Borussia Dortmund wygrała, ale grała w spacerowym tempie [ZAPIS RELACJI]

Freiburg - Werder 0:1

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:3

Paderborn - Hoffenheim 1:1

Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:2

Koniec meczu! Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem jako kapitanem, pokonała na wyjeździe Wolfsburg 2:0. Goście oddali zaledwie dwa celne strzały.

Świetna interwencja Piszczka

• GOOOOOOL

89. min.

Freiburg - Werder 1:1

Gospodarze wyrównali! Podczas stałego fragmentu gry Gulde znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i skierował piłkę do pustej bramki

• 84. min.

Wolfsburg jeszcze próbuje strzelić gola kontaktowego. Ale rażą niedokładnością

• 82. min.

Brutalny faul Feliksa Klausa! Czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy

• GOOOOOOL

80. min.

Sven Bender podwyższa wynik! Aptekarze bardzo blisko trzech punktów

• 78. min.

Sancho popisał się pięknym rajdem i zagrał do Hakimiego, który precyzyjnym strzałem podwyższył wynik. BVB jest zabójczo skuteczna, bo oddała tylko dwa celne strzały

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOOOOOOOOOL! HAKIMI! Borussia już nie przegra tego meczu! 2:0!

• 74. min.

Borussia gra tak, jakby to był gierka treningowa, gdzie zadaniem jest po prostu jak najdłuższe utrzymanie się przy piłce

• 70. min.

Tempo spotkania nie zachwyca. A, że nie słychać kibiców, to w ogóle ma się wrażenie, jakby oglądało się sparing

• 69. min.

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:2

Bayer wciąż prowadzi po dwóch golach Havertza. Żaden piłkarz w historii Bundesligi nie strzelił więcej goli przed swoimi 21. urodzinami, niż on, autor 34 goli

• 63. min.

Wolfsburg zaczyna być coraz bardziej śmiały w swoich atakach, ale Borussia wciąż prowadzi 1:0.

• 60. min.

Znakomity refleks Buerkiego ratuje BVB!

• GOOOOOOL

55. min.

Gol za golem! Thuram doprowadza do wyrównania, ale już kilka minut później Bayer wychodzi na prowadzenie, bo Havertz wykorzystał rzut karny. To już drugi gol Niemca w tym meczu

• 49. min.

Poprzeczka ratuje Borussię! Renato Steffen jest wściekły, bo zmarnował dobrą okazję

Emre Can zmienił Hummelsa. Zaskakująca zmiana, bo stoper grał naprawdę dobrze

Czas na drugie połowy!

• Przerwa

Całe szczęście, że nie musimy być teraz w skórze trenera Olivera Glasnera, bo nie mamy pojęcia, co ma wymyślić, aby Borussia została zdominowana w tym meczu

• PRZERWA

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 0:1

Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:1

• 45. min. + 1

Niedokładne podanie Piszczka! Kontry jednak nie będzie, bo zbyt ospale chcieli zaatakować gospodarze

• 44. min.
  • 42. min.

Dobry mecz Delaneya, duńskiego pomocnika BVB, który rozbija akcję rywali, zanim się one rozpoczną

• 39. min.

Borussia przyśpiesza tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga. Goście zorientowali się, że nawet spacerowym tempem będą w stanie pokonać Wolfsburg

• 35. min.

Borussia podkręca tempo. Wolfsburg ma problem, aby na dłużej opuścić własną połowę

• 32. min.

Bramkową akcję BVB rozpoczął, rzecz jasna, Julian Brandt. I to właśnie Niemiec efektownie minął obrońcę, po czym uruchomił Hakimiego

• GOOOOOOL

32. min.

GOOOOOOOOOOOOOL! Hakimi zagrał wzdłuż bramki do Haalanda, ale Norweg nie trafił w piłkę. Trafił w nią za to Raphael Guerreiro. Borussia obejmuje prowadzenie!

• 30. min.

Za nami pół godziny. I jesteśmy nieco rozczarowani. Borussia zbyt ospale buduje swoje ataki

• 27. min.

Piękna interwencja Hummelsa rozbija atak rywali

• 23. min.

Hummels zagrał dłuuugą piłkę w kierunku Hazarda, ale Belg nie sięgnął futbolówki

• 20. min.

To na razie najbardziej absurdalna bramka tej kolejki. Co za szkolny błąd...

• GOOOOOOL

19. min.

Ładny, precyzyjny strzał Bittercourta zza pola karnego na dalszy słupek. Werder obejmuje prowadzenie!

• 18. min.

Piłkarze Wolfsburga szukają swoich okazji na prawym skrzydle, ale już kolejna wrzutka z tego sektora boiska była niecelna...

• 16. min.

Kwadrans za nami. Optyczna przewaga Borussii, która spokojnie konstruuje akcje ofensywne. Właśnie zza pola karnego uderzał Hazard, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką

• GOOOOOOL

10. min.

I mamy remis! Srbeny wykorzystał fatalny błąd stopera "Wieśniaków" i pięknym technicznym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza

• GOOOOOOL

7. min.

GOOOOOOOOOOL! Kai Havertz z łatwością wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem. Niemiec znajduje się w wybornej formie

• 7. min.

Przytomne wyjście z bramki Buerkiego kasuje akcję rywali

• 5. min.

Za nami pięć minut. I nic szczególnego jeszcze się nie wydarzyło.

• GOOOOOOL

4. min.

Padeborn 0:1 Hoffenheim

GOOOOOOOOOOOOOOL! Kadebarek zagrał wzdłuż bramki, a Skov skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości

• 1. min.

Wolfsburg - Borussia - głównie skupiamy się na tym meczu. Z pozostałych spotkań będziemy wyławiali najciekawsze sytuacje.

• 1. min.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej ofiarom pandemii. GRAMY!

• Zaraz odpalamy fajerwerki, bo gdy gra Borussia, to po drużynie Luciana Favre'a możemy się spodziewać koncertu

• A tutaj znajdziecie info o wczorajszym meczu:

Hertha znowu gromi rywala! Epizod Krzysztofa Piątka

Derby Berlina dla Herthy! Rafał Gikiewicz z Unionu grał świetnie. Ale tylko do przerwy, bo w drugiej połowie wpuścił aż cztery bramki. Zdobyli je konkurenci Krzysztofa Piątka w walce o pierwszy skład. Były napastnik Milan zagrał zaledwie 15 minut i nic szczególnego nie pokazał.

• 15:30

Freiburg - Werder

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen

Paderborn - Hoffenheim

Wolfsburg - Borussia Dortmund

• Dzień dobry!

Zapraszamy na dłuuuuugi dzień z Bundesligą. Na początek starcia rozpoczynające się o godz. 15:30.