Der Klassiker dla Bayernu! Dwa gole Robert Lewandowskiego

• sobota, 04 grudnia 2021
  • Lewandowski strzelił dla gole, thriller w Borussia Dortmund - Bayern Monachium!

Lewandowski strzelił dla gole, thriller w Borussia Dortmund - Bayern Monachium!

Trzy gole do przerwy, w tym jeden Roberta Lewandowskiego. Dwa gole po przerwie, z czego ten drugi strzelony przez Lewandowskiego z rzutu karnego. To on dał Bayernowi Monachium jakże ważne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Borussią Dortmund (3:2).

• 90. min. + 10

KONIEC MECZU. Bayern Monachium wygrywa pierwszy w tym sezonie der Klassiker. I odskakuje Borussii Dortmund w tabeli na cztery punkty. Co za mecz!

• 90. min. + 8

Rzut rożny, Kobel w polu karnym Bayernu, który przechwytuje piłkę. Tolisso ma przed sobą kilkadziesiąt metrów, ale też piłkę przy nodze i pustą bramkę, w którą nie trafia...

• 90. min. + 7

Lewandowski bezpośrednio z rzutu wolnego - nie trafia, piłka leci nad bramką.

• 90. min. + 6

Strzał Meuniera z ostrego kąta nie zaskakuje Neuera.

• 90. min. + 5

Żółta kartka dla Upamecano za powstrzymanie Reusa i kontrataku Borussii.

• 90. min. + 3

Malen domaga się rzutu rożnego, ale sędzia jest innego zdania. Od bramki grę wznowi Neuer.

10 minut doliczone do drugiej połowy!

• 88. min.

Kolejna zmiana w Bayernie: schodzi Coman, wchodzi Nianzou.

• 88. min.

Lewandowski wstaje i ogląda za to starcie żółtą kartkę.

• 87. min.

Kolejna przerwa w grze, kolejne starcie. Tym razem Lewandowskiego z Bellinghamem.

• 86. min.

Żółta kartka dla Bellinghma za faul na Neuerze.

• 82. min.

Zmiany w Borussii: schodzą Guerreiro i Haaland, wchodzą Tigges i Schulz.

• 79. min.

Marco Rose ukarany czerwoną kartką i wyrzucony na trybuny. Nie może pogodzić się z decyzją sędziego o podyktowaniu rzutu karnego.

• 78. min.

Kobel miał piłkę na rękach, ale nie chwycił piłki. Borussia - Bayern 2:3.

• 77. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! BAYERN!!! LEWANDOWSKI!!!

• PILNE

77. min.

Zagrał - rzut karny dla Bayernu!

• 76. min.

No i znowu przerwa. Ale tym razem VAR. Sędzia sprawdza, czy w polu karnym Borussii Hummels zagrał piłkę ręką.

• 74. min.

I kolejna wymuszona zmiana, tym razem w Bayernie: Suele za Hernandeza.

• 72. min.

I kolejna przerwa w grze. Tym razem na boisku leży Hernandez, który chwilę wcześniej zablokował strzał Wolfa.

• 70. min.

Zmiana w Borussii, wymuszona: Wolf za kontuzjowanego Brandta.

• 69. min.

Brandt dalej nie podnosi się z boiska. Widać, że nie jest w stanie kontynuować gry. Pojawiają się nosze.

• 67. min.

Przerwa w grze - na boisku leżą Upamecano i Brandt, którzy zderzyli się głowami.

• 65. min.

Trener Bayernu też reaguje zmianami, dwiema: schodzą Sane i Goretzka, wchodzą Gnabry i Musiala.

• 61. min.

Pierwsza zmiana w Borussii: schodzi Dahoud, wchodzi Malen.

• 60. min.

Haaland przyblokowany w polu karnym. Czysto, bez faulu, gramy dalej. Ale mecz!

• 57. min.

Coman strzela przy bliższym słupku, ale Kobel - choć z problemami - broni jego strzał.

• 54. min.

Piłkarze Borussii domagają się odgwizdania rzutu karnego za faul na Reusie. Ale karnego nie ma, gramy dalej - od bramki Neuer.

• 52. min.

Sane bezpośrednio z rzutu wolnego, ale zbyt słabo i czytelnie, by zaskoczyć Kobela.

• 49. min.

- Jak on to wypieścił, jak on to uderzył, jak on to strzelił - zachwyca się golem Haalanda komentujący to spotkanie w Viaplay Mateusz Borek. I to jeszcze prawą nogą! No to mamy remis 2:2. Mecz zaczyna się od nowa! A nawet nie mecz, meczycho!

• 48. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! BORUSSIA!!! HAALAND!!!!!

Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

• 45. min. + 2

PRZERWA. Trzy gole do przerwy. Najpierw jeden dla Borussii, później dwa dla Bayernu, w tym jeden strzelony przez Lewandowskiego. A to dopiero pierwsza połowa. Co za Der Klassiker. Już nie możemy się doczekać tego, co będzie działo się po przerwie - wracamy za kwadrans.

• 45. min.

Nieco przypadkowa asysta Lewandowskiego, od którego odbija się piłka, którą wybijali obrońcy Borussii i trafia pod nogi Comana, który pokonuje Kobela. Borussia - Bayern 1:2.

• 44. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! BAYERN!!! COMAN!!!

• 42. min.

Borussia dość spokojnie konstruuje atak pozycyjny. Ale nie zbliża się do bramki Bayernu, bo wszystko dzieje się w strefie środkowej.

• 40. min.

Haaland po raz kolejny złapany na spalonym.

• 36. min.

Mueller z rzutu wolnego - niedokładnie. Od bramki wznowi Kobel.

• 33. min.

Szybka odpowiedź Borussii - Belligham z dystansu, ale nad poprzeczką.

• 32. min.

Lewandowski strzela, ale piłka nawet nie dolatuje do bramki. Blokuje ją Can.

• 29. min.

Haaland! Aaj! Było naprawdę blisko. Teraz już nie było spalonego, ale napastnik Borussii strzela minimalnie obok słupka.

• 28. min.

Haaland na minimalnym, ale jednak spalonym.

• 25. min.

Coman wpada z piłką w pole karne, ale jego strzał broni Kobel. Jeszcze do główki skacze Lewandowski, ale nic z tego. Nadal 1:1.

• 22. min.

Niedokładne dośrodkowanie Muellera z rzutu rożnego.

• 19. min.

Pavard strzela, ale niecelnie. Od bramki grę wznowi Kobel.

• 18. min.

Mueller sprzed pola karnego, ale jego strzał zostaje zablokowany. Tylko rzut rożny dla Bayernu.

• 15. min.

Rzut wolny dla Bayernu po tym, jak Haaland zagrał piłkę ręką.

• 12. min.
  • 10. min.

Mueller do Lewandowskiego, czyli skąd my to znamy. Polak wygrywa z walkę o piłkę z Hummelsem i doprowadza do remisu. Borussia - Bayern 1:1.

• 9. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! BAYERN!!!! LEWANDOWSKI!!!!

• 7. min.

Kibice gwiżdżą, bo na boisku leży Lewandowski, który został poturbowany przez dwóch graczy Borussii.

• 6. min.

Fantastyczne zachowanie Brandta. Obrońcy Bayernu skupieni na Haalandzie, a on najpierw uciekł na wolne pole i prostym zwodem ograł Daviesa i pokonał Neuera. Borussia - Bayern 1:0.

• 5. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! BORUSSIA!!!! BRANDT!!!!

• 4. min.

Neuer przytomnie wyszedł daleko z bramki i zatrzymał Haalanda.

• 3. min.

Zablokowane dośrodkowanie Comana. Tylko rzut z autu dla Bayernu. A blokował Dahoud.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Bayern.

• Obie drużyny już wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy.

• Lewandowski czy Haaland? Legenda Bayernu nie ma wątpliwości

Lewandowski czy Haaland? Legenda Bayernu nie ma wątpliwości

- Lewandowski czy Haaland? Do swojej drużyny wybrałbym Lewandowskiego, bo z nim grałem. On też swoją klasę potwierdza już od lat. I jeszcze się rozwija. Przez ostatni rok też zrobił postęp. Dlatego stawiam na niego. Ale Haaland ma przed sobą wielką przyszłość - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Philipp Lahm przed sobotnim meczem Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (godz. 18:30).

• Czas na pierwszy Der Klassiker w tym sezonie! W sobotę Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Borussią Dortmund. Początek spotkania o 18.30. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!