10 minut, widać już jak Dormundowi brakuje oskrzydlających akcji Błaszczykowskiego.

7. min. Wetklo pewnie wychodzi do piłki, do której zmierzał Barrios.

4. min. Dortmundczycy zaczęli odważnie, ale Mainz nie pozostaje w tyle. Pierwsze nieśmiałe ataki gospodarzy, których niesie doping na czerwono ubranych kibiców.

2. min. Grosskreutz odważnie zszedł do środka boiska i oddał pierwszy groźny strzał. Bramkarz nie miał problemów.

1. min. Rozpoczęli. Przy piłce Borussia.

Przed meczem: W meczu nie zagra Kuba Błaszczykowski. Prawdopodobnie Polak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych przez uraz mięśnia.