Popis Bayernu Monachium w Leverkusen. Lewandowski wyrównał swój rekord w Bundeslidze [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 06 czerwca 2020
  • Popis Bayernu Monachium w Leverkusen. Robert Lewandowski z kolejnym golem

Popis Bayernu Monachium w Leverkusen. Robert Lewandowski z kolejnym golem

Bayer Leverkusen szybko objął prowadzenie z Bayernem Monachium 1:0, ale później do głosu doszedł mistrz Niemiec i strzelił rywalom aż cztery gole, pewnie wygrywając 4:2 sobotni hit Bundesligi. Robert Lewandowski raz trafił do siatki, dzięki czemu wyrównał swój najlepszy wynik bramkowy w jednym sezonie Bundesligi!

Koniec spotkania! Bayer przegrywa z Bayernem 2:4! Mistrz Niemiec ma już na koncie 70 punktów. O 10 więcej od Borussii Dortmund.

• 89. min.

Ładny techniczny strzał Wirtza po podaniu Paulinho. 2:4!

• 88. min.

GOOOL! 2:4!

• 88. min.

Lewandowski przewrócił się w polu karnym rywali, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

• 85. min.

Zmiana w Bayernie. Lucas Hernandez pojawia się na murawie za Daviesa.

• 84. min.

Mueller w pole karne, Lewandowski uprzedzony przez Bendera.

• 81. min.

Wirtz zza szesnastki, Neuer broni.

• 78. min.

Bayern w pełni kontroluje wydarzenia na boisku.

• 76. min.

Neuer interweniuje po strzale Diaby'ego.

• 75. min.

Dla Thiago to 150. mecz w Bundeslidze.

• 74. min.

Dwie zmiany w Bayernie. Javi Martinez za Goretzkę i Thiago Alcantara za Gnabry'ego meldują się na murawie.

• 74. min.

Dragović ukarany żółtą kartką.

• 69. min.

W międzyczasie Perisić wszedł na boisko za Comana.

• 69. min.

Z kolei Thomas Mueller ma na koncie aż 20 asyst i tylko 2 brakuje mu, aby ustanowić rekord wszech czasów Bundesligi!

• 67. min.

Lewandowski wyrównuje swój rekord bramkowy w Bundeslidze! Ma na koncie aż 30 goli!

• 67. min.

Thomas Mueller miękko wrzuca piłkę w pole karne z prawej strony, a tam najwyżej wyskakuje Lewandowski, który strzałem głową pokonuje Hradecky'ego! 1:4!

• 66. min.

GOOOOLLL LEWANDOWSKI!!!

• 64. min.

Coman do Gnabry'ego. Niemiec marnuje doskonałą sytuację.

• 63. min.

Ładna akcja Diaby'ego, ale strzał kompletnie nieudany.

• 61. min.

Mueller uderza piłkę głową. Hradecky pewnie broni.

• 61. min.

Coman w tempo do Daviesa, który zostaje zatrzymany w ostatnich chwili przez rywala.

• 55. min.

Davies wybija piłkę na rzut rożny.

• 54. min.

Niedokładne dośrodkowanie Demirbaya.

• 50. min.

Niecelny strzał Thomasa Muellera.

W zespole gospodarzy na boisku pojawili się: Wendell, Wirtz i Demirbay. Z boiska zeszli: Amiri, Bellarabi i Leon Bailey.

Początek drugiej połowy.

• Będą zmiany w zespole Bayeru.

• Robert Lewandowski nie zagra w kolejnym meczu! Taka sytuacja zdarzyła się tylko raz

W 31. minucie meczu z Bayerem Leverkusen Robert Lewandowski obejrzał żółtą kartkę za faul. Oznacza to, że Polak praktycznie stracił już szanse na wyrównanie rekordu Gerda Muellera. W kolejnym meczu nie zagra też Thomas Mueller, a Hansi Flick może mieć poważny gol głowy z zestawieniem linii ataku.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Bayer przegrywa z Bayernem 1:3.

• 45. min. + 1

Gnabry rehabilituje się za niewykorzystaną sytuację sprzed kilkunastu sekund. Dostaje świetne podanie od Kimmicha i ładną podcinką pokonuje Hradecky'ego!

• 45. min.

GOL!! 1:3!

• 45. min.

Świetna interwencja bramkarz Leverkusen, który nogą zatrzymał strzał Gnabry'ego.

• 45. min.

Gnabry przegrywa pojedynek sam na sam z Hradeckym.

• 42. min.

Warto wspomnieć, że Thomas Mueller notuje już 19. asystę w bieżącym sezonie Bundesligi i jest już bliski pobicia rekordu Kevina de Bruyne;a sprzed kilku lat!

• 42. min.

Świetna akcja Bayernu. Thomas Mueller zagrywa do Goretzki, który celnym strzałem sprzed pola karnego w prawy róg zaskakuje Hradeck'yego! 1:2!

• 42. min.

GOOOOOOOL!. Bayern prowadzi w Leverkusen!

• 40. min.

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Muellera. Najlepszego asystenta Bundesligi również zabraknie w kolejnym spotkaniu Bayernu!

• 39. min.

Alaba do Lewandowskiego, ale strzał Polaka bardzo nieudany.

• 38. min.

Celny strzał Diaby'ego prosto w środek bramki, gdzie stał Neuer.

• 37. min.

Tapsoba ratuje Bayer przed utratą gola.

• 36. min.

Davies kolejny raz faulowany. Bellarabi upomniany żółtą kartką.

• 35. min.

Davies kasuje groźną akcję Bayeru.

• 33. min.

Polak dostał kartkę za uderzenie rywala łokciem.

• 32. min.

Lewandowski ukarany żółtą kartką! Oznacza to, że Polak nie zagra w następnej kolejce.

• 31. min.

Kimmich oddał bezpośredni strzał z lewej strony boiska. Hradecky nie miał żadnego problemu z interwencją.

• 31. min.

Rzut wolny dla Bayernu.

• 31. min.

Amiri ukarany żółta kartką.

• 30. min.

Davies nieprzepisowo zatrzymany przez Amiriego.

• 28. min.

Piękne prostopadłe podanie Goretzki do wychodzącego na czystą pozycję Kingsleya Comana. Francuz w sytuacji sam na sam z Hradeckym idealnie wykańcza akcję i mamy 1:1!

• 27. min.

GOOOOOOOOL. Bayern doprowadza do wyrównania!

• 27. min.

Mueller zatrzymany w polu karnym.

• 24. min.

Co za szansa Lewandowskiego! Zbyt słaby strzał z bardzo niewygodnej pozycji. Gol i tak nie zostałby uznany, bo Polak był na spalonym.

• 23. min.

Bayern ma sporą przewagę w posiadaniu piłki. Rozciąga akcje na skrzydła.

• 20. min.

Bayern ma problem z dokładnym rozegraniem akcji.

• 16. min.

Nieudany strzał Comana.

• 15. min.

Goretzka zbyt lekko głową, aby zaskoczyć Hradecky'ego.

• 14. min.

Rzut rożny dla Bayernu.

• 11. min.

Asystę zanotował Baumgartlinger, znakomitym podaniem uruchomiając Alario.

• 11. min.

Bramka uznana! Brazylijczyk w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje Neuera!

• 10. min.

Alario pakuje piłkę do siatki! Sędzia musi skorzystać z systemu VAR!

• 8. min.

Żółta kartka dla Comana za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

• 8. min.

Mueller na pole karne, Lewandowski dobrze pilnowany, Dragović wyjaśnia sytuację.

• 7. min.

Za mocne podanie do Bellarabiego. Bayer traci piłkę.

• 6. min.

Bellarabi zatrzymany przez Daviesa na prawym skrzydle.

• 5. min.

Tempo meczu na razie jest bardzo spokojne.

• 4. min.

Kimmich dośrodkowuje w pole karne, piłkę pewnie łapie Hradecky.

• 2. min.

Dośrodkowanie Muellera i odgwizdany został spalony.

• 2. min.

Bayern przy piłce, rozgrywa atak pozycyjny.

• 2. min.

Początek spotkania dość spokojny.

• 1. min.

Zaczynamy mecz!

• Co ciekawe w tamtym spotkaniu Havertz również nie wystąpił.

• Przypomnijmy, że na jesieni Bayer ograł Bayern 2:1 w Monachium.

• Pierwszy gwizdek już o 15:30.

• Niemcy zachwycają się wschodzącą gwiazdą. Jacek Krzynówek: Całkowicie to rozumiem

- Jeszcze się bardzo rozwinie, a już radzi sobie na każdej pozycji, jaką tylko wymyśli mu trener. Całkowicie rozumiem zachwyty Niemców nad Havertzem - mówi nam były zawodnik Bayeru Leverkusen o obecnie największej gwieździe tego klubu. Z Jackiem Krzynówkiem rozmawiamy przed sobotnim hitem 30. kolejki Bundesligi Bayer - Bayern. Relacja na żywo na Sport.pl od godziny 15.30.

• Dziś Robert Lewandowski stanie przed historyczną szansą na trafienie numer 400. w swojej klubowej karierze. Taki wynik osiągnęło do tej pory zaledwie trzech piłkarzy.

Byli to Leo Messi (627), Cristiano Ronaldo (626) oraz Zlatan Ibrahimović (460).

• Bayer: Hradecky - Dragovic, Bender, Tapsoba - Amiri, Baumgartlinger, Aránguiz, Bailey - Bellarabi, Alario, Diaby.

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Coman, Mueller, Gnabry - Lewandowski.

• Pojedynek Bayer - Bayern to miał być starciem Roberta Lewandowskiego z Kaiem Havertzem. Polak to uznana gwiazda Bundesligi, a 20-latek jest największą nadzieją niemieckiej piłki. Niestety 20-latek zgłosił problemy z mięśniem i nie wystąpi w tym spotkaniu. To potężne osłabienie Bayeru.

• Po ostatniej wygranej 5:0 nad Fortuną Dueseldorf trener Bayernu Hansi Flick pobił klubowy rekord Pepa Guardioli. Flick wygrał 22 z pierwszych 25 meczów w Monachium. Jedyne dwie porażki zanotował na początku kadencji, jeszcze jesienią. Przegrał wtedy m.in. z Bayerem Leverkusen. W sobotę będzie miał okazję do rewanżu.

• Bayern Monachium pewnie zmierza po ósme z rzędu mistrzostwo Niemiec. Monachijczycy mają siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund, którą pokonali kilka dni temu w Der Klassiker 1:0. W sobotę udadzą się do Leverkusen na mecz z Bayerem. Gospodarze są na piątym miejscu w lidze, ale do trzeciego RB Lipsk tracą tylko dwa punkty. Dodatkowo chcieliby wykorzystać niespodziewaną porażkę czwartej Borussii Moenchengladbach, która w piątek przegrała z Freiburgiem 0:1 i przeskoczyć ją w tabeli.

• W sobotę o 15:30 hit Bundesligi Bayer Leverkusen - Bayern Monachium. Czy mistrzowie Niemiec zrobią kolejny krok w kierunku obrony tytułu? Zapraszamy na relacje