Tylko jedna bramka w meczu Bayernu z Borussią, ale emocji od groma [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 26 maja 2020

Lewandowski strzela w Witsela! A sędzia kończy mecz!

Lewandowski pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy. Nie ma jedenastki, gramy dalej

• 89. min.

Mueller mógł strzelić gola, ale skiksował

• 88. min.

Jeśli wynik się nie zmieni, to Borussia pewnie pożegna się z marzeniami o mistrzostwie. Do końca rozgrywek zostało sześć kolejek, a Bayern ma już siedem punktów przewagi nad BVB w wirtualnej tabeli

• 86. min.

Czas ucieka, a Bayern utrzymuje się przy piłce

• 83. min.

Lewandowski huknął w słupek!

• 83. min.
    Wielka kontrowersja w meczu BVB - Bayern! VAR jak zaczarowany [WIDEO]

W 58. minucie spotkania Borussia Dortmund - Bayern Monachium doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Piłkę po strzale Erlinga Haalanda ręką odbił Jerome Boateng, ale gospodarze nie dostali rzutu karnego.

• 80. min.

Ależ parada Neuera! Kolejna w tym meczu

• 77. min.

Can kapitalnie zagrał piłkę w pole karne, ale napastnik BVB nie zdołał jej sięgnąć

• 75. min.

Guerreiro wprost w Neuera!

• 74. min.

Reyna faulowany przed polem karny!

• 73. min.

Sytuacja z Boategniem

• 73. min.

Kolejna fatalna wrzutka Comana. Lewandowski będzie wściekły, bo znowu nie otrzymał piłki

• 71. min.

Schodzi Haaland, wchodzi Reyna

• 70. min.

Neuer uprzedził Haalanda! Wielki spokój Niemca

• 68. min.

Oglądamy kolejne powtórki i niestety wygląda na to, że wynik meczu może zostać wypaczony. Dlaczego? Na początku drugiej połowy Jerome Boateng dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nawet nie sprawdził tej sytuacji na monitorze, co zapewne wywoła skandal w niemieckich media, bo wydaje się, że jedenastka powinna zostać podyktowana.

• 65. min.

Stały fragment gry nie przyniósł większego zagrożenia

• 63. min.

Mueller faulowany przez Hakimiego. Szansa dla Bayernu z rzutu wolnego

• 60. min.
  • 58. min.

Nie ma VARu, choć Boateng zagrał piłkę ręką

• 57. min.

Haaland! Jak to nie wpadło! Boateng już leżał na murawie, ale zdołał wybić piłkę

• 54. min.

Bayern utrzymuje się przy piłce, a Borussia za nią biega

• 54. min.

Goretzka z dystansu! I znowu Buerki dobrze broni!

• 52. min.

Hummels zablokował strzał Lewandowskiego

• 49. min.

Dahoud zza pola karnego! Ale trafił wprost w Neuera

• 49. min.

Coman szukał Lewandowskiego, ale Polak nie jest koszykarzem z NBA, więc nie mógł sięgnąć tej piłki

• 47. min.

Obrońcy BVB oddalili zagrożenie

• 47. min.

Lewandowski wywalczył rzut rożny

Gramy!

• PRZERWA

Wielu kibiców i ekspertów zastanawiało się, jak piłkarze Bundesligi będą wyglądali pod względem fizycznym po przerwie spowodowanej koronawirusem. Kolejne mecze ligi niemieckiej utwierdzają tylko w przekonaniu, że obawy nie były słuszne. Wtorkowy Der Klassiker był toczony w zabójczym tempie. Już w pierwszej minucie Borussia mogła objąć prowadzenie. Manuel Neuer przytomnie wybiegł z bramki i wybił piłkę, ale wprost pod nogi Erlinga Haalanda, który strzelił pod nogami Niemca, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Jerome Boateng. W podobny sposób przed utratą gola swój zespół uratował Łukasz Piszczek. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to przepięknym golem zza pola karnego popisał się Joshua Kimmich, który technicznym strzałem przelobował bramkarza.

• PRZERWA

Co tu mówić... Piękne mecz! Mecz toczony w zabójczym tempie. Bayern jest lepszy, ale Borussia wciąż pozostaje bardzo groźna. Nie możemy się doczekać drugiej połowy

• GOOOOOOL

43. min.

Joshua Kimmich! Co za gol! Fenomenalna wizja, stoicki spokój, co za strzał! Niemiec zza pola karnego przelobował bramkarza! Gol w stylu Francesco Totteigo!

• 42. min.

Bayern dociska. Ale BVB się umiejętnie broni

• 41. min.

Kimmich wrzucił zdecydowanie za mocno

• 40. min.

Mueller zablokowany przez Hummelsa. Będzie rzut rożny

• 39. min.

Goretzka strzelał zza pola karnego, ale Buerki wypiąstkował piłkę

• 37. min.
  • 35. min.

Haaland zepsuł wrzutkę

• 33. min.

Co za kapitalne widowisko! Tempo meczu jest zabójcze! Poziom techniczny też

• 29. min.

Coman, tradycyjnie, ściął do środka, ale niecelnie zagrał wzdłuż bramki

• 27. min.

Piękny wślizg Piszczka. Jego ofiarą Lewandowski

• 28. min.

Haaland próbował strzału nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę

• 27. min.

Był lekki przestój w grze Borussii, ale gospodarze wracają na odpowiednie tory

• 24. min.

Bomba Comana i wspaniała interwencja bramkarza BVB

• 22. min.

Alphonso Davies! Kanadyjczyk popisał się świetnym powrotem, który przeciął akcję BVB

• 19. min.
  • 18. min.

Gnabry powinien strzelić gola, ale Piszczek wybił piłkę z linii bramkowej

• 18. min.

Mueller zagrywa w pole karne! Hummels wybija piłkę! Lewandowski wściekły, bo niewiele brakowało, aby doszedł do piłki

• 17. min.

Bayern zaczyna przeważać, ale Borussia wciąż jest niezwykle groźna, bo piłkarze Favre'a uwielbiają kontrataki. Skuteczne kontrataki

• 15. min.

Kingsley Coman miał dobry pomysł, aby zagrać prostopadłą piłkę, ale zabrakło precyzji

• 13. min.

Kolejna wrzutka Kimmicha! Tym razem piłki nie sięgnął Lewandowski

• 11. min.

Kimmich wrzuca w pole karne! Mueller nie sięgnął piłki głową. Zabrakło centymetrów!

• 8. min.

Lewandowski strzelał z pierwszej piłki z ostrego kąta, ale Buerki interweniuje bez kłopotów

• 5. min.

Dobra interwencja Hummelsa!

• 3. min.

Brandt strzela z ostrego kąta, ale Neuer spokojnie broni!

• 1. min.

Neuer przytomnie wybiega z bramki i wybija piłkę, ale trafia ona pod nogi Haalanda, który od razu oddaje strzał! I co? Boateng wybija piłkę z linii

• GRAMY!

• Zaraz zaczynamy! Ale wpierw minuta ciszy poświęcona ofiarom pandemii koronawirusa

• Skład Bayernu: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Coman, Mueller, Gnabry - Lewandowski

• Skład Borussii Dortmund: Buerki - Piszczek, Hummels, Akanji - Hakimi, Dahoud, Delaney, Guerreiro - Brandt, Hazard - Haaland

• Bawarczycy na siedem kolejek przed końcem rozgrywek mają 61 pkt, czyli o cztery więcej od drugiego BVB i o siedem wyprzedzają trzeci RB Lipsk. Ewentualne zwycięstwo Bayernu sprawi, że będzie już bardzo blisko mistrzostwa, ale gospodarze znajdują się w znakomitej formie: w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek rozbili Schalke w derbach aż 4:0, za to w miniony weekend pokonali Wolfsburg na wyjeździe 2:0. Bayern męczył się z Unionem Berlin (2:0), a w sobotę pokonał na własnym boisku Eintracht Frankfurt 5:2.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z hitu Bundesligi i meczu, który może mieć kluczowe znaczenie w walce o mistrzostwo. Już o 18:30 rozpocznie się starcie Borussii Dortmund z Bayernem Monachium.