Bundesliga wróciła! Borussia Dortmund wygrywa z Schalke, niespodziewany remis w Lipsku [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 16 maja 2020
  • Dziękujemy za śledzenie relacji.

Borussia Dortmund zdemolowała Schalke w derbach! Niespodzianka w Lipsku

Borussia Dortmund pokonała 4:0 Schalke 04 Gelsenkirchen w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek Bundesligi. W 29. minucie pierwszego gola po powrocie niemieckiej ligi strzelił Erling Braut Haaland. W pozostałych meczach zaskoczenie wywołał remis i strata punktów RB Lipsk.

• To koniec pierwszej tury meczów po wznowieniu rozgrywek Bundesligi. Dziś czeka nas jeszcze spotkanie Eintrachtu Frankfurt z Borussią Moenchengladbach. Początek o 18:30.

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Koniec meczów na wszystkich stadionach. Komplet wyników:

Augsburg - Wolfsburg 1:2

BVB - Schalke 4:0

Duesseldorf - Paderborn 0:0

Hoffenheim - Hertha Berlin 0:3

RB Lipsk - Freiburg 1:1

Koniec meczu w Lipsku! RB Lipsk remisuje 1:1 z Freiburgiem!

• PILNE

90. min. + 4

RB Lipsk - Freiburg 1:1. Jednak spalony! Analiza VAR w Kolonii wskazała sędziemu, że nie powinien uznać tego gola!

• PILNE

90. min. + 1

RB Lipsk - Freiburg 1:2 Niesamowite! Ostatnie chwile i sensacyjnie Freiburg wygrywa z RB Lipsk! Bramka Robina Kocha!

Koniec meczu w Dortmundzie! 4:0 dla Borussii Dortmund w meczu z Schalke!

• 90. min. + 1

Augsburg - Wolfsburg 1:2 Rozpoczął się doliczony czas gry i udało się trafić Wolfsburgowi. Prowadzą 2:1 po golu Daniela Ginczka!

• 86. min.

Hoffenheim - Hertha Berlin 0:3. Szansa Polaka, ale piłka odskoczyła mu w polu karnym i nie dał rady oddać strzału.

• 85. min.

Zostało ostatnie pięć minut regulaminowego czasu gry. Komplet wyników:

Augsburg - Wolfsburg 1:1

• 79. min.

Hofrfenheim - Hertha 0:3. Krzysztof Piątek już na boisku! Zmienił Ibisevicia!

• 78. min.

BVB - Schalke 4:0. Jadon Sancho zmienia kontuzjowanego Thorgana Hazarda.

• 77. min.

RB Lipsk - Freiburg 1:1 GOOOOOL! Poulsen strzela i RB Lipsk wyrównuje!

• 73. min.

Hoffenheim - Hertha 0:3. Jarstein broni przy świetnej okazji Hoffenheim i chwilę później pada na murawę. Będzie grał dalej.

• 73. min.

Hoffenheim - Hertha 0:3. GOOOOOL! Hertha Berlin prowadzi już 3:0. Cunha odzyskał piłkę przy linii bocznej, przebiegł całe pole karne i strzelił w prawy róg bramki!

• 73. min.

BVB - Schalke 4:0 Żółta kartka dla Łukasza Piszczka. Zagranie ręką Polaka.

• 70. min.

70. minuta wszystkich pięciu meczów. Komplet wyników:

Hoffenheim - Hertha Berlin 0:2

RB Lipsk - Freiburg 0:1

• 65. min.

Augsburg - Wolfsburg 1:1 Zmiana wyniku, jednak spalony przy golu dla Augsburga. Wciąż 1:1!

• 65. min.

Augsburg - Wolfsburg 2:1 GOOOL! Felix Uduokhai daje prowadzenie Augsburgowi!

• 63. min.

Niezwykła dominacja Borussii! To dublet Raphaela Guerreiro!

• PILNE

62. min.

BVB - Schalke 4:0. CO ZA GOL! Podanie Guerreiro, Haaland odgrywa i jest 4:0!

• PILNE

59. min.

Hoffenheim - Hertha 0:2. GOOOOL! A nawet dwa! Co za dwie minuty Herthy Berlin! Najpierw samobój Akpogumy, a teraz gol Ibisevicia! 2:0!

• 56. min.

BVB - Schalke 3:0 Haaland szukał dogrania w polu karnym, ale obrońcy Schalke przechwycili piłkę.

• 55. min.

Komplet wyników po 55 minutach:

BVB - Schalke 3:0

Hoffenheim - Hertha Berlin 0:0

• 53. min.

Augsburg - Wolfsburg 1:1 Gol dla gospodarzy! Wyrównują dzięki trafieniu Tina Jedvaja.

• 51. min.

BVB - Schalke 3:0 Nie potrafi odpowiedzieć Borussii drużyna Schalke. Strzały blokowane przez obrońców i wybijane.

• 48. min.

BVB - Schalke 3:0 Uraz Haalanda, który podczas akcji bramkowej wpadł na Sane. Wszystko z nim już w porządku.

• 47. min.

BVB - Schalke 3:0 To już chyba nokaut! Kontra Haalanda, zgranie do Hazarda i pewny, mocny strzał.

• PILNE

47. min.

BVB - Schalke 3:0 Thorgan Hazard! GOOOOL i 3:0 dla BVB!

Początek drugiej połowy za nami już w każdym z pięciu meczów.

Wracamy do gry w Augsburgu! Na pozostałych stadionach jeszcze przerwa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy na wszystkich stadionach. Wyniki po pierwszej połowie pierwszych pięciu spotkań po wznowieniu Bundesligi:

Augsburg - Wolfsburg 0:1

BVB - Schalke 2:0

• 45. min.

BVB - Schalke 2:0 Ależ błąd Schalke! Oddali piłkę graczom gospodarzy, dwa podania wystarczyły, żeby piłka trafiła do Guerreiro, który schodzi w pole karne z lewego skrzydła i pokonuje Schuberta!

• PILNE

45. min.

BVB - Schalke 2:0 GOOOOOOOOL! 2:0 dla Borussii Dortmund! Raphael Guerreiro!

• 44. min.

BVB - Schalke 1:0 Piłkarz Schalke przewrócony w groźnej sytuacji na granicy pola karnego, ale sędzia Aytekin każe mu wstawać. Mógł tu popełnić błąd.

• 44. min.

Augsburg - Wolfsburg 0:1 Kolejny gol! Renato Steffen trafia dla Wolfsburga! Prowadzą z Augsburgiem.

• 42. min.

BVB - Schalke 1:0 Strzał zza pola karnego Dahouda trafia w czoło Sane! Z rzutu rożnego już nic nie wyniknęło.

• 42. min.

Hoffenheim - Hertha Berlin 0:0 Ibisević do Cunhi w polu karnym i... Co za obrona Baumanna!

• 40. min.

BVB - Schalke 1:0 Kontuzja Jeana Todibo, ale nie schodzi jeszcze z boiska. Widać jednak, że utyka po mięśniowym urazie z ostatnich minut.

• 35. min.

Na razie dwa gole w pięciu meczach! Komplet wyników po 40. minutach:

Augsburg - Wolfsburg 0:0

BVB - Schalke 1:0

• 35. min.

BVB - Schalke 1:0 Hakimi wbiegł w pole karne, zagrtał na wolne polne, ale Guerreiro strzela niecelnie.

• 33. min.

RB Lipsk - Freiburg 0:1 Gola strzelił Manuel Gulde po asyście Vincenzo Grifo.

• 33. min.

RB Lipsk - Freiburg 0:1 Drugi gol dzisiejszego dnia! Sensacja! Freiburg prowadzi z Lipskiem.

• 28. min.

BVB - Schalke 1:0 Kto jak nie on? Erling Haaland z dziesiątym golem w tym sezonie.

• 28. min.

BVB - Schalke 1:0. Hazard z prawego skrzydła podaje w pole karne, a Haaland to wykorzystuje, delikatnie kierując piłkę w lewy dolny róg bramki.

• PILNE

28. min.

BVB - Schalke 1:0. GOOOOOOOL! Erling Haaland na 1:0 dla Borussii!

• 25. min.

BVB - Schalke 0:0. Ależ zamieszanie w polu karnym Borussii! Blisko zdobycia gola Caligiuri, ale piłkę wyłapał Buerki.

• 25. min.

BVB - Schalke 0:0. Rzut rożny niewykorzystany, ale druga centra Brandta o wiele groźniejsza. W piłkę nie trafił Hummels, a potem Haaland uderzył w boczną siatkę.

• 23. min.

BVB - Schalke 0:0 Rykoszet od muru i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• 23. min.

BVB - Schalke 0:0 Faul na Thorganie Hazardzie. Rzut wolny dla Borussii.

• 20. min.

20. minuta meczów. Wciąż bez goli. Komplet wyników:

Dortmund - Schalke 0:0

RB Lipsk - Freiburg 0:0

• 14. min.

BVB - Schalke 0:0 Raphael Guerreiro blisko pola karnego, ale z zablokowanym dośrodkowaniem. Niczego nie przynosi Borussii także rzut rożny.

• 12. min.

BVB - Schalke 0:0. Ależ sytuacja BVB! Hakimi podaje w pole karne, ale tam wślizgiem piłkę wybił jeden z obrońców Schalke.

• 11. min.

BVB - Schalke 0:0. Bez rzutu karnego, gramy dalej.

• 11. min.

BVB - Schalke 0:0. Rzut wolny dla Borussii. Deniz Aytekin wstrzymuje grę po tym, jak piłka trafiła w rękę zawodnika Schalke. Czekamy na decyzję.

• 10. min.

10. minuta meczów. Komplet wyników:

• 7. min.

BVB - Schalke 0:0. Caligiuri uderza prosto w mur.

• 6. min.

BVB - Schalke 0:0. Rzut wolny dla Schalke niedaleko pola karnego gospodarzy.

• 5. min.

BVB - Schalke 0:0. Szarża Haalanda w polu karnym Schalke, ale pod nogi rzucił mu się Schubert i wybił piłkę.

• 4. min.

BVB - Schalke 0:0. Pierwsza okazja dla Schalke, ale Ramana zatrzymuje Hakimi i chwilę później jest faulowany.

• 1. min.

Teraz rozpoczął się także mecz w Dortmundzie.

• 1. min.

Gramy na czterech stadionach! Dłużej trwało to w Dortmundzie, gdzie zmiana w składzie Borussii - Hazard zamiast Reyny.

• Piłkarze już pojawili się na murawie. Za chwilę początek wszystkich spotkań!

• W pierwszym składzie Borussii Dortmund na mecz z Schalke znalazł się Łukasz Piszczek. Polak będzie kapitanem swojej drużyny.

• Krzysztof Piątek nie zagra w meczu z Hoffenheim od pierwszej minuty. Polak usiądzie na ławce rezerwowych, a na boisku zamiast niego pojawi się Vedad Ibisević.

Zaskakująca decyzja ws. Krzysztofa Piątka! Jest skład Herthy na mecz z Hoffenheim

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Krzysztof Piątek nie zagra od pierwszej minuty w meczu z Hoffenheim, którym jego Hertha Berlin wróci do rozgrywek Bundesligi. Polak usiądzie na ławce rezerwowych. Początek spotkania o 15:30. Relacja na żywo w Sport.pl.

• O 15:30 rozpocznie się pięć meczów:

Augsburg - Wolfsburg

Fortuna Duesseldorf - Paderborn

Hoffenheim - Hertha Berlin

RB Lipsk - Freiburg

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen

• Minimalizowanie strat ekonomicznych było jednym z głównych powodów, dla których władzom niemieckiego futbolu zależało na możliwie najszybszym kontynuowaniu rozgrywek. Rozgrywek, które zostaną wznowione już w sobotę.

Sześć niemieckich klubów zagrożonych upadkiem. Szef ligi proponuje rewolucyjne zmiany

Egzystencja aż sześciu klubów 1. i 2. Bundesligi stała się zagrożona przez pandemię koronawirusa - wynika z badań jednej z najstarszych szkół biznesu w Niemczech. Szef DFL proponuje rewolucyjne zmiany, które ograniczałyby zarobki piłkarzy i agentów, chroniąc przyszłość klubów.

• Władze ligi oraz kluby robią wszystko, by uratować sezon. W porozumieniu z politykami znaleźli sposób na uratowanie futbolu, naszej profesji. Izolacja i pewne przepisy są dziś niezbędne. Negatywne mówienie o nich byłoby arogancją z naszej strony - powiedział Reus w wywiadzie dla "El Pais".

Marco Reus wymownie o starcie Bundesligi. "Piłkarze nie są szczurami laboratoryjnymi"

- Nie lubię, gdy w kontekście powrotu Bundesligi używa się słowa "eksperyment". Piłkarze nie są szczurami laboratoryjnymi, by na nich cokolwiek testować. Ale rozumiem, co to oznacza. Jesteśmy pierwszymi w Europie, którzy wracają do grania po długiej przerwie. Ciąży na nas duża odpowiedzialność - w wywiadzie dla "El Pais" powiedział pomocnik Borussii Dortmund, Marco Reus.

• Nie dzieli ich ani religia, ani poglądy polityczne, ani status materialny, ani pochodzenie. Ich stadiony dzieli za to tylko trzydzieści kilometrów. Za mało, by był spokój. W regionie może rządzić tylko jeden. I o to jest ta walka. Podobno rozpoczęła się już na początku XX wieku w kopalniach, gdy górnicy z Gelsenkirchen rywalizowali z tymi z Dortmundu, kto wydobędzie więcej węgla

Kibice na całym świecie czekają na ten mecz, a może skończyć się obustronnym walkowerem

Rudi Assauer, były dyrektor Schalke, powiedział, że ludzie z Zagłębia Ruhry żyją dla tego meczu. Teraz nie mogą się go doczekać kibice na całym świecie. Oni cieszą się nawet bardziej niż Niemcy. Borussia Dortmund zagra z Schalke już w sobotę o 15.30.

• Jeśli dopiero zaczynacie bardzo intensywną przygodę z Bundesligą ? choć nie chce się w to wierzyć po trójce z Borussii, rekordach Lewandowskiego, transferze Piątka i tylu wcześniejszych polskich karierach w tej lidze - to bądźcie ostrożni. Nie dajcie sobie wmówić, że Bundesliga wróciła tak gładko, bo wszystko jest tu zapięte na ostatni guzik i bez kantów.

Wszyscy się biją, a Bundesliga to wykorzystała. "Futbol, kiełbasa i piwo"

Gdzie wszyscy się bili, tam Bundesliga skorzystała. Jeszcze przez miesiąc nie będzie mieć konkurencji z Premier League, La Ligi ani Serie A. Niemiecki futbol wcale nie dokonał jakichś organizacyjnych cudów. Wystarczyło być normalnym, działać i kopnąć prosto, gdy rząd - opanowując epidemię - wystawił piłkę do pustej bramki.

• Kamery telewizyjne podczas meczów 2. Bundesligi pokazały, jak rozmieszczeni są zawodnicy na "ławce rezerwowych", znajdującej się na trybunach poszczególnych stadionów. Wszyscy muszą znajdować się w określonej odległości od siebie.

Szokujący obrazek z 2. Bundesligi. Tak teraz wygląda ławka rezerwowych. Piłkarze przeniesieni

W sobotę do gry powraca Bundesliga. Nieco wcześniej od najwyższej klasy rozgrywkowej swoje mecze rozpoczęła już 2. Bundesliga. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda stosowanie zasad dystansu przez zawodników, m.in. rozmieszczenie zawodników na "ławce rezerwowych", znajdującej się na trybunach.

• Cały piłkarski świat czeka na 15:30, gdy rozpoczną się mecze Bundesligi, ale już o 13:00 co bardziej zniecierpliwieni fani mogli oglądać w akcji piłkarzy z 2. Bundesligi. Pierwszego gola już po zaledwie 153 sekundach strzelił Jae-Sung Lee z Holstein Kiel w wyjazdowym starciu z Jahnem Regensburg.

Tak padł pierwszy gol w Niemczech! Musimy przyzwyczaić się do tej cieszynki [WIDEO]

Po ponad dwóch miesiącach przerwy w Niemczech wznowiono rozgrywki piłkarskie! Jako pierwsze na boiska wybiegły drużyny drugiej Bundesligi, a strzelcem pierwszego gola został Jae-Sung Lee z Holstein Kiel.

• - Niemiecka piłka zawsze była czymś więcej. To nigdy nie było tylko 22 gości grających na boisku. A teraz dokładnie tak będzie. Wszystko, co kreowało ją na coś ponad to, zostało zabrane. Będziemy żyć od meczu do meczu - mówi w rozmowie ze Sport.pl Uli Hesse, dziennikarz 11Freunde i autor wydanych w Polsce książek o Bayernie Monachium i Borussii Dortmund.

Bundesliga wróci tylko na jedną kolejkę? "Okropne doświadczenie"

Wznowienie rozgrywek Bundesligi przyniesie najdziwniejszy mecz pomiędzy Borussią Dortmund i Schalke w historii. - Mój przyjaciel powiedział mi, że bez kibiców to już nie będą derby Zagłębia Ruhry. Sytuacja sprawi, że spojrzymy na ten mecz jak na każdy inny - mówi w rozmowie ze Sport.pl, Uli Hesse, dziennikarz 11Freunde.

• Drużyny Hoppa zagrają więc w najbliższym czasie o dwie bardzo ważne rzeczy. Ta piłkarska o występ w europejskich pucharach, ta medyczna o prestiż, wielkie pieniądze i niesienie pomocy innym.

Nie chciał sprzedać Trumpowi szczepionki na koronawirusa. Ale niemieccy kibice znów drwią z Hoppa

W sobotę wraca niemiecka Bundesliga, a Hertha Berlin Krzysztofa Piątka gra z Hoffenheim. Właściciel Hoffenheim Dietmar Hopp jest na wojnie z kibicami Bundesligi, lidze groził nawet w pewnym momencie paraliż z tego powodu. Ale to właśnie jedna z firm z imperium Hoppa ma szansę wyprodukować szczepionkę na koronawirusa. Pojawiają się nawet informacje, że wkrótce zacznie się decydująca faza testów już na ludziach.

• Niemcy przyjmują rolę królika doświadczalnego, a inne ligi śledzą każdy krok zbliżający Bundesligę do dokończenia sezonu. Ale władze niemieckiej piłki doskonale wiedzą, że będzie to test na żywym organizmie.

Zaskakujące obliczenia naukowców. Piłkarze nie zarażą się w czasie meczu? Inni to obalają. Grać mogą nawet zarażeni

W Niemczech wraca futbol, chociaż pytań o koronawirusa wciąż jest więcej niż odpowiedzi. Piłkarze mają mieć testy 24 godziny przed każdym meczem, ale to nie daje gwarancji, że nie zagra ktoś, kto zaraża. Naukowcy z Danii uspokajają: ryzyko zakażenia podczas meczu jest znikome. Tezę tę podważają badania Belgów i Holendrów. A Włosi przypominają: u nas pierwszym zdiagnozowanym był wysportowany mężczyzna. Czy mimo to Bundesliga zdoła udowodnić, że dokończenie sezonu 2019/2020 jest możliwe?

• Gdyby było normalnie, Robert Lewandowski i jego koledzy z Bayernu właśnie mieliby za sobą podróż z Monachium do Wolfsburga. Bardzo prawdopodobne, że na stadion w Wolfsburgu przyjechałaby też srebrna patera, wręczana mistrzom Bundesligi. Oraz, to jeszcze bardziej prawdopodobne, 3,5-kilogramowa armata dla króla strzelców Bundesligi.

Niemcy lecą w kosmos z załogą pełną przedszkolaków. Ale lekarstwa na głupotę nie wymyślili

Bundesliga właśnie startuje z misją: zbudować bazę dla wielkiego futbolu w świecie koronawirusa. Instrukcje startu liczą po kilkadziesiąt stron, a cała misja jest trochę jak lot w kosmos z załogą pełną przedszkolaków.

• Dzień dobry państwu! Oto jest dzień! Sobota, 16 maja, po blisko dwóch miesiącach przerwy wraca poważny, europejski futbol. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, jako pierwsza wraca niemiecka Bundesliga. Zapraszamy na multirelację na żywo z meczów 26. kolejki.