Dwa gole Lewandowskiego w finale! Polak przypieczętował dublet Bayernu! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 04 lipca 2020
  • 93. min.
    Dwa gole Lewandowskiego w finale! Polak przypieczętował dublet Bayernu!

Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 4:2 w finale Pucharu Niemiec. Dwa gole dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski, który zaliczył 50. i 51. trafienie w sezonie.

• A tak wyglądała 50. bramka Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. W 60. minucie Lewandowski trafił w dość kuriozalny sposób

• 93. min.

Koniec meczu! Bayern pokonuje Bayer 4:2! 20 trofeum w historii dla Bayernu Monachium! Dwa gole Lewandowskiego

• 93. min.

Haveertz! Co za gol! Neuer nawet nie drgnął!

• 93. min.

A jednak rzut karny! Davies dotykał piłki ręką!

• 92. min.

Ależ zamieszanie w polu karnym Bayernu! Piłka w bramce, ale mamy VAR

• 89. min.

Polak dostał podanie w polu karnym i w kapitalnym stylu lobuje bramkarza. Popisał się wielką finezją.

• 89. min.

GOOOOOOOOOOL LEWANDOWSKIEGO! CO ZA WYKOŃCZENIE! FINEZJA

• 88. min.

Thiago i Coutinho na boisku. Z murawy schodzą Mueller i Gnabry.

• 86. min.

Kolejna spaprana kontra Bayeru! Diaby dogrywał do Bellarabiego, ale fatalnie! A ten był sam przed bramką.

• 84. min.

To była kapitalna okazja dla Bayernu. Mogło być dwóch na bramkarza, ale Goretzka kompletnie zepsuł podanie

• 78. min.

Havertz ruszył sam na sam z Neuerem, ale spalony

• 75. min.

Bailey potężnie strzela zza pola karnego! Nie ma gola! Po chwili zmęczony opuszcza boisko. W jego miejsce Bellarabi

• 73. min.

Co za pudło Lewandowskiego! Piłka mu uciekała, ale powinien to wbić do bramki

• 70. min.

Boateng schodzi z boiska. Ucierpiał przy wślizgu i nie był w stanie grać dalej. W jego miejsce Hernandez

• 66. min.

Kapitalna interwencja Neuera! Ależ to wyciągnął

• 64. min.

GOOOOOL 1:3. Bayern dał się zaskoczyć! Błąd Alaby, Bender pakuje bramkę po rzucie rożnym!

• 60. min.

Manuel Neuer zagrał kapitalną piłkę do Lewandowskiego! Na 70 metrów. Lewandowski oddał strzał z 30 metrów. Piłka odbija się od Hradeckiego i wpada do bramki! Kuriozalna sytuacja

• 56. min.

GOOOL LEWANDOWSKIEGO! ALE KURIOZUM

• 56. min.

Ależ akcja Bayeru! Diaby poszedł skrzydłem jak petarda! Volland pudłuje z 16 metrów, ale jak! Nawet nie trafił w piłkę. Był kompletnie sam

• 53. min.

Lewandowski fatalnie pudłuje! To była setka!

• 50. min.

Kimmich oddaje strzał z dystansu, ale strzela bardzo niecelnie

• 48. min.

Alez gra ten Bayern Monachium. Grają po prostu pięknie. Gnabry poszedł na przebój, oddał strzał i mamy rzut rożny

• 45. min.

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

Bayer ze zmianami.

Volland i Demirbay wchodzą. Z murawy zeszli Amiri oraz Baumgartlinger.

• 45. min.

Absolutna dominacja Bayernu Monachium, który po pierwszej połowie prowadzi 2:0. Wydaje się, że Peter Bosz będzie chciał dokonać przynajmniej jednej ofensywnej zmiany od początku drugiej połowy. Tutaj już nie ma czego bronić.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 43. min.

Amiri wpada w pole karne i odgrywa, zamiast strzelać! Okazało się jednak, że był też spalony

• 42. min.

Długa piłka od Boatenga do Daviesa, ale szybki piłkarz nie dał rady

• 36. min.

Lewandowski, ależ powalczył o piłkę przed szesnastką! Pognał sam na sam z Hradeckim, ale nie umiał przełożyć piłki na prawą nogę. Za długo to trwało.

• 32. min.

Ależ okazja dla Bayeru! Bailey podaje do Diabiego, ale ten strzela nad bramką! Był jednak spalony

• 30. min.

Wendell z ostrym wejściem w nogi rywala. Zostaje ukarany żółtą kartką

• 26. min.

Lewandowski dostał piłkę i uderzył sprzed pola karnego. Niestety, niecelnie

• 24. min.

Kapitalna akcja Bayernu. Kimmich podaje prostopadle do Gnabrego! A ten kropnął po dalszym słupku! Bayern prowadzi już 2:0

• 21. min.

Bayern ma zdecydowanie większą przewagę

• 18. min.

Ależ walczy Lewandowski! Rozstawia rywali, atakuje barkami. Tym razem faul.

• 15. min.

Hradecky zaskoczony kompletnie! Wydawało się, że strzelał będzie Lewandowski, ale zrobił to Alaba! I mamy gola

• 15. min.

GOOOOOOOOOLLL ALABA! Co za trafienie z rzutu wolnego!

• 15. min.

Robert Lewandowski faulowany na linii 16 metra! Będzie rzut wolny!

• 14. min.

Ależ sytuacja dla Bayeru. Havertz mógł przeciąć piłkę i wpakować ją do bramki.

• 12. min.

Aj Kimmich ma problemy. Doszło do podkręcenia kostki. Ale Kimmich walczy dalej

• 10. min.

Gnabry pada w polu karnym. Piłkarze Bayernu chcą karnego! Sędzia pokazuje "grać dalej"

• 7. min.

Kapitalna sytuacja dla Bayernu Monachium! Goretzka dostał piłkę w polu karnym, ale dlaczego nie strzelał? Za długo to trwało

• 5. min.

Pierwsza szansa dla piłkarzy Bayeru Leverkusen. Zagranie z rzutu wolnego odbijają jednak obrońcy

• 3. min.

Dośrodkowanie z lewej strony boiska! Lewandowski główkuje, ale ponad bramką. Pierwsza dobra okazja dla Polaka

• 1. min.

Pierwsza długie podanie do Lewandowskiego, ale obrońcy przecinają te akcję

• Przerażająca cisza na trybunach stadionu olimpijskiego. Mniej niż 700 osób na stadionie

• Rozpoczynamy!

• Piłkarze są już na murawie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie

• Rywalem monachijczyków będzie Bayer Leverkusen, który pokonał czwartoligowe Saarbruecken 3:0. Faworytem będą Bawarczycy, którzy tydzień temu zdobyli ósme mistrzostwo kraju z rzędu. Z kolei największą nadzieją Bayeru będzie Kai Havertz.

• Na początku czerwca Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola, a jego zespół pokonał w półfinale rozgrywek Eintracht Frankfurt 2:1 i tym samym awansował do finału Pucharu Niemiec, który odbędzie się 4 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

• Robert Lewandowski będzie miał dziś możliwość zdobyć jubileuszowe, 50. trafienie w tym sezonie. Polak zgromadził do tej pory 34. bramki w Bundeslidze, 11. w Lidze Mistrzów i cztery trafienia w Pucharze Niemiec. Polak może więc przełamać psychologiczną granicę 50 bramek w sezonie. Do tej pory nawet się do niej nie zbliżył. W poprzednich pięciu sezonach Lewandowski zaliczał kolejno. 40., 41., 43., 42. i 25. bramek.

• Skład Bayernu Monachium: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies -Kimmich, Goretzka - Coman, Müller, Gnabry Lewandowski.

Skład Bayeru Leverkusen: Hrádecký - L. Bender, Tapsoba, S. Bender, Wendell - Baumgartlinger, Aránguiz - Diaby, Amiri, Bailey - Havertz